Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Nová konkurence TikToku míří do USA. Bude od Facebooku Události

Nová konkurence TikToku míří do USA. Bude od Facebooku

autor: Petr Kirs
Zapamatovat jméno Reels se rozhodně vyplatí. Již za pár týdnů by se totiž mohlo jednat o jednu z klíčových sociálních sítí, alespoň tedy co se videobsahu týče. Půjde totiž o klon TikToku, který pochází přímo z dílny Facebooku. Novinka je již dostupná v Brazílii, nyní se ale chystá do USA.

TikTok snad ani není potřeba představovat, ale kdyby náhodou… Mezi mladšími ročníky se ale tato čínská sociální síť založená na videích těší nebývalé popularitě. Však také v USA dokonce předběhla v počtu uživatelů i Snapchat a Instagram.

TikTok by se dal charakterizovat jako Twitter, akorát prim nehrají krátké zprávy, ale krátká videa.  Drtivá většina nahrávek má totiž délku od tří do 60 sekund. Všechny nahrávky se zobrazují uživatelům ve feedu a přehrávají se jedna za druhou. Může se vám to zdát jako nesmysl, ale někteří uživatelé jsou schopni u této sociální sítě vydržet dlouhé hodiny každý den.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aplikace TikTok

 

Nejen Facebook, také YouTube

Podle některých expertů na sociální sítě je dokonce jen otázkou času, než TikTok překoná Facebook. A právě proto jsou vývojáři největší sociální sítě na světě v pohotovosti, usilovně pracují na tom, jak tento trend zvrátit. Řešením má být vlastní služba Reels, která se stane součástí Instagramu, který mimochodem patří také do impéria Facebooku.

V podstatě půjde o sociální síť, u které budou hrát prim krátká videa. Služba bude nejprve spuštěna v USA, a to již v průběhu srpna. Načasování nebylo zvoleno náhodou, v kuloárech se již nějakou dobu hovoří o tom, že se administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa chystá TikTok ve Spojených státech během pár týdnů zakázat.

Sluší se také připomenout, že Facebook není jediný, kdo chce proti rostoucí popularitě TikToku bojovat. Vlastní službu založenou na krátkých videích zvanou YouTube Shorts chystá také Google. Ta ale vyjde patrně nejdříve až před Vánocemi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka Facebook Reels

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru