Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Podruhé a lépe. Samsung odhalil chytré hodinky Galaxy Watch Active2

Podruhé a lépe. Samsung odhalil chytré hodinky Galaxy Watch Active2

Události

Pouhých pár dní po premiéře tabletu Galaxy Tab S6, který má ambice konkurovat klasickým notebookům, se společnost Samsung pochlubila další zajímavou novinkou. Řeč je o chytrých hodinkách Galaxy Watch Active2, které překonávají svého předchůdce prakticky ve všech ohledech.

Svým vzhledem se model Galaxy Watch Active2 velmi podobá svému předchůdci. To je rozhodně dobře, neboť právě pro líbivý design byla první generace vychvalována až do nebes. Potěší širokou nabídkou fitness funkcí i snadnou změnou designu ciferníku – a koneckonců i řemínku. Podle zvoleného designu se novinka hodí jak do společnosti, tak pro příznivce aktivního stylu života.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Watch Active2

 

Dvojka bude k dispozici ve dvou různých velikostech – 44 mm a 40 mm – a zároveň ve dvou stylech. Vedle odlehčeného hliníkového provedení s neformálním fluoroelastomerovým (FKM) páskem se totiž bude prodávat také varianta z nerezové oceli s koženým páskem. Druhé zmiňované provedení bude nicméně k dispozici až později, a to navíc ještě pouze v LTE variantě a ve velikosti 44 mm.

Hodinky lákají na chytrou otočnou lunetu, prostřednictvím které je ovládání daleko intuitivnější. Díky tomu, že byla použita digitální luneta, povedlo se využít prakticky celý čelní prostor pro dotykovou Super AMOLED obrazovku. V praxi tak stačí hodinky „pohladit“ po obvodu a můžete se posouvat v nabídkách dopředu i dozadu, abyste si mohli snadno vybrat své oblíbené aplikace. Upgradované rozhraní One UI by mělo být podle prvních ukázek na obsluhu velmi jednoduché a intuitivní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Watch Active2

 

Pomocník při sportu i stresu

Podle Samsungu hodinky Galaxy Watch Active2 „slouží jako váš průvodce na cestě k lepšímu zdraví a větší tělesné a duševní pohodě, protože vám poskytují akční podněty, které vám mohou pomoci dělat pozitivní rozhodnutí v oblasti životního stylu – ať už jde o stravování, cvičení, duševní zdraví či spánek apod.“. Co to znamená v praxi?

Co se týká například cvičení, tyto chytré hodinky mohou při manuálním nastavení sledovat více než 39 druhů cvičení, přičemž sedm z nich lze aktivovat automaticky – včetně běhání, chůze, jízdy na kole, plavání, veslovacího trenažéru, eliptického trenažéru a dynamického tréninku. Pomocí aktualizované funkce Running Coach můžete monitorovat rychlost svého běhu v reálném čase a využít sedm různých programů běhání, díky nimž lépe dosáhnete svých cílů.

Hodinky Galaxy Watch Active2 dokonce v zadní části obsahují nové inovativní zdravotní senzory, které rychleji odečítají požadované hodnoty, takže si můžete být jisti, že budete mít rychle přehled o aktuálním stavu, abyste ze svého tréninku vytěžili maximum a vytrvali ve svém úsilí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Watch Active2

 

Také vám pomohou v reálném čase sledovat úroveň stresu pomocí naší jedinečné a populární zdravotní a wellness aplikace Samsung Health. Díky integraci s přední spánkovou a meditační aplikací Calm, která je nyní k dispozici v angličtině, němčině a španělštině, poskytují také přístup k programům řízené meditace. Vylepšené algoritmy analýzy spánku vám pomohou dosáhnout zdravých vzorců spánku (ve čtyřech fázích), které přispívají k zotavení vašeho organismu v noci a připraví vás na další den. Proti předchůdci je potřeba také vyzdvihnout zabudovaný elektrokardiogram. Měření EKG nicméně bude k dispozici až formou aktualizace později.

Hodinky Galaxy Active2 s 40mm ciferníkem budou dostupné za 7499 Kč od 13. září, 44mm verze pak vyjde na 7999 Kč. Model Galaxy Watch Active2 LTE, který se chlubí ocelovou konstrukcí, přijde na pulty obchodů až v říjnu za částku 11 999 Kč.  

 

Kategorie

Vlastnosti produktu

Barva

Hliník: stříbrná, černá, růžovo-zlatá s fluoroelastomerem (FKM)

Nerezová ocel: stříbrná, černá, zlatá s koženým páskem

Rozměry a hmotnost

Hliníkový plášť – 44mm modely: 44 x 44 x 10,9T, 30 g

Hliníkový plášť – 40mm modely: 40 x 40 x 10,9T, 26 g

Nerezový plášť – 44mm modely: 44 x 44 x 10,9T, 44 g

(model s LTE je k dispozici pouze u verze z nerezové oceli)

Displej

44mm modely: 1,4palcový (34mm) Super AMOLED 360 x 360, plně barevný Always On Display, Corning® Gorilla® Glass DX+

40mm modely: 1,2palcový (30mm) Super AMOLED 360 x 360, plně barevný Always On Display, Corning® Gorilla® Glass DX+

Pásek

44mm modely: 20mm vyměnitelný

40mm modely: 20mm vyměnitelný

Baterie

44mm modely: 340 mAh

40mm modely: 247 mAh

Čipová sada

Exynos 9110 dvoujádrový 1,15 GHz

OS

Tizen

Paměť

768 MB + 4 GB / 1,5 GB + 4 GB (pouze modely s LTE)

Konektivita

LTE*, Bluetooth® 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC

A-GPS/GLONASS/Galileo/Beidou

LTE konektivita je k dispozici pouze u modelů s LTE

Senzory

Monitorování srdeční frekvence (s 8 fotodiodami), elektrokardiogram (EKG), akcelerometr (měří zrychlení až 32 g), gyroskop, barometr, okolní světlo

Nabíjení

Bezdrátové nabíjení dle standardu WPC

Odolnost

5 ATM + IP68 / MIL-STD-810G

Kompatibilita 

Android: Android 5.0 nebo vyšší, RAM 1,5 GB nebo více

iOS: iPhone 5 a novější, iOS 9.0 nebo novější

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (4)

EKG u Galaxy Watch Active 2

Dotaz k EKG: Je EKG zobrazení certifikováno jako je tomu u hodinek Apple?

Ověřený GEEK - level 3

@kismo: Popravdě si nejsem moc jistý, k čemu Vám je certifikace EKG na Apple Watch, když výsledky EKG z toho zařízení nijak neodpovídají realitě.
Už z principu nemohou hodinky poskytnout měření EKG, které by mělo cokoliv společného s realitou nebo spolehlivostí.

@BERNADIC: Mam osobni zkusenost a mohu rict, ze presnost apple watch ekg je fascinujici. Byl jsem ted na operaci srdce a byl nekolik dni napojen na normalni ekg a apple watch zachytily na 99% vsechny vykyvy v srdecni cinnosti jako velky pristroj. Takze sudte az vyzkousite.

Ověřený GEEK - level 3

@omk: Vzhledem k přesnosti měření u lidí do 55 let v průměru 19,6%, 60-64 let 76%, 70-74 91% a 96% u 85+ si troufnu tvrdit, že přesnost měření je velice podobná hodem kostkou.
Děkuji osobně neplánuji testovat, studie lékařů, kteří tomu skutečně rozumí a nepodléhají reklamě, mi postačí.I samotné měření tepu se drasticky rozchází s výsledky přístrojů, natož složité EKG.

Máš něco na srdci?

nahoru