Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
PlayStation 5 dostal první velkou aktualizaci Události
PlayStation 5 Digital Edition Elektronické předplatné deníku Sport a časopisu Computer na půl roku v hodnotě 2173 Kč + O2 TV Sport Pack na 3 měsíce (max. 1x na objednávku)
PlayStation 5 Digital Edition
8 917 Kč 10 790 Kč
PlayStation 5 Elektronické předplatné deníku Sport a časopisu Computer na půl roku v hodnotě 2173 Kč + O2 TV Sport Pack na 3 měsíce (max. 1x na objednávku)
PlayStation 5
11 149 Kč 13 490 Kč

PlayStation 5 dostal první velkou aktualizaci

autor: Stanislav Holý

Společnost Sony si připravila celou řadu novinek pro majitele herní konzole PlayStation 5, formou aktualizace se totiž jejich herní systémy naučí nové funkce a vychytávky. Jde o první velký update, který pro PS5 vychází.

Nová aktualizace je ke stažení od tohoto týdne. Jednou z největších lákadel je funkce Share Play, která nově propojuje hráče s konzolemi PS4 a PS5. Pokud tedy máte kamaráda se starší generací konzole, můžete mu i nyní v době omezeného setkávání půjčit virtuálně ovladač, aby si na dálku vyzkoušel hry na PS5. Anebo si je zahrajete jednoduše dohromady.

Stejně jednoduše mohou společně hráči sdílet herní obrazovku bez ohledu na generaci konzole. Vylepšení se dočkala také nabídka Game Base, díky čemuž můžeme nyní snadněji přepínat mezi partami a přáteli. Vhod může přijít i možnost úplného vypnutí notifikací pro každou partu, ve které jste členem. Upravovat nově můžete i hlasitost jednotlivých hráčů, a tak už nemusíte řešit problémy s nastavením mikrofonu u vašich parťáků.

Představení PlayStationu 5

 

PlayStation 5 také umí aktualizovat hry v době, kdy je konzole v režimu spánku. Díky tomu by měly být vaše oblíbené tituly okamžitě připravené ke hře. Přibyla také možnost ukládání her na externí USB disk, takovouto zálohou můžete ušetřit cenné místo na interním SSD. Externí úložiště nicméně musí mít kapacitu 250 GB až 8 TB a musí podporovat standard SuperSpeed USB 5 Gbps nebo novější.

Na další novinky si nicméně budeme muset ještě počkat. Například rozšíření úložiště pomocí SSD disku pro slot M.2 bude dovoleno až v nějaké další aktualizaci, a to samé platí také pro automatické přepínání mezi HDR a SDR a některé další vylepšení, po kterých hráči volají už od vydání konzole. Více se o PlayStationech 5 dozvíte v naší podrobné recenzi

Konzole PlayStation 5 jsou bohužel i nadále dlouhodobě celosvětově nedostupné. Na CZC.cz jsou objednávky vyřizovány postupně dle data jejich vytvoření. Nikdo však v současnosti nedovede říci, kdy budou vykryty všechny vzniklé zakázky.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru