Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
PlayStation 5 překonal PS4. Každý měsíc přibude přes milion konzolí

PlayStation 5 překonal PS4. Každý měsíc přibude přes milion konzolí

Události
PlayStation 5 Digital Edition_882927588
PlayStation 5 Digital Edition
8 669 Kč 10 490 Kč
PlayStation 5_968501121
PlayStation 5
11 066 Kč 13 390 Kč
Sony PS5 Bezdrátový ovladač DualSense_887693840
Sony PS5 Bezdrátový ovladač DualSense
1 321 Kč 1 599 Kč
PlayStation 5 + FIFA 23_1629600922
PlayStation 5 + FIFA 23
11 066 Kč 13 390 Kč
PlayStation 5 Digital Edition + FIFA 23_1391459850
PlayStation 5 Digital Edition + FIFA 23
Produkt není určen k prodeji.

Společnost Sony zveřejnila prodejní čísla PlayStationu 5, respektive odlehčeného PlayStationu 5 Digital Edition. Prodeje se již nyní počítají na miliony, dodávky dokonce překonaly počáteční prodeje PlayStationu 4.

Ze zveřejněných dat je patrné, že Sony doposud prodalo 7,8 milionu konzolí. Ještě na začátku února to přitom bylo 4,5 milionu. To jinými slovy znamená, že za uplynulé tři měsíce přibylo na trhu 3,3 milionu konzolí – každý měsíc přes milion. Pro srovnání, za stejné období bylo po zahájení prodejů PS4 dodáno pouze 7,6 milionu kusů.

I když bude celá řada hráčů Sony zazlívat, že nedodává konzole na trh ještě rychleji, dodávky jsou evidentně rychlejší, než když se začala před lety prodávat čtyřka. I přesto je nedostupnost PlayStationu na pultech obchodů stále celosvětovým problémem. Na CZC.cz jsou objednávky vyřizovány postupně dle data jejich vytvoření. Nikdo však v současnosti nedovede říci, kdy budou vykryty všechny vzniklé zakázky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oba nové PlayStationy vedle sebe

 

Přibyly nové funkce

Sony navíc na PlayStationu 5 neustále pracuje, v tomto měsíci byla například vydána první velká aktualizace, která přidává řadu nových funkcí. Jedním z největších lákadel je funkce Share Play, která nově propojuje hráče s konzolemi PS4 a PS5. Pokud tedy máte kamaráda se starší generací konzole, můžete mu i nyní v době omezeného setkávání půjčit virtuálně ovladač, aby si na dálku vyzkoušel hry na PS5. Anebo si je zahrajete jednoduše dohromady.

Stejně jednoduše mohou společně hráči sdílet herní obrazovku bez ohledu na generaci konzole. Vylepšení se dočkala také nabídka Game Base, díky čemuž můžeme nyní snadněji přepínat mezi partami a přáteli. Vhod může přijít i možnost úplného vypnutí notifikací pro každou partu, ve které jste členem. Upravovat nově můžete i hlasitost jednotlivých hráčů, a tak už nemusíte řešit problémy s nastavením mikrofonu u vašich parťáků.

Představení PlayStationu 5

 

PlayStation 5 také umí aktualizovat hry v době, kdy je konzole v režimu spánku. Díky tomu by měly být vaše oblíbené tituly okamžitě připravené ke hře. Přibyla také možnost ukládání her na externí USB disk, takovouto zálohou můžete ušetřit cenné místo na interním SSD. Externí úložiště nicméně musí mít kapacitu 250 GB až 8 TB a musí podporovat standard SuperSpeed USB 5 Gbps nebo novější.

Na další novinky si nicméně budeme muset ještě počkat. Například rozšíření úložiště pomocí SSD disku pro slot M.2 bude dovoleno až v nějaké další aktualizaci, a to samé platí také pro automatické přepínání mezi HDR a SDR a některé další vylepšení, po kterých hráči volají už od vydání konzole. Více se o PlayStationech 5 dozvíte v naší podrobné recenzi

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Není není

To je hezký a moje objednávka z prvního dne pořád není doma 😃

Máš něco na srdci?

nahoru