Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Neotřelé chytré hodinky Pebble oficiálně u nás. Slibují týdenní výdrž

Neotřelé chytré hodinky Pebble oficiálně u nás. Slibují týdenní výdrž

Produktové tipy

Na český trh oficiálně zamířila již druhá verze chytrých hodinek Pebble. Tento počin, který na svůj vznik vybral na crowdfundingovém portálu Kickstarter přes 20 milionů dolarů, disponuje barevným displejem využívajícím e-paper technologii a slibuje výdrž okolo jednoho týdne.

Chytré hodinky neboli smartwatch se v posledních letech těší nebývalé popularitě. I přes jejich technickou vybavenost a složitý vývoj občas trpí jedním neduhem. Tím je nízší výdrž baterie. Toho si všiml toho času malý tým vývojářů z americké Kalifornie a rozhodl se vytvořit hodinky zaměřené na geeky – minimalisty.

Jejich druhá verze nově disponuje barevným e-paper displejem, díky kterému slibuje až týdenní výdrž. Na trh přichází ve dvou verzích Pebble Time a Pebble Time Steel. Výrobce sází na zjednodušené ovládání pomocí čtyř tlačítek, čímž jde tak trochu proti proudu – displej totiž není dotykový. Těšit se také můžete na podporu až 6500 aplikací a pro Pebble tak ikonickou bezproblémovou podporu pro iOS i Android.

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

 

Hi-end nečekejte, jde o funkčnost

Jak už je jasné z celého konceptu hodinek, nejsou směřovány na náročnou klientelu, ale spíše na uživatele hledající funkčnost a dlouhou výdrž baterie. Proto také k svému pohonu volí střídmý 100MHz procesor Cortex-M4 a Li-ion baterii s výdrží 7 až 10 dní (dle modelu). Největším tahákem této výspy minimalismu je však barevný displej s e-paper technologií. Ten nabídne skromné rozlišení 144 na 168 bodů se 182 ppi a odolné sklo Gorilla Glass.

Celý chod zajišťuje operační systém Pebble OS 3.0. O spojení s vaším smartphonem se pak postará nízkonapěťový Bluetooth 4.0. Co se týče ostatní výbavy, dostala tato designovka do vínku 6směrový akcelerometr, senzor okolního osvětlení, vibrační motorek, krokoměr a mikrofon. Pokud náhodou s Pebble skočíte do vody, jejich poškození se bát nemusíte. Výrobce udává vodotěsnost až do 30 metrů.

 

Design hraje prim

Tyto smartwatch potěší hlavně milovníky střídmého designu a jednoduchého ovládání. Díky vyměnitelným páskům se standardními 22m piny si můžete své Pebble snadno upravit k obrazu svému.

 

Od pájky k celosvětové proslulosti

 

Na začátku byl pouze nápad vytvořit neotřelé chytré hodinky, které stylově doplní iOS nebo Android zařízení a budou pojaty minimalisticky, tedy poslouží hlavně pro správu kalendáře, kontaktů, zpráv, notifikací a hlavně, jak by se u hodinek dalo očekávat, budou spolehlivě zobrazovat čas. Proto se zhruba před čtyřmi lety skupina nadšených vývojářů z Kalifornie rozhodla využít crowdfundingové platformy Kickstarter, díky které na svou prvotinu vybrala rekordní částku přes 10 milionů dolarů, čímž si zajistila celosvětovou známost. Jak se můžete přesvědčit na videu, vše přitom vznikalo téměř na koleni.

 

 

Dnes se Pebble těší nebývalé popularitě a druhá generace hodinek, která šla opět cestou crowdfundingu, své předchůdce ve vybrané částce dokonce předčila. Přispěvovatelé totiž vybrali přes 20 milionů dolarů. Jedná se tak o nejúspěšnější kampaň v historii portálu Kickstarter.

Pokud vás hodinky zaujaly a řadíte se mezi fanoušky takzvaných "wearables", určitě si prohlédněte naši nabídku.

Názory ostatních Geeků (1)

avatar

No hurá

IvanPrinc 20. 2. 2016 18:29

Konečně taky prodáváte normální produkt :)

Máš něco na srdci?

nahoru