Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Podívejte se, co všechno se ukrývá v balení PlayStation VR2

Podívejte se, co všechno se ukrývá v balení PlayStation VR2

Události
PlayStation VR2_589956236
PlayStation VR2
12 098 Kč 14 639 Kč
11 562 Kč 13 990 Kč
PlayStation VR2 + Horizon VR: Call of the Mountain_2028281379
PlayStation VR2 + Horizon VR: Call of the Mountain
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5 - Nabíjecí stanice ovladače PlayStation VR2 Sense_1943072646
PlayStation 5 - Nabíjecí stanice ovladače PlayStation VR2 Sense
578 Kč 699 Kč

Předobjednávky jsou sice v plném proudu, ale na start prodejů PlayStation VR2 si budeme muset počkat až do příštího týdne. Společnost Sony nám čekání alespoň trochu zkrátí unboxing videem!

Obsah balení je sice znám již delší dobu, ale vidět na vlastní oči rozbalovat vše, je pro milovníky nového hardwaru pastvou pro oči. Lepší by bylo snad jen už, kdybychom měli novou generaci virtuální reality přímo v rukách a mohli si k ní i přivonět.

Alespoň v rychlosti ale připomeňme, že kromě samotného VR headsetu v balení naleznete ještě ovladače PlayStation VR2 Sense (L)/(R) s připevněnými řemínky, USB kabel (k párování a nabíjení ovladačů), stereofonní sluchátka, tři páry špuntů a tištěné materiály. Naživo je až překvapivé, že se to všechno vešlo do poměrně kompaktního kartónové krabice.

Oficiální unboxing PlayStationu VR2 (anglicky)

Kdo dřív objedná, ten dřív hraje

Sluší se zdůraznit, že oficiálně startuje prodej virtuální reality PlayStation VR2 ve středu 22. února. Předobjednávky nicméně běží již od loňského listopadu. Patrně není potřeba zdůrazňovat, jak velký hlad panuje stále po konzolích PlayStation 5, i když se na přelomu roku situace výrazně zlepšila. Vše nasvědčuje tomu, že v případě nové generace virtuální reality tomu nebude jinak. Opět tedy bude platit, že kdo dřív objedná, ten dřív hraje.

Základní set PlayStation VR2 vyjde na 14 990 Kč, což je jen o pár stovek více, než kolik případní zájemci zaplatí za samotnou konzoli PlayStation 5. Ta se totiž aktuálně nabízí za 14 490 Kč. Verze PS5 Digital Edition bez hry pak stojí 11 790 Kč.

Pro řadu hráčů nicméně bude atraktivnější speciální balík virtuální reality obsahující titul Horizon VR: Call of the Mountain, vyjde na 16 290 Kč. Titul nás zavede do světa, který jsme zatím měli možnost vidět pouze z pohledu třetí osoby prostřednictvím hlavní hrdinky Alloy. Nyní jej ale budeme moci prostřednictvím virtuální reality prozkoumat doslova na vlastní kůži.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Set PlayStation VR2 se hrou Horizon VR: Call of the Mountain

Co PlayStation VR2 umí?

Design headsetu PSVR2 je zcela očividně inspirován zbytkem rodiny PlayStation 5, dominuje tedy bílá a černá barva, totožné materiály a samozřejmostí je design s typicky zaoblenými rohy. Sony ale jedním dechem dodává, že jejich cílem nebylo vytvořit hezkou ozdobu v obýváku, ale headset, který nabídne stoprocentní imerzi do herního světa. Designéři se ze všech sil snažili, abyste nepoznali, že vůbec nějaké brýle pro virtuální realitu máte na hlavě. Kruhový tvar Sense ovladačů má zase odkazovat na dokonalou 360° imerzi do virtuálních světů.

Zajímavé je, že se tvůrci rozhodli využít i některé prvky ze stávající generace PSVR, například kolečka pro přizpůsobení velikosti headsetu. Možná trochu překvapivá je absence přímého zvukového výstupu, k dosažení absolutního ponoření do hry tedy budete muset využít klasického 3.5mm jacku a externích sluchátek. Novinkou je kromě nižší váhy a absence většího drátového aparátu také vylepšený systém ventilace, který by měl minimalizovat pocení obličeje či zamlžování čoček.

Představení headsetu PlayStation VR2

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru