Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Netflix chce fušovat i do videoher

Netflix chce fušovat i do videoher

Události
autor: Petr Kirs

V Česku snad neexistuje člověk, který by neznal americkou streamovací službu Netflix. Tento placený poskytovatel filmů a seriálů online má ale podle agentury Bloomberg zálusk také na videohry. Nabídne hraní za předplatné na dálku.

Hned na úvod se sluší zmínit, že Netflix zatím ještě oficiálně nic nepotvrdil. Agentura Bloomberg však poukazuje na to, že Netflix již získal do svých řad klíčového člověka – na herní byznys má dohlížet Mike Verdu, který dříve působil ve společnostech Facebook, Electronic Arts či Zynga. Nyní již probíhá budování vývojářského týmu tak, aby nová herní služba mohla být spuštěna v příštím roce.

Google Stadia

 

Pracovní pozice pro herní vývojáře inzeruje již nyní Netflix na svých webových stránkách. Je tedy takřka již jisté, že nová herní platforma skutečně vznikne. Podle Bloombergu se Netflix odhodlal vstoupit do neprobádaných vod herního světa kvůli tomu, že hledá nové možnosti expanze – a právě nový zdroj příjmu mají videohry představovat.

V praxi by nová služba měla fungovat podobně jako Google Stadia či GeForce Now. Lidé tedy za měsíční předplatné získají přístup k celé knihovně her. Nebudou přitom potřebovat nijak extrémně výkonný počítač, využívat se totiž bude výkon vzdálených serverů. Jedinou nutností tak bude dostatečně rychlé internetové připojení.

Na bližší informace o herní streamovací platformě od Neflixu si však budeme muset ještě počkat. V tuto chvíli totiž není jasné ani to, kdy přesně by novinka měla být k mání a kolik bude stát.  

GeForce Now

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru