Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Polda 7 propadl kvůli pirátům. Autoři uvažují o konci tvorby

Polda 7 propadl kvůli pirátům. Autoři uvažují o konci tvorby

Události
Polda 7 (PC)_762674036
Polda 7 (PC)
Produkt není určen k prodeji.

Hořkou pachuť má premiéra nového Poldy 7. Titul, který si odbyl premiéru minulý týden v pátek, totiž na síti hojně šíří piráti. Tvůrcům tak zbývají jen oči pro pláč, uvažují o konci tvorby.

Polda 7 měl být jedním z nejočekávanějších hitů letošního jara. To bylo patrné již loni v létě, kdy tvůrci poprosili hráče, aby přispěli na serveru HitHit na dokončení celé hry. Původně chtěli pouze 400 000 Kč, nakonec jim ale fanoušci poslali 1 437 011 Kč.

Někteří z nich dokonce poslali i bezmála 50 000 korun. Tvůrci kampaň podpořili originálními odměnami. Kromě pizza párty s autory například i sběratelskými předměty či možností nadabovat vlastní postavu či dokonce vytvořit postavu přesně podle přání přispěvatele.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První hru podpořili, pak vypustili nelegální kopii

Právě kampaň na HitHitu se jim ale nakonec vymstila, jak upozornil server Vortex. Právě z okruhu přispěvatelů na této crowdfundingové síti totiž unikla nelegální kopie na web, která se nyní šíří jako lavina. „Hned po vydání se objevila pirátská verze. Když k tomu napíšu komentář, lidé mi sprostě nadávají. Prodalo se toho celkem málo, nechci psát přesná čísla, ale náklady to zatím nepokrylo,” prohlásil pro Vortex hlavní autor Petr Svoboda.

„Měli jsem fakt hodně plánů – Steam verze starších dílů, remaster Poldy 2, který se lidem moc líbí, nového Poldu, případně novou temnou adventuru. Když se ale neprodá dost sedmičky, tak to prostě všechno padne a půjdu si vydělávat jako běžný programátor,” konstatoval Svoboda. „Specializujeme se jen na Česko a Slovensko, kde je ten trh velmi malý. V zahraničí nemáme šanci to dohnat,” doplnil.

Polda 7 se od minulého pátku přitom v obchodech nabízí za pouhých 699 Kč, což je ve srovnání s tituly konkurence poměrně atraktivní cena. I tak ale evidentně stojí pirátům za to šířit nelegální kopie a autorům takto škodit.

Příběh se v sedmičce točí okolo mimozemského letadla a festivalu zvaného Celebritycon. To je místo, kde se schází mnoho světových celebrit. Hráči se mohou těšit na jejich parodii, chybět nebude ani Pankrác, jehož úkolem bude opět vyřešit složitý případ a zachránit svět.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (12)

699?

Reálně je to hra 20 let stará ve vývoji, kromě dobrého dabingu nemá co nabídnou ,lidi si místo toho koupí nějakou AAA hru ve slevě .Za kterou dostanou daleko víc.

@HILTAVSKY: Reálně tobě nemá co nabídnout, lidé co jí podpořili na hithitu anebo si jí koupili / koupí má co nabídnout a teď to hlavní co ti žádná AAA hra ve slevě nedá, tohle je česká hra s naším humorem a dabingem.

@symphony29: Není to přesně ten problém? Má co nabídnout jen malému počtu lidí, takže to jen malý počet koupil.
Většina co to upirátili stejně jen chtěli zjistit, co to je zač a vypnuli to za pár minut.A v dnešní době už asi moc nepomáhá že český humor se zdá být přehnaně rasistické ztvárnění číňana

@Enjo: Za prvý je to Korejec ne?Ty asi neznáš předchozí díly...Kdo si to chtěl vyzkoušet,mohl si stáhnout vánoční edici ne?Každý studio pirátství položí a je smutný,že to ukradnul jeden z přispěvatelů...To je nenapadlo tam nacpat nějakou ochranu skrze klíče - steam...

@Enjo: Já hrál poldu 2 a nebavilo mě to. Tento styl her mě nikdy nebavil.

Odpad

Není to kvůli pirátům ale kvůli tomu že je hra fakt špatná.
Trapný humor, nuda, hnusnej character art a dabing je otřesný. Sobota je sice legenda ale už je to velmi starý pán a ten hlasi i po práci zvukaře k té postavě naprosto nesedí. Zbytek dabingu je emočně docela plochý a hra na mě celkově nepůsobí ani troch dobře. To si za zlomek ceny můžu koupit nějaký díl siberie nebo starý monkey island.

@pokorný544: Ty ***** tak to nehraj,každej měl šanci si to vyzkoušet skrze vánoční verzi.Neznám hru s názvem Siberia.

Blbost

pirateni s tim nema nic spolecneho zaklinac 3 nema zadnou protipiratskou ochranu, doslova staci hru nakopirovat z jednoho PC na druhe a bezi to... byl to propadak? nemyslim si, naopak se to prodavalo hodne dobre tohle je jen vymluva amateru co neumi udelat hru kterou by nekdo chtel koupit

30 euro :(

Podle mě se není čemu divit. Takovou hru si za tak přestřelenou cenu koupí pouze zapálený pamětník, který hru hrál před 20 lety. Myslím, že tato hra moderní hráče v roce 2022 nemá šanci nikdy oslnit...

Fňukání

To je zajímavé, že Amanita, Warhorse Studios, SCS Software nebo Bohemia Interactive pořád nefňukají, jak jsou ti piráti hrozní a ničí jim byznys (mimochodem jsou všechny tyto firmy docela dost ziskové).Že by ten problém byl v něčem jiném, než pirátech?

@czhunter: Vždyť pokud chtějí pokračovat,ať to zase vyberou na hithitu,třeba remake 1+2.dílu by byl fajn...Ty záseky mi dost vadí,než mi to dojde,to nemůže Pankrác říct,já bych vzal pilník chacha...Např. 8. díl by mohl být s Monikou ne?

Všimne si někdo

Tak při kadenci 2 hry za 15 let by si toho snad ani nikdo nevšiml...

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru