Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Výběr 10 největších herních pecek z The Game Awards 2021

Výběr 10 největších herních pecek z The Game Awards 2021

Události
Destiny 2: Beyond Light (Xbox) - elektronicky O2 TV HBO a Sport Pack na dva měsíce
Destiny 2: Beyond Light (Xbox) - elektronicky
892 Kč 1 079 Kč
Figurka Funko POP! Dune - Chani
Figurka Funko POP! Dune - Chani
Produkt není určen k prodeji.
Figurka Cable Guy - Wonder Woman O2 TV HBO a Sport Pack na dva měsíce
Figurka Cable Guy - Wonder Woman
495 Kč 599 Kč
Kšiltovka Horizon Forbidden West, snapback
Kšiltovka Horizon Forbidden West, snapback
Produkt není určen k prodeji.
Rohožka Star Wars - Logo
Rohožka Star Wars - Logo
330 Kč 399 Kč
autor: Karel Dvořák

The Game Awards symbolicky zakončují velké herní události celého roku. A letošní ročník byl opravdu dechberoucí. Během tříhodinové nálože se představila celá řada špičkových titulů.

Nechceme znevažovat udílení herních Oscarů, ale chvilkami to vypadalo, že ocenění hrají až druhé housle. Moderátor Geoff Keighley totiž proměnil celovečerní show doslova v nejnabitější videoherní konferenci celého roku. Kdybychom si měli představit všechny hry, bylo by to na opravdu dlouho – a navíc bychom celou akci jen kopírovali. Místo toho jsme vybrali deset největších herních pecek, které nás na The Game Awards 2021 zaujaly nejvíce. Pokud vás zajímají všechny představené tituly, všechny trailery a herní ukázky naleznete v článku: Alan Wake 2, Wonder Woman, i Star Wars. Co vše bylo na The Game Awards 2021 k vidění?

Alan Wake 2

Patrně největším překvapením byl návrat oblíbeného hrdiny. Alan Wake je konečně zpět, druhý díl bude přitom pod taktovkou Remedy Entertainment a Epic Games. Premiéra je naplánována na rok 2023 pro Xbox Series S|X, PlayStation 5 a PC. Alespoň v rychlosti připomeňme, že první díl byl akční hrou s prvky hororu, dvojka proti tomu bude neskrývaný survival horor. Podle všeho se máme těšit na povedenou symbiózu příběhu a hratelnosti.

Alan Wake 2

Arc Raiders

Šuškalo se to již před slavnostní akcí a na The Game Awards 2021 jsme se skutečně dočkali upoutávky na titul Arc Riders, za kterým stojí tým Embark – respektive bývalý ředitel DICE Patrick Söderlund. Těšit se můžete na postapokalyptický svět, ve kterém se robotičtí nepřátelé sypou z nebe. Vedle těch malých, kteří se dají snadno zlikvidovat, se můžete už nyní obávat obřích mechů, na které zvládnete vyzrát jen s vypětím všech sil. Premiéra je naplánována na příští rok pro Xbox Series S|X, PlayStation 5 a PC.

Arc Raiders

Wonder Woman

Komiksová Wonder Woman zamíří z filmových pláten i na herní obrazovky. Titul připravuje pro WB Games studio Monolith, které stojí například i za Middle-Earth: Shadow of Mordor i Middle-earth: Shadow of War. Zázračná žena bude singleplayerovým titulem s otevřeným světem, tvůrci přitom slibují, že finální dílo nebude zatíženo komiksovou předlohou. Podobně jako série Middle-Earth má novinka využívat Nemesis.

Wonder Woman

Horizon Forbidden West

Exkluzivitou pro PlayStation 5 bude Horizon Forbidden West. Tvůrci přitom slibují, že nám tento titul naplno ukáže potenciál hardwaru PlayStationu 5, po grafické stránce tedy půjde v příštím roce o jednu z nejkrásnějších her současnosti. Premiéra je naplánována na 22. února. V ukázce na The Game Awards 2021 se nám více odhaluje hlavní hrdinka Aloy.

Horizon Forbidden West

Forspoken

Velmi poutavý příběh přinese titul Forspoken, který vychází 25. května na PlayStation 5 a PC. Představí se nám v něm Frey Holland, která se podle všeho ani nechtěla stát hlavní hrdinkou celého příběhu. Záhadným způsobem se totiž ocitne místo svého domovského New Yorku ve fantasy říši jménem Athia. A nikdo neví proč… Pomůžete pohledné dívce čelit všem nástrahám a dostat se v pořádku zpátky do naší reality?

Forspoken

Star Wars Eclipse

Na světě není snad člověka, který by neznal slavnou ságu Anakina Skywalkera. Titul Star Wars Eclipse nás však vezme do doby zhruba 200 let před tímto příběhem, kdy se podíváme, jak se vedlo všem rasám v období Vrcholné republiky. Už samotný trailer nabízí celou řadu působivých záběrů, které ukazují, jak bude celý titul temný. Tvůrci však nyní tají všechny detaily – jisté není datum vydání, ani podporované platformy. Hra je zatím v rané fázi vývoje.

Star Wars Eclipse

Destiny 2: The Witch Queen

Activision si připravil novou ukázku z rozšíření on-line akce Destiny 2, které nese název The Witch Queen. Už z toho je patrné, kdo bude hrát hlavní roli – setkáme se v něm s královnou Savathun, která dovede propůjčit vybraným protivníkům energii Světla. Hráči tak budou moci získat speciální schopnosti. Podle slibů tvůrců se můžeme těšit na novou úroveň soubojů, ale také na nové lokality, zbraně, vybavení či aktivity.

Destiny 2: The Witch Queen

Suicide Squad: Kill the Justice League

Velká očekávání máme po shlédnutí ukázky také od titulu Suicide Squad: Kill the Justice League, se kterým se pochlubil na The Game Awards 2021 tým Rocksteady. Nešlo totiž o pouhý trailer, ale rovnou o gameplay. Finální hry bychom se měli dočkat již příští rok, a to pro Xbox Series S|X, PlayStation 5 a PC.  Chybět nebude ani režim pro více hráčů.

Suicide Squad: Kill the Justice League

Senua´s Saga: Hellblade II

Na The Game Awards 2021 jsme se také konečně dočkali herní ukázky z pokračování ságy, ve které hraje hlavní roli Senua. Kromě ní jsme se seznámili také s jejími společníky, kteří nám ukážou, jak se loví obři. Atmosféra tohoto titulu bude rozhodně velmi hutná, o lité souboje nebude nouze – a z toho plyne, že nouze nebude ani o pořádné dobrodružství.

Senua´s Saga: Hellblade II

Dune: Spice Wars

Nebudeme zastírat, filmová Duna nás pohltila – a to původní zpracování i nové, které šlo letos do kin. O to více se těšíme na strategii Dune: Spice Wars, která se inspirovala právě příběhem z pera spisovatele Franka Herberta. Hráči si budou muset vybrat, na jakou stranu se ve válce o koření přidají. Cíl je jasný všem fanouškům tohoto vesmírného dobrodružství již nyní, získat dominanci na pouštní planetě Arrakis. Čelit přitom nebudete jen dalším frakcím, ale také pověstným pouštním červům. V předběžném přístupu by měla novinka vyjít na Steamu pro PC již příští rok.

Dune: Spice Wars

 

Názory ostatních Geeků (1)

avatar

Konzole

corpse_despy_ 13. 12. 2021 16:52

jo jo . .. matrix vypadá opravdu úžasně... a ten gameplay... konzolisti už nažhavují to jedno tlačítko které použijí pro dohrání hry... ve stylu zmáčkni X pro přehrání cutscény, stiskni X pro interakci, stiskni X pro další přehrání cutscény, ale bacha..v cutscéně musíš taky zmáčknout X aby cutscéna pokračovala...a abych nezapomněl, ještě jednou X pro střelbu... s aimasistem, aby to nebylo moc těžké...

Máš něco na srdci?

nahoru