Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Oculus zavádí bezdrátové VR hraní a 120Hz režim Události
Oculus Quest 2, 64GB Elektronické předplatné deníku Sport a časopisu Computer na půl roku v hodnotě 2173 Kč
Oculus Quest 2, 64GB
10 322 Kč 12 490 Kč
Oculus Quest 2, 256GB Elektronické předplatné deníku Sport a časopisu Computer na půl roku v hodnotě 2173 Kč
Oculus Quest 2, 256GB
13 215 Kč 15 990 Kč
12 388 Kč 14 990 Kč
Oculus Rift S Elektronické předplatné deníku Sport a časopisu Computer na půl roku v hodnotě 2173 Kč
Oculus Rift S
13 215 Kč 15 990 Kč
10 736 Kč 12 990 Kč

Oculus zavádí bezdrátové VR hraní a 120Hz režim

autor: Saša Ševčík

Virtuální headset Quest 2 dostane celou řadu nových funkcí. Společnost Oculus totiž oznámila velkou aktualizaci, která přinese bezdrátové hraní PC her přímo v náhlavní soupravě, ale například také 120Hz režim.

Nová aktualizace by měla být uživatelům k dispozici velmi brzy. Patrně největší pozornost u ní budí po právu nová funkce Air Link. Ta bude umožňovat streamovat bezdrátově hry nebo aplikace přímo z vašeho PC. V podstatě bude stačit, aby byl v helmě i na počítači spuštěn speciální software, který bezdrátovou konektivitu zprostředkuje.

Výrobce ještě doplnil, že bezchybně tato technologie funguje v zabezpečených 5GHz sítích na routerech, které využívají moderní standardy AC či AX. Router by měl být navíc ideálně k počítači připojen prostřednictvím ethernetového portu.

„Je zřejmé, že hráči chtějí používat svoji helmu bez drátů, které by je omezovali v pohybu. A přesně to nyní Quest 2 nabízí i při hraní áčkových titulů, které jsou spustit jen na plnokrevných herních mašinách,“ stojí v oficiálním popisu nové aktualizace od společnosti Oculus.

 

Zástupci společnosti nicméně doplnili, že hráči při připojení kabelem „získají stále nejlepší a nejkonzistentnější zážitek z virtuálních světů“. V budoucnu by tomu mohlo být nicméně jinak, neboť Oculus se zavázal dále na technologii Air Link pracovat, aby co nejvíce zlepšil výkon a kompatibilitu.

Díky aktualizaci se hráči konečně dočkají také podpory 120Hz obrazu, což by měl být proti současnému 90Hz režimu citelný skok. Tato funkce je však zatím pouze v experimentálním režimu. Tvůrci her – a pochopitelně i nejrůznějších aplikací – se tak mohou sami rozhodnout, zda upřednostní 90Hz nebo 120Hz režim. Samotný software Questu 2 zůstane na 90 Hz.

Nových funkcí se dočkalo také Oculus Home. Řeč je o funkci Infinite Office, která je navržena tak, abyste se při práci ve VR prostředí cítili jako ve skutečnosti. Brýle tak budou schopny reprodukovat fyzickou interakci s různými povrchy, například s fyzickými klávesnicemi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru