Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
PC Sestava CC Gamer Intel: Počítač pro moderní hry?

PC Sestava CC Gamer Intel: Počítač pro moderní hry?

Recenze
PC Sestava CZC Gamer Intel černá_1012810407
PC Sestava CZC Gamer Intel černá
Produkt není určen k prodeji.
PC Sestava CZC Gamer Intel černá bez OS_206861647
PC Sestava CZC Gamer Intel černá bez OS
Produkt není určen k prodeji.
PC sestava CZC Gamer Intel černo/stříbrná_1596850945
PC sestava CZC Gamer Intel černo/stříbrná
Produkt není určen k prodeji.
PC Sestava CZC Gamer Intel černo/stříbrná bez OS_978858015
PC Sestava CZC Gamer Intel černo/stříbrná bez OS
Produkt není určen k prodeji.

Rádi si zahrajete nějakou počítačovou hru, ale nevíte si rady s konfigurací, aby vám vše chodilo tak jak má? Potom právě pro vás czechcomputer připravil sestavu, která by měla tento požadavek splnit. Opravdu ale zvládá i velmi náročné moderní hry?

Sestavy určené pro hraní her mají samozřejmě své výhody i nevýhody. Každý herní počítač musí disponovat výkonnou grafickou kartou i procesorem. Na druhou stranu je třeba počítat s vyšší spotřebou a tím i vyšší hlučností (pokud neutratíme vysoké částky za velmi kvalitní chlazení, nejlépe vodní).

Základní informace

Při výběru komponent byl kladen důraz jak na výkon, tak i kvalitu. V sestavě nenalezneme žádné díly od neznámých či neslavně proslulých značek. V následující tabulce si můžete prohlédnout, z čeho je tento herní počítač sestaven.

Skříň

CoolerMaster Centurion 534 Light Silver

Zdroj

Corsair VX550 550W

Základní deska

EVGA nForce 750i SLI FTW

Procesor

Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz 4MB 1333MHz 775pin BOX

Operační paměť

Corsair DIMM 2048MB DDR II 800MHz

Pevný disk

Samsung SpinPoint T HD501LJ - 500GB SATA II

Grafická karta

EVGA e-GeForce 8800 GT AKIMBO 512MB, PCI-E

Mechanika

ASUS DRW-2014L1T Retail černá/stříbrná

Ostatní

Redukce SATA - napájení, Napájecí kabel 1,8m

Orientační cena

18 500,- vč. DPH*

*uvedená cena je pouze orientační a platí k datu vydání článku

Pro testování byl použit systém Microsoft Windows Vista Home Premium, který ovšem není součástí této sestavy.

Obsah balení

Ačkoliv se jedná o nadstandardní sestavu, příslušenství je poměrně strohé. Dostanete pouze běžné základní příslušenství (Sata kabely, redukce TV-out, Floppy disk kabel, SLI můstek,DVI redukce...) a samozřejmě manuály s ovladači na CD. Nyní si rozebereme jednotlivé díly.

Skříň a zdroj

K hernímu počítači jistě patří i kvalitní skříň a zdroj. Skříň od firmy CoolerMaster (Centurion 534) patří do střední třídy. Plech je o něco silnější než jakým disponují levné počítačové skříně. Pro umístění většiny komponent (pevný disk, mechanika, slotové karty) do této skříně nepotřebujete žádné šroubky, stačí je pouze uchytit pomocí speciálních prvků. Skříň má v základu velký 120 mm větrák pro lepší cirkulaci vzduchu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

pohled na skříň zepředu

Napájecí zdroj Corsair (550W) patří mezi ty lepší na trhu. Aktivní PFC zaručuje minimální zpětnou vazbu zpět do sítě. V našich podmínkách (230V) navíc pracuje s velmi vysokou účinností přesahující 80%. Vzhledem k celkové spotřebě sestavy má zdroj velkou rezervu pro případný upgrade.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

pohled na skříň zezadu

Základní deska

EVGA nForce 750i SLI FTW. Na tuto desku by v klidu mohla být recenze sama o sobě. Jde o jednu z nejlepších a nejuznávanějších desek na trhu. Moderní chipset nForce 750i jí zaručuje vysoký výkon. Výrobce EVGA zase zaručuje vysokou kvalitu. Deska umožňuje zapojení dvou grafických karet a to ve verzi PCIe 2.0, které mimo jiné umožňuje napájet grafickou kartu až 150W (místo staršího revize, která dokáže dodávat maximálně 75W). PCIe sloty komunikují prostřednictvím celkově až 26 linek, které zaručují bezproblémovou komunikaci s CPU. Došlo tedy k nárůstu oproti starším modelům. Na druhou stranu chipset nForce 780i SLI je na tom ještě o něco lepé, dovoluje využít i 3-way SLI mód.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

pohled na cpu a čipset. Na čipsetu je vidět masivní chlazení

Podpora moderních procesorů s frekvencí sběrnice až 1333 MHz je samozřejmostí. Vysoká frekvence hraje velkou roli ve výkonu (oproti konkurenčnímu AMD), jelikož procesor komunikuje s pamětí přes čipset, a proto potřebujeme co možná největší propustnost.

Zajímavostí je dvouciferný sedmisegmentový displej, který nám ukazuje v jakém stavu se deska nachází. V manuálu nalezneme, co jaké číslo znamená. Využijeme především v případě, že se nám naskytne nějaký problém se spolehlivostí, popřípadě pokud nám deska odmítá zcela nabootovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

sedmisegmentový displej leží vedle baterie biosu

Na desce jsou použity odpory a kondenzátory nadprůměrné kvality. Vzhledem k vysokému zahřívání čipsetu je potřeba dostatečně výkonný chladič. Zdá se, ze EVGA nechce nic riskovat a proto jej osadila pasivním chladičem se zabudovanou technologií heat-pipe, ale navíc přidala i aktivní chlazení (ventilátor).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

pohled na celou základní desku

Grafická karta

Nejdůležitějším prvkem herního PC je bezpochyby grafická karta. nVidia 8800GT s 512 MB splňuje požadavky pro většinu hráčů. V následující tabulce uvedu její základní parametry.

Počet SP (Stream Processors)

112

Frekvence jádra

600 MHz

Frekvence shaderů

1500 MHz

Frekvence pamětí

900 MHz (1800 MHz efektivně)

Velikost paměti

512 MB

Šířka sběrnice

256 bitů

Propustnost

57,6 Gb/s

Počet ROP

16

Podpora DirectX/OpenGL

10 (Pixel shader 4.0)/2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

pohled zepředu na grafickou kartu

Grafický čip (GPU) 8800GT zažil poměrně velký úspěch díky svému poměru cena/výkon. Za rozumné peníze dostanete poměrně vysoký výkon, který zatím pro veškeré hraní v rozlišení 1280x1024 stačí. Pro rozlišení 1680x1050 a vyšší budete muset bohužel u některých nejnáročnějších her mírně stáhnout detaily. Bližší informace o reálném výkonu se dozvíte v sekci testů. Asi největší nevýhoda nVidie 8800GT spočívá v jejím zahřívání. EVGA proto tuto kartu osadila dvouslotovým aktivním chlazením. Tím se podařilo teplotu GPU srazit na únosnou hranici. Bohužel hlasitost není příliš nízká, nicméně za velkou chybu bych toto považoval u domácího PC, nikoliv však u počítače herního, u kterého se se zvýšenou hlučností musí počítat. Jak jsem se již zmínil, pro redukci hluku by bylo potřeba nejlépe nějaké vodní chlazení, to je ovšem investice (myšleno pro celý počítač) v řádech několika tisíc.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

pohled na grafickou kartu ze zadu

Další výhodou oproti konkurenci jsou její technologie. Poslední dobou se nejčastěji mluví o budoucím využití CUDA. Díky němu bychom měli být schopni využívat jednotky GPU například pro konverzi videa. Dle testů by potřebný čas mohl klesnout u této karty zhruba až 10krát oproti hi-endovému čtyřjádrovému procesoru. Malou chybou na kráse je absence Pixel Shaderů 4.1, ty jsou ovšem zatím téměř nevyužitelné. Pokud chcete využít PC i pro práci například v CADu jistě vás potěší možnost připojení dvou monitorů, buď se stejnými nebo rozdílnými plochami.

Procesor

Výkonná grafická karta nemůže využít svůj potenciál, pokud nemá stálý přísun dat ke zpracování. Proto je pro plynulý chod potřeba také dostatečně výkonný procesor. V našem případě se o přísun dat stará Intel Core2Duo E6750, vyráběný 65 nm technologií. Intel uvádí TDP 65W. Definice TDP u Intelu zní – průměrná dosažená hodnota spotřeby (v poslední době ale bývá zvykem uvádět vyšší spotřebu, zřejmě kvůli tomu, aby lidé více kupovali i dražší procesory). Vzhledem ke zvolené technologii jádra procesoru je pro vyšší výkon také potřeba velká cache paměť. Tento model proto dostal do vínku 4 MB této rychlé paměti. Sběrnice 1333 MHz zajišťuje dostatečnou datovou propustnost především pro komunikaci s pamětí. Procesor podporuje funkci speedstep, která v době nezatížení sníží násobič a tím i frekvenci procesoru. Chladič dodávaný společně v balení zvládá bez problémů uchladit procesor. Pokud ale rádi taktujete, budete muset investovat do nějakého kvalitnějšího chladiče.

Operační paměť

Operační paměť má nyní v podstatě dva problémy. Jeden globální a to její velikost. Drtivá většina uživatelů totiž dodnes používá 32-bitový systém a to i přesto, že první 64 bitové procesory se na trhu objevili před více jak 5 lety. 32-bitové systémy ovšem dokáží adresovat maximálně 4 GB veškeré paměti (např. RAM, VRAM grafické karty ... ), pokud chceme tedy využít více, je potřeba systém 64-bitový.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

vysoce kvalitní paměti Corsair

Druhým problémem (momentálně především u Intelu, AMD tento problém vyřešilo) je komunikace mezi pamětí a procesorem. Procesory od AMD mají totiž paměťový řadič přímo na ploše CPU a proto s nimi komunikují přímo – nevyužívají tedy FSB. Na druhé straně Intel nemá paměťový řadič integrovaný v procesoru, ale je umístěn v čipsetu. Proto máme především dvě limitující složky pro využití pamětí RAM. Zaprvé samozřejmě samotná rychlost pamětí RAM. U Intelu platí, že nejvíce pomáhá vysoká frekvence pamětí (oproti tomu u AMD – co nejnižší latence). Zadruhé ale potřebujeme i co nejvyšší frekvenci FSB. V našem případě byli vybrány dva moduly DDR II – 800MHz s latencí CL 4-4-4-12, které jsou zapojené v dualchanellu. To znamená, že FSB v podstatě ani nedokáže tak velký potencionál propustit sběrnicí. Na druhou stranu kupovat v dnešní době DDR II – 667 MHZ není rozumné, jelikož cena pamětí je téměř stejná. Pro lepší chlazení se na pamětí nacházejí poměrně velké pasivní chladiče, využitelné především při přetaktování. Paměť potřebuje pro svou činnost napětí alespoň 2,1 Voltu.

Pevný disk, mechanika

Pro herní počítač by možná byla lepší alternativa dvou disků zapojených do raidu, na druhou stranu ne každý preferuje výkon před zvýšenou pravděpodobností ztráty dat. Navíc případné dokoupení druhého disku není žádný problém. Zvolený pevný disk o kapacitě 500 GB má 16 MB cache. Samozřejmostí je funkce NCQ – inteligentní čtení dat, pro rychlejší čtení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

šachta pro umístění disků

DVD mechanika již docílila svého maxima. V podstatě na trhu nejsou velké rozdíly mezi jednotlivými DVD mechanikami. Jako mírně nadstandardní můžeme považovat podporu „potisku“ lightscribe či čtení DVD-RAM disků. Blue-ray mechanika v sestavě není použita zřejmě kvůli své stále vysoké ceně. Společnost LG (od které je tato mechanika vyrobena) se dá považovat za spolehlivou. Bohužel i přesto patří DVD mechaniky k jedním z nejčastěji reklamovanýn komponentům.

Výkon sestavy

Nyní se pustíme do samotných testů. Nejdříve do teoretických benchmarků:

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

3DMark 2003

Tento již poměrně starý 3DMark jsem zvolil pouze pro ukázku, jak si tato karta poradí se staršími tituly her. U některých nových grafických karet se totiž stává, že kvůli snažení o co nejvyšší výkon u nových her se zapomíná na hry staré. V tomto případě to ovšem zřejmě nehrozí. Skóre 35 417 bodů můžeme považovat za více než jen dobré.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

3DMark 2006

Skóre je sice samozřejmě horší než u 3DMarku 2003, i přesto se tato sestava nemá za co stydět. S téměř jistotou si zahrajete všechny hry z tohoto období (rok 2006) na nejvyšší detaily bez jakýchkoliv problémů a to jak u her s podporou pouze Pixel Shaderů 2.0, tak i s pokročilejšími Pixel Shadery 3.0.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

3DMark Vantage – mód Entry

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

3DMark Vantage – mód Performance

Novinkou mezi 3DMarky je nová verze Vantage. Ta při testování umožňuje plné využití DirectX 10 efektů. K dispozici máme celkem 4 různé režimy testování. V našem případě jsem použil pouze schéma Entry a Performance, které patří k těm méně náročným. Grafická karta jej tedy stíhá bez větších problémů a dosažené výsledky nejsou zkreslené neúměrným zatížením (3DMark Vantage na tento problém sám upozorňuje, pokud je výsledek příliš nízký). Výsledky opět nejsou špatné. Podle nich můžeme usoudit, že i většinu nových her si zahrajeme plynule na vysoké detaily.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hodnoty PC Marku 05

K testu celkového výkonu sestavy jsem využil program PCMark05. Kromě grafické karty dostáváme poměrně vyrovnané výsledky. Grafická karta má zřejmě vyšší výkonnostní potencionál, než ostatní komponenty. To ovšem neznamená, že by procesor (či paměť nebo disk) brzdil grafickou kartu (jak později uvidíme v dalších testech). Musíme brát v úvahu, že v době tohoto benchmarku nebyla takto výkonná grafická karta dostupná.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Výsledky testů benchmarku Windows Vista

Zde již dosahujeme téměř dokonale vyváženého skóre. Sestava by tedy neměla mít žádnou vyloženě nevýkonnou část.

Ostatní testy

Everest Ultimate

Čtení RAM

8182 MB/s

Zápis RAM

6077 MB/s

Kopírování RAM

6204 MB/s

Latence RAM

64,9 ns

Jak jsem se již zmínil, rychlost komunikace s operační pamětí RAM není tak rychlá, jako tomu je u konkurenčního AMD. Celkově se tato „chyba“ na celkovém výkonu projeví pouze maximálně v řádech jednotek procent.

Renderování byla vždy Intelova silná stránka a to se projevilo i na výsledcích z testovacího programu Cinebench (Cinema 4D).

Cinebench 10

Rendering (1x CPU)

2724

Rendering (2x CPU)

5243

OpenGL

3996

Multiprocessor speedup

1,93x

Nyní se pustíme do reálných testů her. K měření framů za vteřinu jsem použil program Fraps.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Crysis – 1280x1024, Very high, bez AA

Crysis je opravdu náročná hra. Pouze pro rekreační hraní by se počet snímku dal považovat za dostatečný. I při snížení detailu na high tato hra vypadá velmi dobře. Počet framů velmi vzroste.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Call of Duty 4 - 1280x1024, 4xAA, Max detaily

I přes svoji grafickou propracovanost se firmě Activision podařilo hru obře odladit. Tuto hru si zahrajete opravdu bez jakýchkoliv problémů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Colin Dirt - 1280x1024, 4xAA, Ultra detaily

Dle mého názoru graficky sice povedená hra, na druhou stranu její nároky na hardware jsou obrovské. Na starších grafických kartách a procesorech hratelná pouze na nízké detaily. Samozřejmě je tu možnost stáhnout detaily, ale i tak je náročnost překvapující vzhledem ke stáří hry.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

NFS Prostreet, 1280x1024, 8xAA, Max detaily

Zde není příliš co dodat. Dalo by se říct – absolutně plynulá hra. Navíc zde máme rezervu (8xAA je celkem zbytečný).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tomb Raider Legend – 1280x1024, AA, Max detaily

Éra 17 a 19 palcových monitorů pomalu ale jistě končí, proto jsem se rozhodl otestovat výkon i při rozlišení 1680x1050 bodů:

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Crysis – 1680x1050, Very high, bez AA

Zvýšení rozlišení samozřejmě ještě zhoršilo hratelnost. Pro pohodlné hraní je potřeba stáhnout některé detaily.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Crysis – 1680x1050, High detaily, bez AA

Dokonce ani snížením všech detailů jsme nedocílili plynulého stavu. Překvapivě je ale počet framů velmi vyrovnaný, nedochází k žádným výrazným propadům.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Call of Duty 4 - 1680x1050, 4xAA, Max detaily

U Call of Duty 4 sice zvýšení rozlišení ubralo pár bodů „plynulosti“, pořád ale zůstává na velice dobré úrovni.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Colin Dirt – 1680x1050, 4xAA, Ultra detaily

Snížení snímků za vteřinu se téměř neprojevilo. Reakce ale začíná být mírně zpožděná, což je u závodní hry docela problém.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

NFS Prostreet, 1680x1050, 8xAA, Max detaily

Opět mírné snížení framů. Hratelnosti to ovšem neubírá.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tomb Raider Legend – 1280x1024, AA, Max detaily

Fraps mírný rozdíl poznal. Já osobně žádné změny nezpozoroval.

Spotřeba a zahřívání

Spotřeba a zahřívání jsou problémy, které doprovází snad každou herní sestavu. Spotřeba díky kvalitnímu zdroji není příliš vysoká oproti například domácímu PC, pouze v režimu bez zatížení musíme počítat s odběrem přibližně o 30 wattů více. Spotřeba procesoru a tím i jeho zahřívání díky pokročilé technologii a snaze o co nejšetrnější procesor se vyplatila, zde vysoká teplota nehrozí (pokud nebudete CPU přetaktovávat). Grafická karta (GPU) má s teplotou již větší problém, ovšem jádro grafického čipu je na takovou teplotu stavěné, není tedy proč se strachovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spotřeba celé sestavy (bez monitoru a periférií)

Maximální zatížení se rovná přibližně polovině výkonu našeho zdroje. Zpravidla si ale pořizujeme o něco silnější zdroj, při polovičním zatížení také má zdroj největší účinnost.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Teplota

Grafická karta se opravdu více zahřívá. díky kvalitnímu dvouslotovému chlazení ovšem hodnota zůstává (v této kategorii grafických karet) na nízké hodnotě.

Klady a zápory

+

-

pouze kvalitní komponenty

hlučnost

vysoký výkon ve hrách

grafická karta s kvalitním chlazením

poměr cena/výkon/kvalita

výkonnostně sladěné komponenty

Závěrečné hodnocení

Mnozí z vás určitě namítnout, že za tyto peníze lze postavit výkonější stroj. A jistě budou mít pravdu. Ovšem tato sestava nenabízí pouze vysoký výkon, ale především i vysokou kvalitu. V dnešní době, kdy se výrobci snaží stlačit cenu na minimum, totiž na kvalitu často zapomínávají a vámi koupené komponenty vám nemusí vydržet dlouho. Samozřejmě, že v ČR máte dvouletou záruční dobu, ale kdo chce mít počítač místo na stolu věčně v servisním středisku? Netvrdím, že sestava je dokonalá, samozřejmě je vždy lepší počítač přímo na míru uživatele. Na druhou stranu pokud nevíte co přesně byste měli od počítače očekávat a především chcete PC určený pro zábavu a odpočinek, potom je tato sestava přímo stvořená pro vás.

Bližší infromace o dostupnosti, ceně a monosti konfigurace počítačové sestavy naleznete v našem internetovém obchodě.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (59)

Pěkná sestava

Musím říct že za ty prachy je to dobře poskládaný.Sestava obsahuje dobré a kvalitní výrobky a na hry je dobrá.Za ty prachy nice sestava.Až na tu hlučnost, klobouk dolů.

@michal tomastik: jj pomerne dobre jen mne zarazil ten monstrozni aktivni chladic na chipsetu,nevim jak se chipy od Nvidie zahrivaji,ale myslim ze samotna heatpipe technologie zarucuje dostatecny odvod tepla,kdyz se podivam jaky maly a vlazny pasivacek mam na chipsetu tak mne to zarazi. Vetraky na chipsetech nebyvaji nejkvalitnejsi,a je skoda dalsiho zdroje hluku uz tak v pomeren hlucne sestave,skoro si az rika od sundani,ale tim padem nebude zaruka...

@Kenny03: NVidia cipsety hreji mnohem mnohem vice nez Intelacke a po pretaktovani - to je hotove peklo... Takze ten chladic tam ma svoje misto.

@Kenny03: Dobrý den,
základní desku EVGA s chipsetem 750i jsem netestoval, ale myslím, že při dobře větrané skříni by pasivní chlazení přežilo i bez ventilátoru. Reálně lze také přidělat méně hlučný ventilátor. U 780i to nutnost určitě byla,u 750i už třeba moc ne. Tuto skutečnost ale na 100% říci nemůžu.

@Tomáš Hort: Dobrý den. Vaš příspěvek mohu potvrdit :). Chipset se docela hřál i se zabudovaným větrákem, myslím, že bez něj by to zvádl pouze v optimálních podmínkách.

@Jakub Levý: Nak tak, musi se pocitat i se spatne vetranymi skrinemi bez ventilatoru napechovanymi propletenci kabelu :D

@SirIndy: mám podobnou sestavu. Jen ram mám adata hdd wd a gpu- Gainward 8800gt golden bliss. Můžu vám ŕíct že ten chipset by se bez vetráku upekl. mám ho na 30% a uchladí to a hluk je malý. při oc jsem jej dal naplno a nebyl problém byl jen vlažný max 40 stupňů.

@Kenny03: Ten je tam zřejmě proto, že je to referenční návrh desky od nVidie, většina desek od výrobců s vlastním designem větrák neobsahuje.

@gulde: Chipset od nVidie bych použil fakt jen při zapojení grafik do SLI jinak bych určitě zůstal i Intel chipů pro Intel procák a stejně tak u AMD. nVidiáckej čipešek mam ale už bych do něj asi nešel už kvůli těm teplotám

Dobrá, ale trochu bych upravil

základní desku levnější s chipsetem od Intelu - SLI stejně většina nevyužije a kdo jo tak si staví sám nebo na zakázku
RAM při dnešních cenách určitě 4GB
disk výkonnější dvouplotnový 640GB
a grafiku samozřejmě nejnovější hit ATI4850

@jirka766: hmm ale je docela nevykona v pomeru spotreby a dala by se skoro srovnat s 8800 a kdyz se jeste pricte dostupnost a cena tak 8800 vede

@Danzel_cz: Opravdu vyborny vtip, dobre jsem se pobavil... HD 4850 je ve vyssich rozlisenich o vice nez 50% silnejsi nez 8800GT...

@jirka766: Taky bych byl pro 4 GB RAM u herní sestavy

@jirka766: Potrebuji se zbavit zbozi co se neprodava - 65nm procak, nForce desky, GF 8xxx...

@SirIndy: Hlavne ta 8800 GT Akimbo, na sklade jim jich lezi asi 20 a diky HD 4850 by je nikdo nekoupil, takhle aspon nejake prodaji... :)

@jirka766: Dobrý den. Děkuji za příspěvek. Operační paměť jsem probral v recenzi. Ale sám bych si 4 GB nebránil. S diském můžu souhlasit. Co se týče grafické karty, tato je zvolena u sestavy CC Gamer AMD. Přeji hezký den

@Jakub Levý: Ty 2gb pamětí je použitelný minimum, možná ani to ne. 4GB by tam sedly lépe, ale pokud se jedná o doprodeje skladových zásob, tak to pak jo. Grafika ATI by byla jasná volba s ohledem na cenu.

@LuKyss: Dobrý den. Děkuji za příspěvek. Nemůžu s vámi ovšem souhlasit.2GB paměti v této sestavě stačili na všechny hry, nikde jsem nezaznamenal, že by bylo potřeba více paměti. Grafika ATI je jak jsem již napsal v sestavě CC AMD(8800GT je stále oblíbená grafická karta). Co se týče výprodeje skladových zásob, kterou zde v diskuzi SirIndy naznačil - není to pravda, to je naprostý výmysl. Např. co se týče procesorů. Společnost Intel dodnes vyrábí buď větší a nebo srovnatelné množství 65 nm CPU než 45 nm. Přeji hezký den

@Jakub Levý: Pokud bude OS windows VISTA, tak ta pamět je opravdu málo.

@jirka766: pravda, sli malokdo využije, 4gb taky souhlas, ale zustal bych u nvidie, alespoň prozatím :((

Crysis ??!!

tak max. FPS v crysis 16 vam fakt nebastim, to mam se svou 8800GT tak mozna v nejnarocnejsich scenach z cely hry, ale prumerne tak 30 (1680x1050 high detail+2xAA)

@beznick: 16 ? to tam ani nepisou maj tam 30

@beznick: tak to jo ja kalkuloval s 1280 na 1024 30 fps ale i se stejnou grafikou 8800 muze byt rozdil ramky rfekvence proste to ovlivnuje hodne veci

@Danzel_cz: procesor mam slabsi a ramky od A-data na stejne frekvenci o stejne velikosti. Minimalne mi prijde ze rozdil mezi max a min je dost maly .. tj - test byl delan na malou dobu

@beznick: Dobrý den,
máte pravdu, že hodnota moc neodpovídá nějakému reálnějšímu měření. Na druhou stranu, pokud recenzent bral náročnou statickou scénu, tak se i toto může stát.

@Tomáš Hort: Pokud vím, tak v Crysis je přímo zabudovaný benchmark právě pro tyto účely, ne?

@gulde: Dobrý den,
ano je. Ale z mé zkušenosti měří podivně, alespoň tedy v mém případě. Samotný ve hře je pořádku, ale konečné výsledky v okně jsou odlišné od naměřených...FRAPS je nejjistější.

@Tomáš Hort: na to je jednoduchy figl, pustim benchovani frapsem a pustim bench na crysis, pak muzete porovnat vysledky s crysis s vysledky frapsu, ktere se taktez ulozi do logu ...

@beznick: Dobrý den. Děkuji za příspěvek. Samozřejmě vím o integrovaném benchmarku. Ten bych použil při porovnání více produktů, ale pro změření výkonu jediné sestavy jsem zvolil pouze sledování hry při hraní, jelikož dle mého názoru lépe dokáže vystihnout skutečný chod hry. Přeji hezký den

@Jakub Levý: IMHO 16 framů nevystihuje skutečný chod hry, i na bitvě na lodi (závěr hry, který je všeobecně považován za nejnáročnější scénu hry) jsem měl vždy přes nějakých 26FPS - Asus 8800GT;3600+X2;2GBram;netaktováno

@beznick: Dobrý den. Děkuji za příspěvek. Opravdu nevím čím to může být, jak zde již napsal kolega z CZC bral jsem v potaz náročnou scénu z Crysis. Možný problém by mohl být v operačním systému (testováno na vistách), popřípadě nějaké chybě v ovladačích. Přeji hezký den

@Jakub Levý: A byla hra nasatavena na DX9 nebo DX10? Jestli DX10, tak si myslím, že by to až tak nereálné být nemuselo.

@gulde: propad na 8800GT je mezi high a very high relativne maly.

@beznick: Pokud vím tak na Very high není Crysis hratelný na žádné grafické kartě, ani na novém radeonu :-)

@gulde: Dobrý den,
podle použitého operačního systému (Vista) bych si tipl DX10 :)

@gulde: Dobrý den. Děkuji za příspěvek. Hra jela na i na detaily very high neboli DX10 efekty. Přeji hezký den

Hlucnost

Jak by se dala vyresit hlucnost te graficke karty (GeForce 8800) bez toho, aby se pouzilo vodni chlazeni? Jde to i jinak?

@Mithorn: Pasivni chladic AC Accelero.

@SirIndy: Dekuji za odpoved. Jak se to na tu kartu pridava? Musi se odsroubovat nejake puvodni vetracky? A nepripravim se tak o zaruku na kartu, nebo jeste hure na celou sestavu (kdyz si necham smontovat pocitac od CZC)?

@Mithorn: Dobrý den,
odšroubujete základní referenční chladič a přišroubujete Accelero. Na něj musíte ještě upevnit nějaký ten ventilátor. Je to záležitost spíše pro pokročilé uživatele. O záruku na kartu se všeobecně nepřipravíte, jen pokud by jste ji v budoucnosti reklamoval, musíte na ni znovu připevnit chladič z výroby.
Ohledně záruky přímo na celou sestavu si nejsem jist a informaci o tom jsem zatím nenašel. Podle mě můžete do sestavy zasahovat jak chcete, ale při reklamaci musí být vše takové, jaké jste koupil. Čekám, že jsem ještě někdo ze zkušeností napíše, jak to opravdu je.

@Tomáš Hort: Presne tak, jen na chladic nemusite davat vetracek, je velmi ucinny a uchladi vetsinu karet pasivne = nulovy hluk. lepsi je ale pouzit tichy 120mm ventilator. A neboj se toho, neni to nic tezkeho, navod + trochu sikovne ruce a je to.

@SirIndy: pokud si někdo koupí komplet sestavu, nezaplombovává se náhodou? my teda jednu postarší od MIR***TU máme a ta musela být po dobu záruky zaplombovaná...

@Lukaash.tucnak: Dobrý den, naše sestavy nejsou plombovány ani není nijak omezena záruka při zásahu resp. přidání jiné komponenty do PC.Ikdyž budete sestavu reklamovat můžete v ní mít komponenty navíc.Nebude to bráno jako porušení záruky.Co se týče chladiče GPU, při reklamaci samozřejmě musí být nasazený originální chladič ;-).Přeji příjemný den
Cwalina Daniel

@Lukaash.tucnak: mam pocit ze se uz toto nedela u nekterych sestav :)

Chladič na CPU

si celkem říká o výměnu, takový AC Freezer 7 Pro za necelé 4 stovky podá lepší výkon při znatelně nižší hlučnosti.BTW, idle se píše s jedním 'd' :-).

@DJ Miky: Nebo jeste levnejsi a presto dostacujici OCZ Vanquisher za 300 Kc... Box je vysmech :)

Strohy dyzajn

tak tenhle pc se mi vic libi nez najaky acer aspire predator

@sioga: urcite ano.

Loooool

Tak to nevim, u konkurence tato sestava s E8400 , sice horší deskou, ale taktování v pohodě a za poloviční cenu...toto se mi zda proti tomu jako špatný vtip :-)

@Darsilius: No urcite to jde udelat o dost levneji, ale kvalitou to bude nekde uplne jinde

@Darsilius: to by me zajimalo kde prodavaji takovohle celou sestavu s E8400 (ktery dneska stoji okolo 3500,-) a touto grafikou za 4500,- (celkem uz to je 8000,- tudiz dalsi komponenty uz ani nema cenu pocitat) za polovicni cenu jako tady...to jest 9250,- .jestli tomu tak je tak to je pro tu firmu asi supr kseft :-D

To je stále dokola

Prostě prodávají takovouto sestavu no. Je jasný, že každý (obvykle nějaký pubescent) má tisíce nápadů, co změnit, vyměnit, zařadit, vyřadit, ale co tím jako chcete říct? Kdo chce tak si sestavu poskládá podle sebe, kdo nechce (nebo neumí), tak si koupí hotovou. A ve srovnání s tím, co se prodává v supermarketech (a lidi to kupodivu kupujou), je to pořád počítač a ne předražená kalkulačka...

Jsem z toho mamut

Poradi mi nekdo dobrou sestavu,rychly,pro nejnovejsi hry,vystup pro HD,ne drahy.dekuji

@blackberyfrank: Díváš se na správnou sestavu. Tate je dobrá za ty prachy.

@blackberyfrank: Dobry den, tato sestava vam asi vyhovovat nebude, jelikoz jsou zde pouzity pouze ty nejkvalitnejsi komponenty a proto je sestava o neco drazsi. Muj navrh pro co nejlevnejsi pc a dobry vykon: Athlon X2 5400+ EE BE, Zakladni deska s chipsetem 790x (napriklad gigabyte ds4), 2*2 GB ram, Ati radeon HD4850, zdroj nejlepe 450W od znamych firem (Fortron, Seasonic, Chieftec atd). Tato sestava by nemela presahnout ani 15 000 a vykon je dostatecny. Samozrejme pokud chcete jeste vykonejsi system, je lepsi zvolit Intel Core2duo (frekvence 2,66 a výse) nebo core2quad, k tomu desku napriklad s chipsetem X31 a grafickou kartu HD 4870.

Nekupovat!

Tato sestava je zastarala a jeji vykon je vzhledem k cene naprosto neadekvatni. Za stejne penize muzete mit klidne 2x vykonejsi PC!

@XTad: A co se tak podivat na datum te recenze, chytraku !

Jdu si pro radu

potřebuji nejlepší sestavu v hodnotě 1 0000 poradíte mi?

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru