Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Otočný fotoaparát v hlavní roli. Galaxy A80 je v prodeji Události
Samsung Galaxy A80, 8GB/128GB, černá
Samsung Galaxy A80, 8GB/128GB, černá
Produkt není určen k prodeji.

Otočný fotoaparát v hlavní roli. Galaxy A80 je v prodeji

autor: Karel Dvořák
Měsíce čekání jsou u konce, společnost Samsung uvedla do prodeje očekávaný smartphone Galaxy A80. Ten podobně jako další áčka cílí především na mladou generaci mobilních uživatelů, zaujme unikátní konstrukcí s otočným fotoaparátem.

Galaxy A80 nabízí prvotřídní funkce cílící na digitální domorodce, kteří se chtějí naplno zapojit do éry života v přímém přenosu,“ prohlásil DJ Koh, prezident a generální ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung Electronics.

Představení modelu Galaxy A80

 

Především fanoušky autoportrétů zaujme otočný fotoaparát, se kterým se ve smartphonu od Samsungu setkáváme vůbec poprvé. Když uživatelé v aplikaci fotoaparátu zvolí režim selfie, na zadní straně přístroje automaticky vyskočí objektivy tří fotoaparátů a otočí se směrem dopředu. To je velmi praktické, neboť i u těch nejlepších smartphonů bývají přední kamery horší než ty zadní. V tomto konkrétním případě se ale uživatelé omezovat v kvalitě nijak nemusí.

Hlavní fotoaparát nabízí rozlišení 48 MPx a je doplněn o senzor 3D Depth, který skenuje rozměry i hloubku snímaných předmětů. Dále je k dispozici ultraširokoúhlý objektiv s rozlišením 8 Mpx. Fotoaparát dovede rozlišit na tři desítky scén a automaticky zvolit tu nejlepší. Videorežim Super Steady se pak stará o plynulá videa bez třesení obrazu.

Rychlé nabíjení, velký displej

Baterie telefonu Galaxy A80 s kapacitou 3700 mAh nabízí podporu superrychlého nabíjení o příkonu 25 W. Akumulátor je navíc inteligentní, dovede sledovat způsob, jakým každodenně používáte telefon včetně aplikací, které spouštíte, a optimalizovat spotřebu přístroje.

Galaxy A80 nabízí displej New Infinity o velikosti 6,7 palce, který se chlubí technologií Super AMOLED a rozlišením FHD+ (1080 x 2340 pixelů). O pracovní tempo se stará osmijádrový procesor Qualcomm SM7150 (dvoujádrový 2,2 GHz + šestijádrový 1,8 GHz), který má k dispozici 8 GB operační paměti a 128GB úložiště. Slot na paměťové karty bohužel chybí.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru