Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Největší herní pecky v kapse? Analogue oživí Game Boy Události

Největší herní pecky v kapse? Analogue oživí Game Boy

autor: Petr Kirs
Společnost Analogue se doposud zaměřovala výhradně na vývoj klasických retro konzolí určených pro televizory. Nejnovějším přírůstkem do portfolia tohoto podniku je však kapesní handheld zvaný Pocket, který dovolá zabalit ty největší herní pecky do kapsy.

Milovníkům kultovních her patrně není potřeba společnost Analogue představovat. Právě tento podnik se totiž v minulých letech postaral o to, že můžeme naše staré hry hrát i v 21. století, aniž bychom se museli spoléhat na letitý hardware, který bohužel vlivem zubu času přestává často fungovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Analogue Pocket

 

Návrat starých známých…

Dočkali jsme se již televizní konzole Analogue Nt Mini (NES), Analogue Super Nt (SNES) a Analogue Mega Sg (Mega Drive). A nyní podnik přichází s úplně novou konzolí, která bude nabízet kompatibilitu s klasickými herními systémy. Model Analogue Pocket totiž dovolí hráčům znovu provětrat kazety pro Game Boye, podporovány budou také cartridge GBC a GBA.

Tím přehled podporovaných formátů nicméně ani zdaleka nekončí. Prostřednictvím speciálních adaptérů, které bude možné dokoupit samostatně, bude možné používat také hry určené pro Atari Lynx, Sega Game Gear a Neo Geo Pocket Color. Zkrátka do kapsy si díky novince budete moci zabalit bez nadsázky celou herní sbírku těch nejslavnějších pecek minulého století.

„Chtěli jsme vzdát hold všem přenosným hrám, a to od samého začátku,“ prohlásil Christopher Taber ze společnosti Analogue pro server The Verze. A my musíme doplnit, že podle prvních ukázek se to podniku skutečně povedlo.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Analogue Pocket

 

Poslouží také u TV

Hráči si budou moci jednotlivé tituly vychutnat na 3,5palcovém barevném displeji s rozlišením 1600 x 1440 pixelů. Ve výbavě nicméně nebude chybět slot na paměťové karty typu SD či sluchátkový výstup jack 3,5 mm. Tlačítka rozmístěná po vzoru Game Boye bude možné přitom přemapovat. Vestavěný akumulátor se bude nabíjet prostřednictvím portu USB-C.

Aby toho nebylo málo, Analogue Pocket půjde využít také u klasických televizorů a monitorů. Přikoupit totiž půjde speciální dokovací stanice, která bude vybavena HDMI konektorem a dvojicí USB portů pro připojení gamepadů. Ty mimochodem půjde připojit i bezdrátově pomocí standardu Bluetooth.

Letošní Vánoce ale bohužel nová retro konzole nestihne, s prodejem se počítá až v průběhu příštího roku. Výrobce přitom počítá s cenou 199 dolarů.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru