Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nová modla hráčů? Nubia nabídne nejrychlejší mobil

Nová modla hráčů? Nubia nabídne nejrychlejší mobil

Události
autor: Stanislav Holý

Popularita mobilního gamingu rok od roku roste. Nebavíme se přitom o jednoduchých hříčkách na zkrácení dlouhé chvíle, ale o náročných titulech, které pořádně provětrají výkon mobilních zařízení. Naproti tomuto trendu jde Nubia s novým mobilem.

Nubia totiž podle uniklých informací vyrobila ten nejrychlejší smartphone na světě. Jmenuje se Red Magic 5G a premiéru si měl odbýt na konci února na veletrhu MWC ve španělské Barceloně. Vzhledem k tomu, že byla tato mobilní událost roku zrušena kvůli obavám z koronaviru, patrně se celá slavností akce bude odehrávat on-line.

Z pozvánky je nicméně již nyní jasné, že telefon by měl jako první na světě nabídnout displej s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz. Zaměření na hráče je tedy zřejmé. Připomeňme, že ty nejlepší telefony současnosti nabízí pouze 120 Hz a zbytek produkce se posouvá teprve pozvolna k hodnotě 90 Hz.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pozvánka na tiskovku společnosti Nubia

 

Telefon nebude mít rychlý pouze displej, ale pochopitelně i vnitřní součástky. Na síti Weibo se totiž již objevily informace o tom, že srdcem modelu Red Magic 5G bude nejrychlejší čipset současnosti Qualcomm Snapdragon 865. Jde o osmijádrový čip, který má uspořádaná jádra v sestavě 1+3+4. Skládat by se tedy měl z jednoho extrémně výkonného jádra, tří středně výkonných a čtyř extrémně úsporných. Vysoce výkonné jádro Kryo 585 Platinum by mělo udávat pracovní tempo při rychlosti 2,84 GHz. Středně výkonná jádra pak při 2,42 GHz, půjde mimochodem opět o Kryo 585, avšak v edici Gold. Sestavu úsporných jader bude tvořit Kryo 585 Silver taktovaný na 1,8 GHz.

Nárůst výkonu v porovnání s předchozím čipsetem Snapdragon 855 je patrný samozřejmě i v oblasti mobilní grafiky. Snapdragon 865 totiž nabídne nové grafické jádro Adreno 650, které slibuje až o 20 % vyšší výkon. K tomu by měla dopomoci mimo jiné podpora rychlejších pamětí LPDDR5. V rámci čipsetu byl navýšen také výkon umělé inteligence, a to v porovnání s předchůdcem ze 7 na 15 TOPS.

Red Magic 5G by se měl dále pochlubit až 16 GB operační paměti, 64MPx hlavním fotoaparátem, který pochází z dílen společnosti Sony, podporou 5G sítí a rychlého nabíjení. Podle všeho se tedy máme opravdu na co těšit.  

Co umí Snapdragon 865?

Názory ostatních Geeků (1)

kosík4 KOS

Mobil smartfon

kosík4 19. 2. 2020 19:38

Rád bych věděl kdo ho dostane !! A proooooč Petr Kozz.tituss009@gmail.com

Máš něco na srdci?

nahoru