Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Nikdo jim nevěřil, oni to přesto nevzdali. Postal 4 míří ke hráčům Události

Nikdo jim nevěřil, oni to přesto nevzdali. Postal 4 míří ke hráčům

autor: Karel Dvořák
V pondělí vyšla na Steamu early access verze již čtvrtého pokračování herní ságy Postal. Tvůrci slibují, že půjde opět o šokující satirickou komediální FPS akci v otevřeném světě. A první ukázka vypadá velmi slibně.

Hned na úvod se sluší zmínit, že nový titul Postal 4: No Regerts to neměl v začátcích vůbec jednoduché. Po velmi úspěšném druhém dílu byla totiž trojka víceméně propadákem, a tak málokoho napadlo, že to tvůrci ze studia Running With Scissors budou zkoušet znovu. Celá řada vydavatelů dokonce měla o čtvrtý díl projevit zájem, ale nakonec z finální dohody vždy couvli.

Upoutávka na hru Postal 4: No Regerts

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka ze hry Postal 4: No Regerts

 

Kromě případného nezájmu ze strany hráčů se prý často obávali také možné kontroverze, kterou by mohl Postal 4 způsobit. Tvůrci to ale nevzdali s trochou nadsázky se dá říci, že každá neuskutečněná dohoda pro ně byla jen hnacím motorem k dokončení celé hry svépomocí. Výsledek můžete vyzkoušet nyní sami, neboť prostřednictvím Steamu je možné získat přístup k early access verzi čtvrtého dílu.

Tvůrci nicméně jedním dechem dodávají, že sami dotáhnout finální verzi do konce nezvládnou. Doposud financovali celý vývoj sami, nyní jdou s kůží na trh – chtějí vidět, jaká bude na novinku odezva od komunity a zda má smysl v práci pokračovat. Nevylučují přitom ani to, že by mohlo být dokončení hry financováno prostřednictvím nějaké crowdfundingové kampaně, tedy s přispěním herní komunity.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka ze hry Postal 4: No Regerts

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka ze hry Postal 4: No Regerts

 

Vývojáři zdůraznili, že největší podíl na čtyřce mají lidé, kteří pracovali na rozšíření Paradise Lost pro Postal 2 a titulu Postal Redux. V podstatě se tak dá říci, že za Postal 4: No Regerts stojí ti samí lidé, za jejichž působení měla série největší úspěch mezi hráči. V současnosti je k dispozici pouze pro Windows, lze nicméně předpokládat, že v případě úspěchu se dočkáme novinky také ve verzi pro další herní platformy.

Na jakékoliv soudy či další podrobnosti je zatím příliš brzy. Jak již bylo uvedeno výše, tvůrci zatím žádné konkrétní plány nemají – čekají, co bude na Postal 4: No Regerts říkat komunita.

Názory ostatních Geeků (7)

Reschmil RES

Oprava nadpisu

Reschmil 15. 10. 2019 13:32

Opravte prosím název hry v nadpisu, Portal ještě nedostal třetí pokračování natož čtvrté

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 15. 10. 2019 13:59

@Reschmil: To je ovšem škoda, další díl Portal by rozhodně potěšil ;)

scholahumanitas SCH

CHYBA

scholahumanitas 15. 10. 2019 13:46

1) nejde o Portal ale Postal
2) je to třetí pokračování (respektive 4.díl). Ale pokračování je POKRAČOVÁNÍ.

m.tauchman M.T

Hmmm

m.tauchman 15. 10. 2019 15:15

Postal vs. Portal...jabka, hrušky - vždyť je to jedno, viďte?...asi byste si to měli po sobě lépe číst - článek zvící deseti minut přípravy a taková chyba.Jinak Portal 3 by byl super, ale jak víme, Valve umí počítat jen do dvou... :-D Half-Life třebas :-)

MAREK. MAR

Název

MAREK. 15. 10. 2019 16:52

kdyby byl titulek správně, tak bych tu nic nemusel psát
Portal by byl super, ale Postal... no nic tak zas jdu

emperorsfist EMP

Jo, tohle bude sranda sledovat!

emperorsfist 16. 10. 2019 15:01

V tom dnešním politickém prostředí. XD

Denyas DEN

Trošku profesionálního přístupu

Denyas 17. 10. 2019 10:45

Článek se dal tak krásně napsat, dal by se napsat s nadšením a tak, ať je čtivý. Ovšem tohle je děs, úplně utrpením hodná recenze. Škoda chyb a škoda, že to není Portal. Příště, autore, chce si to více o hře zjistit 😎

Máš něco na srdci?

nahoru