Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Obojek i lokátor. Co umí chytří pomocníci pro domácí mazlíčky

Obojek i lokátor. Co umí chytří pomocníci pro domácí mazlíčky

Návody

Nositelná elektronika bývá zpravidla výsadou lidí, stále častěji se však můžeme setkat také s chytrými pomocníky určenými pro naše čtyřnohé miláčky. Ty se zpravidla starají o jejich bezpečí, neboť monitorují jejich pohyb. Existují ale také daleko sofistikovanější modely…

Základ nabídky pro domácí mazlíčky tvoří speciální GPS trackery. Toto zařízení je přesně pro majitele, jejichž čtyřnozí mazlíčci se rádi toulají bez dozoru. Tomu je ale konec. S pomocí integrovaného GPS lokalizátoru a SIM karty budete vždy naprosto přesně vědět, kde se vaše zvíře právě nachází. Stačí se pouze podívat do aplikace chytrého telefonu nebo také jednoduše na mapu v internetovém prohlížeči, pokud chytrý telefon nevlastníte.

GPS tracker odesílá pravidelné aktualizace o poloze vašeho domácího mazlíčka, přičemž frekvence aktualizací se zvyšuje úměrně pohybové aktivitě zvířete. Pro další usnadnění hledání, zejména v noci, lze navíc dálkově aktivovat světlo a zvukový signál.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jeden z nabízených trackerů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všechna důležitá data má uživatel na svém mobilu

 

Pokročilejší modely toho umí více

Pokročilejší modely toho umí ještě více. Mezi užitečné vlastnosti zařízení patří například pořízení záznamu trasy, kterou zvíře urazilo. Další funkcí je stanovení okruhu, ve kterém se zvíře může pohybovat jako bezpečné zóně. Pokud ji opustí, automaticky se bezprostředně vše dozvíte pomocí notifikace na vašem telefonu. Vy tak můžete vždy pohotově reagovat na vzniklou situaci, kdy se vaše kočička nebo pejsek zatoulá.

Tracker se zpravidla připevnění na obojku, takže se nemusíte obávat toho, že by jej zvíře ztratilo. Případně je možné zakoupit obojky, které mají tracker již zabudovaný. U nich je riziko ztráty ještě výrazně nižší. U obou provedení je samozřejmostí zvýšená odolnost proti vodě a povětrnostním vlivům.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Základní modely se přidělávají na obojek

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pokročilejší jsou již přímo zabudované v obojku

 

Vhod přijdou i chytré kamery

Pokud se někdy stává, že musíte nechávat zvíře samotné doma, přijdou vhod také chytré kamery. Ty sice primárně slouží ke střežení prostoru před nezvanými návštěvníky, pokročilejší modely toho ale umí daleko více.

Například obsahují dvoucestné audio, tedy mikrofon i reproduktor. Díky tomu můžete klidně z druhého konce planety své mazlíčky nejen vidět, ale také slyšet. A zároveň s nimi také mluvit – stačí zmáčknout příslušné tlačítko na chytrém telefonu.

Sofistikované inteligentní kamery toho umí samozřejmě ještě daleko více. Za pozornost stojí modely, které dovedou pracovat také jako v režimu gateway. To jinými slovy znamená, že je k nim možné připojovat další senzory se stejným standardem a samotnou kameru používat jako řídicí jednotku. Pozor je nutné dávat na to, jaký protokol dané zařízení pro chytrou domácnost používá.

Některé modely zase v obě mají zabudovanou celou řadu užitečných senzorů. Takové kamery díky tomu dovedou detekovat pohyb, ale zároveň v místnosti monitorovat například teplotu a vlhkost. Kromě dvoucestného audia jim často nechybí ani alarm.

Sofistikovanější kamery zvládnou řídit celou domácnost

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uživatel má celou domácnost na svém chytrém telefonu doslova jak na dlani, a to včetně mazlíčků

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru