Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nový Xbox bude s hráči komunikovat česky i slovensky

Nový Xbox bude s hráči komunikovat česky i slovensky

Události
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
11 149 Kč 13 490 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset_1726867688
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller_1447932429
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller
Produkt není určen k prodeji.
autor: Karel Dvořák

Chystaná konzole Xbox Series X, která má být mimochodem tím nejvýkonnějším televizním systémem na trhu, tuzemské hráče opravdu potěší. Po několika letech čekání s nimi totiž bude mluvit česky i slovensky.

Alespoň základní angličtinu ovládá drtivá většina hráčů. Řadě tuzemských uživatelů ale už z principu vadí, když v našich luzích a hájích nemohou používat naši mateřštinu. Své o tom pravděpodobně ví společnost Microsoft, které bylo v minulosti hojně vyčítáno, že s uživateli nekomunikuje česky.

14 her, které poběží na Xboxu Series X

Tyto výtky byly umocněny ještě tím, že hlavní konkurent – PlayStation 4 – se již v roce 2018 naučil s uživateli česky skutečně komunikovat a Xbox One od té doby žádnou změnu nepřinesl. Server xboxweb.cz nyní upozornil na to, že chystaný Xbox Series X tuto nerovnováhu vesmírných sil konečně napraví, bude totiž lokalizován do češtiny i slovenštiny.

Naše mateřština je stejně jako jazyk našich východních sousedů již dostupná pro členy programu Xbox Insider. Server xboxweb.cz nicméně upozornil, že lokalizace ještě není kompletní. Na druhou stranu do oficiální premiéry mají tvůrci ještě dostatek času, aby vše doladili. S prodejem novinky se totiž počítá až v předvánoční sezóně.

Konzole Xbox Series X

 

Co bude umět Xbox Series X?

Nový Xbox bude funkcionalitou na úrovni počítače a stejně překvapivě bude i vypadat. V podstatě jako herní komp. Naštěstí tuto věž můžete překlopit a používat horizontálně i vertikálně. Poslední verzi One X výkonově překoná až čtyřikrát. V normálu nabídne hry v rozlišení 4K při 60 fps a výjimečně dokáže prodat až 120 fps a 8K. To vše hlavně díky AMD Zen 2 a hardwarově akcelerovanému ray tracingu. Xbox Series X nabídne výkon 12 TFLOPS.

Jako úložiště poslouží rychlé NVMe SSD s kapacitou 1 TB. Výrobce se navíc zajímavě vypořádal i s případnou rozšiřitelností, Xbox Series X totiž bude využívat speciální pro proprietární 1TB SSD od Seagatu, které se bude připojovat pomocí speciálního konektoru pro zachování co nejvyšší přenosové rychlosti. Případně bude možné disk připojit také prostřednictvím portu USB, podle Microsoftu to však platí jen v případě starší generace her. Ty nové budou vyžadovat již rychlé SSD optimalizované právě pro potřeby Xka.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru