Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Největší benefity třetí generace Apple Airpods? Zvuk, design a mnoho dalšího

Největší benefity třetí generace Apple Airpods? Zvuk, design a mnoho dalšího

Produktové tipy
Apple AirPods (2021) s bezdrátově nabíjecím pouzdrem_171209911
Apple AirPods (2021) s bezdrátově nabíjecím pouzdrem
3 793 Kč 4 590 Kč
Apple AirPods Pro (2021)_18553052
Apple AirPods Pro (2021)
Produkt není určen k prodeji.
Apple AirPods 2019 s nabíjecím pouzdrem_1432785761
Apple AirPods 2019 s nabíjecím pouzdrem
2 719 Kč 3 290 Kč
Apple AirPods Max, vesmírná šedá_1383770433
Apple AirPods Max, vesmírná šedá
10 428 Kč 12 618 Kč
Apple AirPods Max, stříbrná_448574587
Apple AirPods Max, stříbrná
10 353 Kč 12 527 Kč

Na konci minulého roku představil Apple v pořadí již třetí generaci svých bezdrátových sluchátek. V čem tkví hlavní důvody, že se okamžitě staly nejoblíbenější variantou ve své kategorii?

Nový design a ochrana před ztrátou

AirPods jsou tu s námi již od roku 2016, až v říjnu 2021 přitom dorazila první změna designu. Inženýři z Applu se rozhodli jít blíže směrem k Apple Airpods Pro, což znamená nejenom příklon k odvážnějšímu stylu, ale třeba i zkrácení stopek vycházejících ze sluchátek. Hlavní cíl byl jasný – ještě lépe sedět ve většině uší. AirPody nyní posílají hudbu v ideálním úhlu a vy se nemusíte bát, že by vám sluchátko při náročnějších aktivitách vypadlo.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přestože není obava z vypadnutí na místě, sluchátka může člověk snadno ztratit i jinak. Ne však u Apple AirPods (2021), jelikož disponují funkcí upozornění, pokud se dostanou z dosahu Bluetooth. A v případě potřeby je snadno najdete kdekoliv díky aplikaci Najít. Neschovají se vám tak ani mezi polštáři na gauči, ani v zapadlé kapse kabelky. Vzhledem k pokročilému designu se navíc nemusíte bát deště ani potu, odolnost nese specifikaci IPX4.

Skvělý prostorový zvuk a přizpůsobení uchu

Na první poslech každého uchvátí nová technologie prostorového zvuku, jenž vás pohltí ze všech stran. Dokonalý výsledek přitom různých podmínkách vyžaduje rozličná nastavení – o to se sluchátka Apple AirPods starají sama. Adaptivní ekvalizér skrz vestavěné mikrofony analyzuje vaše okolí, aby v přímém přenosu upravoval zvuk přesně pro vaše uši. Sluchátka totiž hudbu upravují nejen podle světa kolem vás, ale i podle tvaru uší každého uživatele. Vždy tak dostanete ten nejlepší zvuk, jaký je možný. O vše se stará výkonný čip Apple H1.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AirPody třetí generace podporují kodek AAC-ELD, jenž umožňuje během FaceTime hovorů dosáhnout nejvyšší kvality. Vestavěné mikrofony navíc blokují okolní zvuky a zvýrazňují hlas uživatele jak při hovorech samotných, tak při zadávání příkazů Siri.

Snadné propojení se všemi zařízeními Apple

Jak už to u produktů americké firmy bývá, i tentokrát je připojení nových sluchátek procházkou růžovým sadem. Stačí se totiž s AirPody přiblížit třeba ke svému iPhonu, a je to. Okamžitě se vám objeví hláška pro připojení a jediným kliknutím je vše propojeno nejen s telefonem, ale i se všemi zařízeními na vašem iCloud účtu. Bez nutnosti přepínání tak můžete přijímat hovory na iPhonu, zatímco třeba posloucháte hudbu přes svůj iPad. Stejně bezproblémově pak sluchátaka fungují i s ostatními produkty od Applu, jako jsou třeba Apple Watch nebo MacBooky. Zejména při spojení s chytrými hodinkami od Applu jde o perfektní kombinaci na sport. Vše navíc funguje na nejnovější technologii Bluetooth 5.0, stabilita připojení je tak vůbec ta nejlepší možná za všech povětrnostních podmínek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jednoduché ovládání a obrovská výdrž

V Apple AirPods třetí generace se nachází tlakový snímač, jenž umožňuje veškerou hudbu či mluvené slovo ovládat rychle a snadno. Stisknutím se hudba spustí, pozastaví či přeskočí. Stejně tak se přijme či ukončí hovor. Všechno na dosah ruky, aniž by člověk musel cokoliv nastavovat na svém telefonu či dalším zařízení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

U AirPods (2021) se obrovským způsobem prodloužila i výdrž na jedno nabití – bavíme se o 6 hodinách přehrávání hudby, v kombinaci s nabíjecím pouzdrem pak vydrží až 30 hodin na jedno nabití. Ostatně chytré nabíjecí pouzdro obsahuje MagSafe nabíječku, takže už nikdy nemusíte svá sluchátka nabíjet kabelem. Nabíjení je přitom extrémně rychlé, už po 5 minutách nabíjení zvládnou AirPods hrát až hodinu.

Které Apple AirPods zvolit?

AirPody třetí generace však nejsou jedinými kompaktními sluchátky, z nichž si můžete u Applu vybírat. Jsou tu pochopitelně AirPods druhé generace a AirPods Pro. Každý model přitom naplňuje trochu jiné požadavky uživatele. AirPods Pro, jak již název napovídá, poskytují několik pokročilých možností – hlavní z nich je aktivní potlačování hluku. Pokud tedy často cestujete v dopravních prostředcích, nebo během práce vyžadujete absolutní odstřižení od světa, budou AirPods Pro tím pravým pro vás. Jako jediný model pak jsou tato sluchátka se silikonovými špunty do uší, které skvěle slouží jako doplňující pasivní izolace před okolním hlukem. Jestliže ale neradi strkáte sluchátka přímo do sluchovodů, je lepší sáhnout po klasických AirPodech druhé či třetí generace.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Když už jsme se tedy dostali k druhé a třetí generaci, v čem spočívá největší rozdíl? A má smysl si připlácet za novější model, nebo bude pro vaše použití stačit starší generace? Největších rozdílů je hned několik, avšak ne každý je nutně naplno využije – třetí generace se na rozdíl od předchozí může pochlubit odolností proti potu a vodě, prostorovým zvukem s dynamickým snímáním polohy hlavy, delší výdrží na jedno nabití, adaptivním ekvalizérem a tlakovým snímačem pro ovládání. Pokud jde o novinky, které rozhodně nemůžete minout, je volba jasná. Jestliže však sluchátka nevyužíváte třeba při sportu, kde se hodí odolnost proti vodě a potu, může být lepší volbou právě druhá generace. V rodině AirPods nalezneme ještě zástupce AirPods Max, tato náhlavní sluchátka však už spadají do vlastní kategorie.

 

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru