Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Novinky z Androidu 12 hezky pohromadě v jednom videu

Novinky z Androidu 12 hezky pohromadě v jednom videu

Události

V rámci letošní vývojářské konference Google I/O jsme se dočkali odhalení celé řady zajímavých novinek. Patrně tou nejzajímavější však bylo představení operačního systému Android 12. Co od něj můžeme čekat?

Novinek, které nová mobilní platforma od Googlu přinese, bude opravdu hodně. Server The Verge si nicméně připravil zajímavé video, ve kterém symbolicky vyzdvihuje 12 největších změn, které na uživatele čekají.

A aby bylo jasné, že redaktoři serveru The Verge mají smysl pro detail, všechny novinky vám naservírují během 12 minut. Nechybí přitom reálné ukázky či komentář přímo od vývojářů ze společnosti Google. Pokud tedy vládnete angličtinou, vřele doporučujeme toto video zhlédnout, dozvíte se z něj totiž všechno potřebné.

První pohled na Android 12 od serveru The Verge

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Android 12

 

Další pohled na dvanáctku

Pokud chcete koukáním na videa strávit méně času, můžete se podívat na sedmiminutový první pohled od serveru 9to5Google. Naleznete jej ve videu níže. Oba redaktoři se nicméně shodují, že změny jsou vesměs povedené a že je Android 12 ve většině případů lepším mobilním systémem.

První pohled na Android 12 od serveru 9to5Google

 

Patrně nejdiskutovanější změnou je designová proměna celého systému, přímo vývojáři Googlu ji nazývají Material You – nahrazují tak několik let starý Material Design. Android 12 díky novému designovému jazyku přinese například přepracované Notifikační centrum, bude mít jiný vzhled a zároveň bude i jinak fungovat.

Na první pohled je také patrné, že Android 12 bude působit veselejším dojmem, který klade důraz na uživatelskou individualitu. Například dovede přizpůsobit barvy podle vaší tapety jednotlivým aplikacím v systému. Samotná mobilní platforma si přitom chytře určí, jaké barvy jsou na vaší tapetě dominantní a které naopak pouze sekundují.

Recenzenti serverů The Verge i 9to5Google se přitom shodují, že systém působí díky většímu množství animací daleko plynulejším dojmem. Ve výsledku je tak práce s ním o poznání příjemnější.

Představení systému Android 12

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru