Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Oppo chystá také skládací véčko. Lámat se bude na druhou stranu Události
Samsung Galaxy Z Flip, 8GB/256GB, Purple  + Elektronické předplatné čtiva v hodnotě 4 800 Kč na půl roku zdarma + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
Samsung Galaxy Z Flip, 8GB/256GB, Purple
32 223 Kč 38 990 Kč 24 785 Kč 29 990 Kč
Motorola Razr 5G, 8GB/256GB, Mercury Silver  + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
Motorola Razr 5G, 8GB/256GB, Mercury Silver
33 050 Kč 39 990 Kč
Samsung Galaxy Z Flip, 5G, 8GB/256GB, Bronze  + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku) + Vyměňte starý za nový a získejte 3 500 Kč navíc
Samsung Galaxy Z Flip, 5G, 8GB/256GB, Bronze
35 529 Kč 42 990 Kč

Oppo chystá také skládací véčko. Lámat se bude na druhou stranu

autor: Petr Kirs
Fenoménem poslední doby jsou chytré telefony s ohebnými obrazovkami. Trendem stylových véček se nechala podle patentového návrhu zlákat také společnost Oppo. Ta se však chystá lámat telefon na druhou stranu, než je zvykem.

Přednosti véček s ohebným displejem jsou nepopiratelné. Díky speciální konstrukci nezaberou tyto telefony v kapse tolik místa, při používání pak nabídnou dostatečně velkou obrazovku. Přesně na takový koncept láká například Samsung Galaxy Z Flip 5G nebo nová Motorola Razr 5G, která zamíří na pulty obchodů již příští měsíc.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Motorola Razr 5G

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Galaxy Z Flip 5G

 

Také Oppo se touto módní vlnou nechalo strhnout, ale jde na to úplně jinak než dvě výše zmiňované společnosti. Tento výrobce totiž nebude dotykovou plochu ukrývat uvnitř ohybné konstrukce, ale na její vnější straně. Naznačuje to patent, jehož rendery přinesl server nl.letsgodigital.org.

Jeho snímky zachycují připravovanou novinku, která na první pohled vypadá jako obyčejný smartphone s velkou obrazovkou. Když přístroj nepoužíváte, jednoduše ho přeložíte napůl jako list papíru, dotyková plocha se však stále nachází na vnější straně.

To má v praxi samozřejmě své klady i zápory. Patrně tím největším kladem je možnost využívat obrazovku i ve složeném stavu. Při odpovídání na SMS zprávy a rychlé kontrole informací tak zařízení nemusíte neustále otvírat a zavírat. Praktická je i možnost využití tří hlavních fotoaparátů pro selfie, nachází se totiž na přední i zadní straně. Záleží jen na tom, jak telefon natočíte.

Otázka visí nad životnostní celého konceptu. Přeci jen ohebné obrazovky zatím ještě nejsou tak pevné jako ty klasické rovné. Jedním ze záporů je tedy bezesporu vyšší riziko poškození. Na druhou stranu se stále ještě nacházíme ve fázi konceptu a za pár let mohou být všechny porodní bolesti stylových skládacích véček vyřešeny.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Koncept skládacího smartphonu značky Oppo

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Koncept skládacího smartphonu značky Oppo

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru