Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Opravdu originální příslušenství. K PlayStationu přibude robotický kamarád

Opravdu originální příslušenství. K PlayStationu přibude robotický kamarád

Události
PlayStation 5_1205230759
PlayStation 5
11 975 Kč 14 490 Kč
PlayStation 5 + FIFA 23_1629600922
PlayStation 5 + FIFA 23
14 455 Kč 17 490 Kč
PlayStation 5 + God of War Ragnarök_874488082
PlayStation 5 + God of War Ragnarök
14 455 Kč 17 490 Kč
autor: Petr Kirs

Není žádným tajemstvím, že o úspěchu televizní konzole nerozhoduje pouze absolutní výkon, ale také nabídka her a příslušenství. A jeden originální kousek nyní chystá Sony, podle patentového návrhu půjde o robotického kamaráda.

Hned na úvod se sluší zmínit, že společnost Sony zatím existenci žádného robota oficiálně nepotvrdila. Nicméně z návrhu, který již leží na americkém patentovém úřadě, je zřejmé, jak by měla futuristicky vyhlížející novinka vypadat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto bude unikátní robotický parťák podle patentového návrhu vypadat.

 

Půjde o plyšového robota s velkýma očima, který se stane parťákem během hraní. Měl by být schopný rozeznávat lidské emoce, jako je radost, zlost, láska či překvapení. Díky tomu bude schopný reagovat na hráčovi podněty a například ho povzbuzovat, aby dosáhl lepších výsledků během hraní.

Patrně není nutné zdůrazňovat, že tato novinka bude primárně určena pro jedince, kteří se cítí osamělí a nemají s kým hrát. Společnost jim nahradí právě unikátní robot. Zda budou funkce robota rozšířeny a bude moci fungovat například i jako protihráč, není zatím jasné.

Takřka jisté je ale to, že na pultech obchodů se s příchodem očekávaného PlayStationu 5 toto netradiční příslušenství neobjeví. Patentová přihláška byla podána teprve letos. Pravděpodobnější tedy je, že by herní robot od Sony mohl spatřit světlo světa až v průběhu několika let.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

PlayStation 5 se ukáže před Vánocemi, takto bude vypadat jeho ovladač.

 

Robotický čtyřnohý mazlíček

Sluší se připomenout, že Sony není ve vývoji robotů žádným nováčkem. Už dříve se japonský výrobce snažil zaujmout například modelem Aibo, což byl v podstatě robotický pes. Určen byl především pro rodiny, kde si děti přejí zvířátko, ale rodiče jsou na pochybách, zda by se o něj dokázaly dlouhodobě starat.

Aibo nepotřebuje krmit a venčit, a když má málo energie, dojde si sám do pelíšku na nabíječku. Umí reagovat na povely, rozeznávat členy domácnosti a poznat vaši náladu. V tomto ohledu by se tedy připravovaná novinka měla robotickému mazlíčkovi velmi podobat.

Slovo Aibo mimochodem v japonštině označuje parťáka. A přesně tím se Aibo ve vaší domácnosti stane. Bude si hrát s dětmi, dokáže vás rozeznat od jiných členů rodiny, rozveselí vás, zamává ocáskem, zvedne packu, nechá se hladit, odevzdaně se posadí a bude k vám vzhlížet. Dokonce dokáže rozpoznat vaši náladu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Robotický mazlíček Aibo

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru