Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Overclockeři pokořili 1000 fps v Doom Eternal. Má to ale háček

Overclockeři pokořili 1000 fps v Doom Eternal. Má to ale háček

Události
DOOM: Eternal (PC)_947708926
DOOM: Eternal (PC)
Produkt není určen k prodeji.
DOOM: Eternal (Xbox ONE)_1990496085
DOOM: Eternal (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.
DOOM: Eternal (SWITCH)_1484610901
DOOM: Eternal (SWITCH)
Produkt není určen k prodeji.
DOOM: Eternal (PS4)_15729275
DOOM: Eternal (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
autor: Karel Dvořák

O absolutní rekord ve hře Doom Eternal se postarali dva polští overclockeři. Podařilo se jim jako prvním rozjet hru Doom Eternal na více než 1000 fps. Výkonnou herní sestavu kvůli tomu museli přetaktovat na extrémní hodnoty.

Začátek tohoto příběhu se začal psát již zkraje letošního roku. Tehdy hlavní vývojář enginů v id Softwaru Billy Kahn prohlásil, že Doom Eternal dovede běžet až na 1000 fps. A přesně toho se chytli polští oveclockeři Piotr "Lipton" Szymanski a Marcin "Ryba" Rywak – chtěli slova Kahna potvrdit v praxi.

Upoutávka na hru Doom Eternal

 

Vyšlo to… Na chvíli

Ve spolupráci s polským obchodem X-kom a tamním zastoupením Bethesdy tedy postavili extrémně výkonný počítač, který pochopitelně výrazně přetaktovali. Srdcem byl procesor Intel Core i7-9700K taktovaný na 6,6GHz, který byl osazen v základní desce ASUS Maximus XI Apex. O grafický výkon se starala karta Asus RTX 2080 Ti Strix taktovaná na 2,4GHz. Dále byl stroj osazen operační pamětí 2x 8 GB HyperX Predator 4000 MHz CL19, SSD jednotkou Samsung 512GB M.2 NVMe Evo Plus a zdrojem Be Quiet 1200W Straight Power.

Počítadlo snímku za sekundu se nakonec v titulu Doom Eternal zastavilo na 1006 fps. Jedním dechem je nutné ale dodat, že takové plynulosti se overclockerům podařilo dosáhnout pouze při rozlišení 720p a s vypnutým HDR. Navíc pouze ve chvíli, kdy scéna na obrazovce zabírala černou stěnu a nemusela tedy vykreslovat žádnou složitou grafiku. Právě v tom je zakopaný pes. Na druhou stranu při běžném hraní se stále pohybovala sestava okolo 600 fps, což není vůbec špatný výsledek.

Doom Eternal na 1000 fps

 

O hře Doom Eternal

Doom Eternal je pokračování úspěšného a velice kladně přijatého restartu známé značky. Těšit se můžete na daleko silnějšího Doom Slayera (hlavního hrdinu), téměř dvojnásobek typů nepřátel a doslova peklo na Zemi, to vše doprovázené hudbou od Micka Gordona.

Uvolněte zdrcující sílu Doom zabijáka. Díky vylepšené výstroji a novému arzenálu, jako je unikátní dělo s plamenometem, prodloužitelné ostří a nová schopnost rychlého pohybu, jste rychlejší a smrtelnější než kdykoliv předtím. Zničte každého démona, na kterého narazíte, za využití množství vylepšených palných zbraní.

Pošlete pod kytičky ještě více démonů než kdykoliv předtím. Každý z nich ovládá unikátní schopnosti a útoky. Fanoušky tolik oblíbené klasické obludy, jako je Pain Elemental, Archvile, a Arachnotron, jsou zpět, přičemž do rosteru přibydou zcela noví démoni včetně Doom Huntera nebo šílených Marauderů.

Názory ostatních Geeků (2)

klvánek KLV

:D

klvánek 3. 9. 2020 12:27

Tak hlavně že jim to pomohlo na tom 60hz monitoru. doufám že si v klidu zahráli :D, video sem jenom proletěl, ale zdálo se mi spíš že si tam hrajou na alchymisty jak na pc s :D :D

avatar

Užitečnost

nacuzyw 6. 9. 2020 15:57

Příště by mohli testovat něco s reálným využitím a né takovéhle koniny.

Máš něco na srdci?

nahoru