Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Nemůžete na slavnostní ceremoniál? Američtí studenti použijí VR brýle Události
RETRAK VR Headset Utopia 360 X pro děti
RETRAK VR Headset Utopia 360 X pro děti
Produkt není určen k prodeji.
ReTrak VR Headset Utopia 360
ReTrak VR Headset Utopia 360
Produkt není určen k prodeji.

Nemůžete na slavnostní ceremoniál? Američtí studenti použijí VR brýle

autor: Stanislav Holý
Díky virtuální realitě se můžeme podívat i na místa, kam bychom se jinak nedostali. Na úplně novou úroveň však tuto technologii využila americká Purdue University Global, ta jako první škola dovolí účast studentům na slavnostní ceremonii prostřednictvím virtuálních brýlí.

Slavnostní akce se bude konat tento týden v Los Angeles, účastnit by se ho podle prvotních odhadů mělo na 400 studentů. Bohužel bezmála osm desítek žáků však takové štěstí nemá. Vedení školy se proto odhodlalo k opravdu originálnímu řešení. Využije 360° kameru, aby mohlo dění na ceremoniálu streamovat on-line.

Studenti, kteří se akce nebudou moci z různých důvodů účastnit, pak obdrží zadarmo speciální VR brýle ve stylu Google Cardboard. Do nich pak už jen stačí vložit chytrý telefon a sledovat, co se v Los Angeles odehrává. Bude to tedy téměř, jako kdyby tito žáci skutečně byli na místě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takovéto brýle studenti dostanou

 

Pomůžou asistenti s kamerou

„Virtuální absolventi, což budou naši asistenti s kamerou, půjdou na jeviště. Tam uslyší své jméno a budou moci nasát celou slavnostní atmosféru klidně i z druhého konce planety. Ostatní pochopitelně uvidí jejich fotografii, aby přesně věděli, o koho se jedná,“ popsal unikátní koncept Patti Pelletier z Purdue University Global.

Netají se tím, že si od virtuální reality škola hodně slibuje. Pokud bude pilotní projekt – tedy slavnostní akce konaná tento týden – úspěšný, patrně jej podobným způsobem budou opakovat i v budoucnu. Koneckonců brýle ve stylu Google Cardboard se dají pořídit už za pár desítek korun, což pro školní rozpočet není žádná děsivá zátěž.

Pokud nad podobným headsetem pro virtuální realitu uvažujete i vy, stojí za pozornost především pohodlnější modely, které přitom nejsou o mnoho dražší. Například už na částce nižší než 200 Kč startují ceny virtuálních brýlí od společnosti ReTrak, které jsou vybaveny nastavitelnými popruhy a měkčenými opěrkami obličeje.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru