Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Největší mobilní veletrh nebude. Kvůli koronaviru Události

Největší mobilní veletrh nebude. Kvůli koronaviru

autor: Karel Dvořák
Svaz GSMA ve středu oficiálně rozhodl, že se letos nebude ve španělské Barceloně konat největší veletrh mobilních technologií na světě Mobile World Congress (MWC). Důvodem jsou obavy ze šíření smrtícího koronaviru Covid-19, který si vyžádal především v Číně už více než tisíc lidských životů.

V minulých týdnech svaz GSMA opakovaně ujišťoval, že veletrh se konat bude a že nebezpečí pro návštěvníky ani vystavovatele koronavirus nepředstavuje.

V rámci bezpečnostních opatření ale organizátoři například vyzvali všechny účastníky, aby si nepodávali ruce, po celém výstavišti pak měly být rozmístěny dezinfekce k volnému použití. Na pódiích měl být mezi jednotlivými vystoupeními měněn vždy mikrofon, aby zkrátka nemoc neměla jakoukoliv šanci.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Akci každý rok navštívilo přes 100 000 lidí

 

Na akci měla být řada čínských podniků

Čínské podniky, které se měly akce účastnit, se zase dušovaly, že přijaly ještě přísnější bezpečnostní opatření. „Z pevninské Číny přicestuje minimum našich zaměstnanců. Všichni navíc dorazí do Barcelony s dvoutýdenním předstihem, aby mohli zůstat v domácí karanténě,“ prohlásili už na začátku února pracovníci ZTE. Právě až dva týdny může trvat, než se u zdravého jedince příznaky koronaviru potvrdí. Kromě ZTE měli na výstavu přicestovat také pracovníci z čínských společností Huawei či Oppo.

„Nejvhodnější bude, když se budeme řídit pokyny odborníků, vědců a zdravotnických orgánů. Podle nich se může Mobile World Congress konat úplně normálně,“ tvrdila ještě minulý týden barcelonská starostka Ada Colauová. Nakonec je ale vše jinak…

Postupně totiž začaly některé významné podniky z bezpečnostních důvodů svou účast rušit. V minulých dnech tak účast odřekli zástupci jihokorejského podniku LG, švédské společnosti Ericsson, německého Deutsche Telekomu, Vodafonu či finské firmy Nokia. Ve středu pak vydal svaz GSMA prohlášení, že se poprvé v 33leté historii nebude kvůli obavám z šíření koronaviru veletrh MWC konat.

Názory ostatních Geeků (1)

Bexin BEX

*

Bexin 13. 2. 2020 8:33

“Cough cough”

Máš něco na srdci?

nahoru