Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Novinky v Counter-Strike 2. Co musíte splnit, abyste si zahráli?

Novinky v Counter-Strike 2. Co musíte splnit, abyste si zahráli?

Události
HAL3000 Master Gamer 3060 Ti, černá_1570891077
HAL3000 Master Gamer 3060 Ti, černá
22 306 Kč 26 990 Kč
CZC.Gaming Squire GC116, herní PC_133224556
CZC.Gaming Squire GC116, herní PC
12 967 Kč 15 690 Kč
CZC.Gaming Paladin GC134, herní PC_1610362159
CZC.Gaming Paladin GC134, herní PC
38 008 Kč 45 990 Kč

Příchod Counter-Strike 2 se nezadržitelně blíží. V pátek tak Valve pustilo do uzavřené bety velké množství hráčů. Co musíte splnit, abyste si mohli zahrát? A jaké další novinky nám tvůrci naservírovali?

Pokud jste náhodou trávili léto jako Flash v jiném časoprostoru, alespoň v rychlosti připomeneme, že Counter-Strike 2 dorazí jako bezplatný upgrade hry CS:GO, a to údajně ještě před koncem léta. Uzavřená beta už nějakou dobu běží, nyní ale do ní pustili tvůrci daleko větší množství hráčů – skoro se chce říct, že všechny.

Pokud mezi tyto šťastlivce nepatříte, patrně nesplňujete některou z podmínek, po jejichž splnění se budete moci do testování zapojit. Valve to sice oficiálně nepotvrdilo, ale renomované herní servery se vesměs shodují na tom, že pro udělení pozvánky musí být splněny tyto tři podmínky:  

  1. Mít status CS:GO Prime.
  2. Mít aktivní rank.
  3. Hrát většinu oficiálních zápasů v regionu, kde je dostupný omezený test.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový CS Rating 

S otevřením hry pro více hráčů Valve odhalilo také několik novinek. Zástupci herního studia například prozradili více o novém systému hodnocení CS Rating, který bude přesným ukazatelem dovedností v Counter-Strike 2. Abyste získali CS Rating, budete muset hrát zápasy v Premier Modu.

Již zmiňovaný žebříček tedy bude obsahovat celosvětové i místní hodnocení. V praxi tak bude možné snadno srovnávat výkony nejen mezi českými hráči, ale i v rámci celosvětové konkurence. Dohledat v něm půjde u jednotlivých hráčů nejen CS Rating, ale také počet vítězství a procento vyhraných zápasů.

Hodnota CS Ratingu se bude pohybovat podle dřívějších úniků v rozmezí od 0 do 35, přičemž body budou přibývat po setinách a za každých celých 5 bodů se změní barva zobrazující skóre. V režimu Competitive budou hráči nově hodnoceni na základě jednotlivých map.

Jednou z velkých novinek v Counter-Strike 2 je také zkrácení délky zápasů. Každá polovina nyní skončí po 12 kolech, což znamená maximálně 24 kol v základní hrací době. Toto pravidlo platí pro režimy Competitive, Premier Mode i Majory. Fanoušci esportu mohou podobný systém znát ze hry Valorant.

„Očekáváme, že se struktura a průběh zápasů budou časem vyvíjet podle toho, jak se komunita přizpůsobuje. Jsme zvědaví, kam to zajde,“ komentovali tvůrci tuto změnu.

Systém CS Rating byl konečně potvrzen!

Povedené mapy

Během uzavřeného testování jsme se mohli seznámit s celou řadou map, například Overpass a Vertigo. Hráči chválí především Overpass, tato mapa vypadá po grafické stránce opravdu skvěle. Naopak na mapě Vertigo si hráči stěžují na přílišnou jasnost. I tato mapa však prošla výraznou proměnou. Co se však týče rozvržení, obě mapy zůstaly nezměněny.

Změn je navíc daleko více, v rámci aktualizace byl přidán nový herní mód nazvaný Wingman. Společnost Valve také provedla několik oprav dříve nahlášeních chyb, které se týkaly skinů a stickerů, a to včetně vzorů rukavic. Nově je také viditelný časový odpočet před začátkem kola. V nastavení se objevil také nový volitelný prvek s názvem "Secondary Fire Hold".

S nejnovější vlnou testování přibyla mapa Inferno. A musíme podotknout, že vypadá naprosto skvěle!

Ukázka z mapy Inferno

Ukázka z mapy Vertigo

Ukázka z mapy Overpass

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (11)

Když rank získám teď tak už mi to beru nedá že?

*betu

@11510: Též si říkám ale nejspíš to půjdu zkusit

@_220: Když uděláte rank tak by jste měly dostat pozvánku do Bety, jen to nebude okamžitě po získání ranku.

@rees: Vše splnuji a rank jsem si aktivoval den potom, ale ani po dalších dnech mi nic nepřišlo...tak kde je chyba?

@rada0: Mně taky nic nepřišlo, rank jsem si aktivoval taky až po. :D

@wccko: Podle me uz nic neprijde do vydani full verze...takze si asi musime pockat :(

@11510: Já nesplnuji ani jedno a v betě jsem :)

Komentář

Hraji jen nenáročný mód.takže mám smůlu.asi se vrátím k 1.6 ta byla vždy pro všechny a bez podmínek

@votrubcova2: Nemáte smůlu. Jen si budete muset počkat na oficiální vydání hry. Potom si budete moc zahrát novou verzi bez podmínek.

Čs go 2

tak snad tam nebude tolik hackerů jak v čs go...war zone....jejich tak jak sraček a válce na to sere...

Nejde spustit kvůli AMD CPU ?

Zdravím, máme 2 pc s AMD X4 955 a CSGO2 nejde spustit. Na třetím pc Intel Core i7 2600k a tam to jde.Zkoušel jsem u Intelu zapnout jen čistý 2 jádra a taky to jde. Ostatní komponenty dá se říct, že jsou všechny stejný.Tak asi údajně CPU Phenom už není podporováno, kvůli ustrukční sadě.

Máš něco na srdci?

nahoru