Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Odyssey Ark je zakřivený obr pro hráče

Odyssey Ark je zakřivený obr pro hráče

Události
Samsung Odyssey G9 - QLED monitor 49"_945018789
Samsung Odyssey G9 - QLED monitor 49"
28 917 Kč 34 990 Kč
Samsung Odyssey G9 NEO - Mini LED monitor 49"_1604529500
Samsung Odyssey G9 NEO - Mini LED monitor 49"
41 314 Kč 49 990 Kč
Samsung Odyssey G7 Neo - Mini LED monitor 32"_245415804
Samsung Odyssey G7 Neo - Mini LED monitor 32"
24 785 Kč 29 990 Kč
24 207 Kč 29 290 Kč
autor: Karel Dvořák

Nový monitor od společnosti Samsung si snadno spletete s televizorem, má totiž úctyhodnou úhlopříčku 55 palců. Ve skutečnosti ale tento zakřivený obr cílí na majitele výkonných počítačů – nebo ještě přesněji na hráče.

Novinka se má stát vrcholem nabídky současné řady Odyssey, která už tak čítá celou řadu zajímavých kousků. Model Ark je zároveň prvním herním OLED monitorem společnosti Samsung. Výrobce má od něj velká očekávání.

Model Odyssey Ark znamená v herním světě průlom díky bezkonkurenční obrazové kvalitě i špičkovému prostorovému zvuku. Jako první monitor na světě nabízí úhlopříčku 55 palců a zakřivení 1000R, takže obraz uživatele doslova obklopí včetně periferního zorného pole. Neobyčejný zážitek ještě umocňuje nový režim Cockpit, díky němuž lze monitor na výškově nastavitelném stojanu (HAS) natáčet a naklápět,“ prohlásil Hyesung Ha, výkonný viceprezident divize zobrazovacích zařízení Samsung Electronics.

Představení monitoru Odyssey Ark

O co nejlepší podání obrazu se stará technologie Samsung Quantum Matrix využívající mini LED diod Quantum s mimořádně vysokou hustotou. Novinkou v řadě Odyssey je 14bitové zpracování, která v kombinaci s poměrem kontrastu 1 000 000 : 1 znamená dokonalé zobrazení detailů v jasech i stínech.

Kromě obnovovací frekvence 165 Hz a odezvy 1 ms (GtG) s technologií AMD FreeSync Premium Pro nabízí Odyssey Ark i přístup k univerzální herní platformě Samsung Gaming Hub, díky níž si hráči můžou vychutnávat oblíbené hry a objevovat nové zážitky, aniž by museli cokoli stahovat nebo ukládat.

Další důležitou novinkou je ovladač Ark Dial na solární pohon. S ním lze snadno a jednoduše upravovat nejrůznější nastavení a spouštět další nástroje, které hraní usnadňují, mezi něž patří třeba Flex Move Screen, Multi View, rychlá nastavení Quick Settings či Game Bar . Ovladač se běžně se nabíjí solární energií pomocí vestavěného panelu, lze ho ovšem dobít i běžným způsobem přes port USB-C.

Odyssey Ark 1.jpg
Odyssey Ark 2.jpg
Odyssey Ark 3.jpg

Monitor Odyssey Ark

Na hraní i zábavu

Hry samozřejmě nejsou tím jediným, na co se Odyssey Ark hodí – k jeho dalším přednostem patří například proprietární technologie Matte Display, záruka kvalitního obrazu bez odlesků, a zvuková technologie Sound Dome. Technologie Matte Display chrání obrazovku proti odleskům i odrazům, takže uživatel může pracovat, sledovat filmy nebo hrát hry bez jakýchkoli rušivých vlivů. Zážitek pak umocňuje špičkový zvuk jako v kvalitním kině, o který se stará čtveřice reproduktorů v rozích monitoru a dvě basové membrány (woofery) uprostřed. Dohromady to znamená výkon 60 W s uspořádáním kanálů 2.2.2 a rozsahem už od 45 Hz, což zatím žádný herní monitor ani soundbar nenabídl.

Do výbavy monitoru Odyssey Ark patří i další funkce, které jsou k hraní a zábavě na nejvyšší úrovni zapotřebí. Technologie Smart Hub umožňuje snadnou komunikaci s dalšími IoT zařízeními, takže na monitoru třeba nastavovat teplotu či vlhkost vzduchu v domácnosti pomocí aplikace SmartThings. Díky jednoduchému Wi-Fi připojení pak monitor může sloužit jako plnohodnotný chytrý televizor s přístupem k oblíbeným streamingovým službám bez nutnosti stahování nebo přihlášení prostřednictvím služby Samsung TV Plus.

Novinka se v Česku bude nabízet za 73 990 Kč. Prodej by měl začít v nadcházejících týdnech.

Odyssey Ark 6.jpg
Odyssey Ark 7.jpg
Odyssey Ark 8.jpg

Monitor Odyssey Ark

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru