Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Nová herní modla. Nubia má první mobil se 144Hz displejem Události

Nová herní modla. Nubia má první mobil se 144Hz displejem

autor: Karel Dvořák
Přestože se letos kvůli koronaviru nekonal veletrh MWC, společnost Nubia nás neochudila o představení své nové vlajkové lodi. Model Red Magic 5G má přitom ten nejrychlejší displej na trhu, což potěší především hráče.

Právě dotyková plocha je u novinky tím nejpůsobivějším. Panel o úhlopříčce 6,65“ totiž staví na technologii AMOLED a nabízí rozlišení Full HD+. Obnovovací frekvence je v případě této unikátní novinky 144 Hz, samplovací pak 240 Hz. Díky tomu by měly všechny hry běžet na nové vlajkové lodi od společnosti Nubia neskutečně plynule. Lze předpokládat, že právě kvůli tomu bude Red Magic 5G častou volbou profesionálních mobilních hráčů.

I díky další výbavě totiž tento telefon představuje to nejlepší, co bude v nadcházejících týdnech a měsících na pultech obchodů k dostání. Dostane totiž nejrychlejší čipset současnosti Qualcomm Snapdragon 865. Jde o osmijádrový čip, který má uspořádaná jádra v sestavě 1+3+4. Skládat by se tedy měl z jednoho extrémně výkonného jádra, tří středně výkonných a čtyř extrémně úsporných. Vysoce výkonné jádro Kryo 585 Platinum by mělo udávat pracovní tempo při rychlosti 2,84 GHz. Středně výkonná jádra pak při 2,42 GHz, půjde mimochodem opět o Kryo 585, avšak v edici Gold. Sestavu úsporných jader bude tvořit Kryo 585 Silver taktovaný na 1,8 GHz.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Nárůst výkonu v porovnání s předchozím čipsetem Snapdragon 855 je patrný samozřejmě i v oblasti mobilní grafiky. Snapdragon 865 totiž nabídne nové grafické jádro Adreno 650, které slibuje až o 20 % vyšší výkon. K tomu by měla dopomoci mimo jiné podpora rychlejších pamětí LPDDR5. V rámci čipsetu byl navýšen také výkon umělé inteligence, a to v porovnání s předchůdcem ze 7 na 15 TOPS.

Red Magic 5G se dále pochlubí 16 GB operační paměti a 256GB úložištěm, v prodeji se nicméně objeví také osekané verze s 8 a 12 GB operační paměti a také menší kapacitou úložného prostoru. Vyzdvihnout si zaslouží i pokročilé chlazení, které dovede snížit teplotu procesoru až o 18 °C v porovnání s konkurenčními řešeními. Na reálné zkušenosti si ale budeme muset ještě pochopitelně počkat.

Přístroj nabízí vedle čelní 8MPx kamery také další tři fotoaparáty na zadní straně. Hlavní senzor má rozlišení 64 MPx, doplňuje jej dále 8MPx širokoúhlá kamera a 2MPx makro objektiv. Na zadní straně je umístěna také čtečka otisků prstů. Akumulátor nabízí kapacitu 4500 mAh a podporuje rychlé 55W nabíjení. Vše pracuje pod taktovkou operačního systému Android 10.

Kdy a za jakou cenu se Nubia Red Magic 5G objeví na pultech obchodů, však zatím není jasné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru