Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nepokoje v USA si vybírají svou daň, Sony ruší PS5 event

Nepokoje v USA si vybírají svou daň, Sony ruší PS5 event

Události
PlayStation 5_1205230759
PlayStation 5
11 975 Kč 14 490 Kč
PlayStation 5 + FIFA 23_1629600922
PlayStation 5 + FIFA 23
14 455 Kč 17 490 Kč
PlayStation 5 + God of War Ragnarök_874488082
PlayStation 5 + God of War Ragnarök
14 455 Kč 17 490 Kč
autor: Saša Ševčík

Už tento týden ve čtvrtek se měla konat velká čtvrtletní tiskovka společnosti Sony, která měla být prakticky celá věnována hrám pro PlayStation 5. Situace v USA je ale nyní tak složitá, že se japonský podnik rozhodl akci odložit.

Situace pro tvůrce her, stejně jako pro výrobce hardwaru, není v posledních měsících vůbec jednoduchá. Prakticky celý svět stále ještě řeší onemocnění koronavirem a s tím související problémy s výrobou a distribucí. A aby toho nebylo málo, v USA ještě panují již několik dní obrovské nepokoje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Zapálená auta, vyrabované obchody i policejní stanice a ulice proměnné bez nadsázky v bitevní pole. To není scéna z nějaké akční hry, ale aktuální popis situace v amerických ulicích. Nepokoje, při kterých mimochodem již padlo hned několik lidských životů, vypukly po násilné smrti Američana George Floyda, který byl udušen policisty při nepřiměřeném zásahu. Demonstranti vyjadřují svou nevoli s tím, jak je něco takového v 21. století možné.

Právě s ohledem na probíhající nepokoje považuje společnost Sony za necitlivé uspořádat akci, která by se zabývala volnočasovou aktivitou – tedy konzolí PS5 a hrami. Vedení podniku místo toho vyjádřilo podporu všem, kdo jsou terčem rasismu.

„Rozhodli jsme se odložit událost věnovanou PlayStationu, která měla proběhnout 4. června,“ uvedli zástupci japonského herního gigantu v oficiálním prohlášení. „Chápeme, že se hráči po celém světě těší na hry pro PS5, nemyslíme si ale, že je v tuto chvíli prostor k oslavám. Chceme se stáhnout a dát prostor důležitějším hlasům,“ doplnili.

Otazník bohužel visí zatím nad tím, kdy by se mohl konat náhradní termín, na kterém se o novinkách dozvíme více.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru