Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Pán prstenů od Warhorse Studios? I to je po nejnovější akvizici možné

Pán prstenů od Warhorse Studios? I to je po nejnovější akvizici možné

Události
Karetní hra Pán prstenů, revidované vydání_1598006638
Karetní hra Pán prstenů, revidované vydání
1 569 Kč 1 899 Kč
Hrnek The Lord of the Rings - Sauron, měnící se, 460ml_1254901653
Hrnek The Lord of the Rings - Sauron, měnící se, 460ml
288 Kč 349 Kč
Rohožka Lord of the Rings - You Shall Not Pass_1625255705
Rohožka Lord of the Rings - You Shall Not Pass
Produkt není určen k prodeji.
autor: Ondřej Koch

Skupinu Embracer Group, do které patří mimo jiné české studio Warhorse, zachvátila nákupní horečka. Zajímá vás, co se chystá?

Švédský herní gigant, jehož součástí jsou pražští Warhorse Studios a brněnští Ashborne Games, rozšiřuje svoje portfolio skutečně nevídaným způsobem. Další kousky do sbírky si v poslední době pořizuje jako na běžícím páse, dnes akvizice potkala Limited Run Games (americký distributor fyzických re-edicí populárních titulů, mj. z univerza Star Wars), švédské Tuxedo Labs (destruktivní hit Teardown) a Tripwire Interactive (Killing Floor, Chivalry). 

Vůbec nejzajímavějším nákupem, který přebil vše ostatní, se však stalo pořízení kompletních licenčních práv na značky Pán prstenů a Hobit, která téměř půl století vlastnila filmová produkční společnost The Saul Zaentz Company. Na prodej byla od února letošního roku a všeobecně se očekávalo, že po nich sáhne některé z velkých filmových studií jako Universal či Warner Bros. Dnešní zpráva má potenciálně obří dopad na celý audiovizuální a zábavní průmysl. Kromě možnosti vyvíjet a produkovat vlastní tituly (videohry i deskové hry) získali Švédové i možnost točit další filmy, seriály, nebo konzultovat licencovaný obsah v zábavních parcích po celém světě. 

Stávající projekty platí, těšit se můžeme na nové

Akvizice fakticky proběhla tak, že Embracer Group si prostřednictvím dceřiné společnosti Freemode pořídila celou společnost Middle-earth Enterprises, což je pro změnu dceřinka The Saul Zaentz Company. V platnosti tak zůstávají veškeré dosud platné sublicenční smlouvy (za zmínku určitě stojí ta, která opravňuje Amazon k natočení několika plánovaných sezón velkolepého seriálu Prsteny moci). Platí také smlouva na mobilní hry The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth od Electronic Arts a The Lord of the Rings: Rise to War od Warner Bros. 

Trailer na blížící se vysokorozpočtový seriál od Amazonu

Embracer zároveň získal od Tolkien Estate and HarperCollins svolení rozvíjet obsah dalších Tolkienových děl, a to ve všech podobách vyjma knižní. Těšit se tak potenciálně můžeme na další seriály, spin-offy či herní tituly vycházející z mytologie Středozemě, ale zařazené do zcela jiných období, než nejznámější Pán prstenů a Hobit. Firma v tiskové zprávě uvedla, že v oblasti produkce deskových her bude spoléhat na své vlastní vydavatelství Asmodee Group, které patří mezi největší na celém deskovkovém trhu. 

Švédové se plácli přes kapsu

Obě strany se dohodly na tom, že celkovou hodnotu transakce nebudou zveřejňovat, podle odhadu renomovaného magazínu Variety však nešlo o částku nižší než 2 miliardy amerických dolarů (přibližně 48 miliard korun). Lze tedy předpokládat, že se Embracer Group pokusí získané licence maximálně "vyždímat", a to i prostřednictvím vysokorozpočtových her. Dočkáme se konečně důstojného open-world RPG ze světa Lord of the Rings? RTS, která by navázala na legendární The Battle for Middle-earth II? Přijde čas na pokračování MMORPG The Lord of the Rings Online, které letos slaví patnácté narozeniny? A osloví Embracer Group s nabídkou spolupráce na příbězích z Tolkienového pera třeba i Warhorse Studios? Na to vše se dozvíme odpovědi v dalších měsících a letech, avšak nic není nemožné! 

Platí také vydání hry o Glumovi od německých Daedalic Entertainment, ta ale zatím vyvolává rozporuplné reakce

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru