Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nejvýkonnější z nejvýkonnějších. ASUS odhalil extrémní grafiku

Nejvýkonnější z nejvýkonnějších. ASUS odhalil extrémní grafiku

Události
ASUS GeForce ROG-MATRIX-RTX2080TI-P11G-GAMING, 11GB GDDR6_1906469819
ASUS GeForce ROG-MATRIX-RTX2080TI-P11G-GAMING, 11GB GDDR6
Produkt není určen k prodeji.

Je to to nejlepší a nejvýkonnější z nabídky herních grafik společnosti ASUS. Model GeForce ROG MATRIX RTX 2080 Ti kromě špičkového výkonu a architektury Nvidia Turing láká také na vůbec první uzavřený kapalinový chladicí systém Infinity Loop.

Grafické karty s čipy GeForce RTX 2080 Ti jsou na trhu již od loňského roku. Jak nicméně ukazuje nejnovější úprava od společnosti ASUS, rozdíly mezi jednotlivými modely mohou být propastné. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že model ASUS GeForce ROG MATRIX ROG RTX 2080 Ti, představuje to nejlepší z nabídky společnosti ASUS. A nutno podotknout, že lépe vybavený model byste marně hledali i napříč celým portfoliem grafik s tímto čipem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS GeForce ROG MATRIX RTX 2080 Ti

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS GeForce ROG MATRIX RTX 2080 Ti

 

Unikátní systém chlazení

Však také pojmenování Matrix používá ASUS pouze u těch komponent, které sám považuje za výjimečné či které přináší inovace. A právě vylepšeních je k dispozici v případě této novinky hned několik. Patrné je to při pohledu na chladicí systém, karta například jako první na světě nabízí speciální hybridní chlazení kombinující klasické lopatkové chladiče a uzavřený okruh vodního chlazení.

Celý systém výrobce nazývá Infinity Loop a i když se to nemusí na první pohled zdát, jeho zhotovení bylo pro inženýry velkou výzvou. Nová grafika má totiž prakticky totožné rozměry jako modely chlazené vzduchem, nicméně ve svých útrobách ukrývá uzavřený kapalinový chladicí systém, miniaturní pumpu a pochopitelně také desku s čipem, paměťmi a dalšími komponentami.

GeForce ROG MATRIX ROG RTX 2080 Ti je k tomu navíc vybaven speciálními Axial-tech ventilátory, k dispozici jsou hned tři. Ve srovnání s obyčejnými chladiči pro grafiky nabízí tyto ventilátory delší lopatky, bariérový prstenec pro zvýšení tlaku vzduchu a IP5X odolnost proti prachu pro delší životnost. Díky 0 dB technologii se navíc ventilátory vůbec netočí, pokud zůstane teplota karty pod 55°C.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS GeForce ROG MATRIX RTX 2080 Ti

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS GeForce ROG MATRIX RTX 2080 Ti

 

Tišší provoz, vyšší výkon

Právě vylepšení v oblasti chlazení dávají prostor pro navýšení výkonu při zachování velmi tichého provozu. Grafický procesor GeForce RTX 2080 Ti staví na architektuře Turing a paměti typu GDDR6. Konkrétně v režimu přetaktování tepe čip při rychlosti 1815 MHz, v základním režimu je to pak 1350 MHz. K dispozici je 11 GB paměti typu GDDR6 se 352bitovou sběrnicí. Pro připojení k základní desce vyžaduje tento model PCIe 3.0 x16 slot. Karta nabízí 2x HDMI, 2x DisplayPort a 1x USB typ-C konektor. Z použitých a podporovaných technologií karta nabízí: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC a HDR.

Novinka – stejně jako všechny moderní grafiky od společnosti ASUS – je tvořena za pomoci 100% automatizovaného výrobního procesu Auto-Extreme. To by mělo být v praxi zárukou konzistentní kvality a dlouhé životnosti. Použité komponenty „Super Alloy Power II“ zvyšují výkonnost, snižují ztrátu energie, snižují bzučení komponent o 50% při maximálním zatížení a dosahují teplot, které jsou přibližně o 50% chladnější než u předchozího designu pro zvýšenou kvalitu a spolehlivost.

To chci

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

┘spravna cena...ß

Toje ono...50k...kde soudruzi s NDR udelali chybu ?..?■

@imhotepek: Kdyby ta cena alespon odpovidala vykonu. Ne ze by nejaka verze RTX odpovidala vykonu s nvidia cenama, ale lepsi nez tohle. 18k priplatek oproti zakladnim verzim za featuru, ktera neni ani nijak vyrazne lepsi nez bezne vzduchove chlazeni o 10 tisic levnejsich top modelu jako strix, ftw3, amp extreme atp. Za tu cenu bych si uz radeji koupil Kingpin edici s lepsim chlazenim, zpracovaním i vetsim OC potencialem. Pokud bych chtel usetrit a mit super chlazeni, tak tu je vzdycky moznost nejaky zakladni/founder edice v kombinace s Krakenem G12 + X62...

@imhotepek: Za chvilku to bude levnější tak 43 600 kč,tu kartu jde sehnat za 1690 euro...Jasné 16 + 3-fázový VRM + prémiové kondenzátory + výkonové stupně DrMOS a hliníkové jádrové cívky + CZC....

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru