Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Ohebné displeje u LG nehledejte, parádní skládačky ale umí

Ohebné displeje u LG nehledejte, parádní skládačky ale umí

Události

Veletrh MWC se sice ve španělské Barceloně tento týden kvůli hrozbě koronaviru nekonal, ale výrobci se stejně předhánějí, kdo nabídne atraktivnější mobilní telefon. Se zajímavou novinkou, která sází na skládací konstrukci, přispěchala například i společnost LG.

Výrobci se nás v posledních dvou letech snaží přesvědčit, že ohebné mobilní telefony se skládacími telefony představují budoucnost. Mají ale stále ještě celou řadu neduhů, především obrazovky náchylné k poškození. To je patrně hlavní důvod, proč celá řada společností se zavedením této technologie stále ještě otálí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG V60 ThinQ 5G

 

Druhý displej jako odnímatelný kryt

Například LG se tak vydalo vlastní cestou. Místo ohebných displejů jednoduše k telefonu přidělalo pomocí pantů další dotykovou obrazovku. V případě novinky zvané LG V60 ThinQ 5G je tedy možné využívat všechny přednosti větší obrazové plochy, aniž by se uživatelé museli bát poškození i při běžném používání.

Koneckonců nová šedesátka nabízí zvýšenou odolnost proti vodě a prachu IP68 a dokonce splňuje také armádní normu odolnosti MIL-STD 810G. S ohledem na to je až překvapující, že konstrukce je poměrně útlá a design povedený, jak můžete posoudit sami na ukázkových snímcích.

A co vlastně novinka umí? Nabízí 6,8palcový displej typu P-OLED s rozlišením 2460 x 1080 obrazových bodů. Identická obrazovka je také na druhé straně, panty mimochodem umožňují telefon rozevřít až do 360°. Takže s přístrojem můžete snadno pracovat jako s tabletem, jisté omezení ale představuje pochopitelně předěl uprostřed, který dělí obě obrazovky tzv. Dual Screenu. Venku se pak nachází malý monochromatický displej pro zobrazení důležitých notifikací a času, abyste telefon nemuseli tak často rozkládat. Zdůraznit je nicméně potřeba, že druhý displej se připojuje prostřednictvím speciálního krytu. Ve chvíli, kdy jej nepotřebujete, máte tedy krásně tenký telefon podle posledních módních trendů.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG V60 ThinQ 5G

 

Špičková výbava

I svou další výbavou bude novinka patřit k tomu nejlepšímu, co je aktuálně k dostání. Pracovní tempo zajišťuje špičkový čipset Snapdragon 865. Jde o osmijádrový čip, který má uspořádaná jádra v sestavě 1+3+4. Skládat by se tedy měl z jednoho extrémně výkonného jádra, tří středně výkonných a čtyř extrémně úsporných. Vysoce výkonné jádro Kryo 585 Platinum by mělo udávat pracovní tempo při rychlosti 2,84 GHz. Středně výkonná jádra pak při 2,42 GHz, půjde mimochodem opět o Kryo 585, avšak v edici Gold. Sestavu úsporných jader bude tvořit Kryo 585 Silver taktovaný na 1,8 GHz.

LG V60 ThinQ 5G dále nabízí 8 GB operační paměti, 128GB úložiště a 5000mAh baterii. Jak již samotný název napovídá, podporovány jsou také moderní sítě 5G. Co se fotoaparátů týče, vzadu je 64MPx hlavní kamera a širokoúhlý 13MPx objektiv, vepředu se pak nachází 10MPx fotoaparát.

Prodej novinky od společnosti LG, která bude vybavena operačním systémem Android 10, by měl začít ještě v průběhu března. Platí to však pouze pro Severní Ameriku a Asii. Kdy a zda vůbec přijde do Evropy, není zatím jasné.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru