Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Otec Call of Duty se stal novým šéfem značky Battlefield

Otec Call of Duty se stal novým šéfem značky Battlefield

Události
Battlefield 2042 (PC)_575560163
Battlefield 2042 (PC)
Produkt není určen k prodeji.
Call of Duty: Vanguard (Xbox Series X)_107142440
Call of Duty: Vanguard (Xbox Series X)
Produkt není určen k prodeji.

Veterán herního vývoje Vince Zampella, který stál před dvaceti lety u zrodu značky Call of Duty, je novým šéfem konkurenční série Battlefield.

Oznámení přichází s velkou pravděpodobností jako reakce na nepřesvědčivé výkony současného dílu série Battlefield s podtitulem 2042, který například na platformě Steam od vydání v polovině listopadu přišel o zhruba 70 % aktivních hráčů. Multiplayerová FPS s miliardovým rozpočtem aktuálně prohrává v přímém souboji i s Farming Simulator 2022. 

Zampella je jedním ze tří zakladatelů studia Infinity Ward a producentem prvních dvou dílů série Call of Duty, ve kterých se hráči na tehdejší dobu nebývale výpravným způsobem vydali na rozmanitá bojiště druhé světové války. Od roku 2010 bylo jeho jméno spojeno se studiem Respawn Entertainment, které má na svědomí sérii Titanfall, battle royale titul Apex Legends či soulsovku Star Wars Jedi: Fallen Order. Respawn se stal součástí rodiny Electronic Arts, která vlastní značku Battlefield, na konci roku 2017. Vince Zampella na pozici střídá Oskara Gabrielsona, šéfa vývojářského studia DICE. 

Podle vyjádření pro herní server GameSpot přichází Zampella do světa Battlefieldu s několika úkoly. Tím hlavním je vytvoření propojeného univerza kolem značky Battlefield a navýšení důležitosti příběhu v rámci série. To je přitom v přímém rozporu s faktem, že Battlefield 2042 na rozdíl od dvou posledních předchůdců neobsahuje příběhovou kampaň pro jednoho hráče. Sluší se zmínit, že o propojení druhoválečných a moderních her do jednotného kánonu se snaží i aktuální díl Call of Duty nesoucí jméno Vanguard.

V návaznosti na úspěch Apex Legends se po příchodu Zampelly spekuluje také o implementaci free-to-play prvků či mobilním spin-offu značky Battlefield. Těžko říci, zda je právě toto vhodný způsob, jak sérii Battlefield zachránit či alespoň restartovat. Uvidíme, čím nás EA v příštím roce překvapí, zatím jsme byli ujištěni, že nové vedení "zkoumá všechny možnosti". Hráči Battlefieldu 2042 budou mezitím samozřejmě dostávat nový obsah v souladu s původními sliby vývojářů.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

?

Tak proto je 2042 takovej CoD sunt ted uz to dava smysl.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru