Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Podpora Internet Exploreru ve Windows skončila

Podpora Internet Exploreru ve Windows skončila

Události
Microsoft Windows 11 Home CZ (OEM) O2 TV HBO a Sport Pack na dva měsíce
Microsoft Windows 11 Home CZ (OEM)
2 802 Kč 3 390 Kč
Microsoft Windows 11 Pro CZ (OEM) O2 TV HBO a Sport Pack na dva měsíce
Microsoft Windows 11 Pro CZ (OEM)
3 050 Kč 3 690 Kč
autor: Petr Kirs

Společnost Microsoft přesně dle plánu vydala aktualizaci, která v podstatě vyřadila svého času velmi populární prohlížeč Internet Explorer z provozu. Místo něj se tak nově lidem v podporovaných verzích Windows spouští prohlížeč Edge.

Internet Explorer byl v době největší slávy nejpopulárnějším webovým prohlížečem na světě, v operačním systému Windows hraje už ale nějakou dobu druhé housle. I když se jeho konec plánuje několik posledních let, stále ještě funguje.

Slovo funguje by ale mělo být spíše v uvozovkách. Postupně totiž americký softwarový gigant funkčnost Internet Exploreru neustále omezuje, byť prostřednictvím dalších aplikací. V minulém roce přestaly Internet Explorer podporovat všechny aplikace z balíku Microsoft 365, už předloni podporu ukončil program Microsoft Teams.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Internet Explorer 11

Kvůli nové aktualizaci ale od 15. června Internet Explorer v podstatě nefunguje ani v novějších verzích Windows. Pokud se jej lidé pokusí otevřít, automaticky se jim místo toho spustí Edge. Pro běžné uživatele to nebude příliš velká rána, neboť v současnosti používá starý prohlížeč od Microsoftu jen málokdo.

Již nyní v něm totiž nejdou v Internet Exploreru 11 otevírat některé weby. Pokud je internetová stránka nekompatibilní, automaticky se otevře v prohlížeči Edge. „Budoucnost Internet Exploreru tkví v prohlížeči Microsoft Edge. Ten je rychlejší a bezpečnější a kompatibilitu se staršími weby může zajistit také,“ vyslal již dříve jasný vzkaz uživatelům prostřednictvím oficiálního blogu Sean Lyndersay z Microsoftu.

V současnosti Microsoft láká na nový Edge, který staví na Chromiu. To jinými slovy znamená, že engine pochází od konkurenčního Googlu. To není vůbec na škodu, na Chromium přešla totiž v minulosti již celá řada prohlížečů, z těch známějších například Opera.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nová verze prohlížeče Edge

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru