Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Poprvé skutečně bez rámečků. Xiaomi Mi Mix 3 sází na vysouvací konstrukci

Poprvé skutečně bez rámečků. Xiaomi Mi Mix 3 sází na vysouvací konstrukci

Události

Jeden z nejočekávanějších smartphonů letošního toku již není tajemstvím. Xiaomi oficiálně představilo model Mi Mix 3, který sází na skutečně bezrámečkový displej a vysouvací konstrukci. A samozřejmě nechybí ani špičkový výkon.

Výrobci se v posledních měsících předhání v tom, kdo nabídne líbivější smartphone, který bude zakrývat co největší část čelní strany. Právě proto se tak často setkáváme s novými chytrými telefony, které mají vykrojené panely s ostrůvky v horní části, ve kterých se nachází kamery a další důležité senzory.

 

Xiaomi vyškolilo konkurenci

Společnost Xiaomi teď ale celou řadu konkurentů vyškolila, když ukázala první komerčně dostupný mobil, který to zvládá i bez zmiňovaného ostrůvku. 6,4palcová dotyková plocha s technologií AMOLED, jemností 403 PPI a rozlišením Full HD+, tedy 1080 × 2340 pixelů, tak skutečně zakrývá prakticky celou čelní stranu. Poměr displeje ku tělu je 93,4 %.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi Mi Mix 3

Představení modelu Xiaomi Mi Mix 3

 

Toho se podařilo dosáhnout díky výsuvné konstrukci, ve které se ukrývají fotoaparáty a další senzory. V podstatě se jen zadní strana posune směrem vzhůru, pouhých pár milimetrů nad hodní okraj. Zadní a přední část u sebe drží neodymové magnety, takže se uživatel nemusí bát, že by se telefon nedopatřením sám rozevřel. Zadní část je mimochodem vyrobena z keramiky a bude se vyrábět v černé, modré nebo zelené barvě.

Ve výsuvné konstrukci se ukrývá duální přední fotoaparát, který nabízí rozlišení 24 a 2 MPx. Jak zběhlejší uživatelé pravděpodobně již tuší, duální senzor slouží k pořízení hezčího bokehu, tedy efektu rozmazaného pozadí jako u digitálních zrcadlovek. Vzadu je pak hlavní senzor, který je rovněž duální. U něj je rozlišení 12 a 12 MPx, přičemž objektivy nabízí světelnost f1,8 a f2,4. Využít je možné hlavní fotoaparát pro bezztrátový zoom. Samozřejmostí je LED blesk.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na vysunuté fotoaparáty

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi Mi Mix 3

 

Dvě výkonnostní varianty

Novinka se bude nabízet ve dvou výkonnostních provedeních, jejichž základem bude procesor Snapdragon 845 od společnosti Qualcomm. Připomeňme, že ten aktuálně patří k absolutní špičce mezi mobilními čipsety. Obě varianty se od sebe budou lišit kapacitou úložného prostoru a operační paměti. Základ bude tvořit 6 GB operační paměti a 128GB úložný prostor, výkonnější dostane do vínku 10 GB operační paměti a 256GB úložiště.

Daní za duální konstrukci jsou mírně větší proporce, než bývá u vlajkových lodí zvykem. Konkrétně jsou rozměry 158 x 75 x 8,5 mm a hmotnost činí 218 g. Pro úplnost dodejme, že akumulátor nabízí kapacitu 3200 mAh, samozřejmostí je podpora bezdrátového nabíjení.

Kdy a za jakou cenu se Xiaomi Mi Mix 3 začne prodávat v Česku, zatím není jasné. Otazník visí také nad tím, zda do tuzemska dorazí obě výkonnostní varianty. Novinka si totiž odbyla premiéru prozatím pouze v Číně a globální představení je naplánováno na později.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novinka nabízí bezdrátové nabíjení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xiaomi Mi Mix 3

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (4)

Doplnění informací

Dobrý den, doplnil bych že kromě verze 6/128 GB a 10/256 GB která bude s největší pravděpodobností dostupná jen v číně podobně jako verze emerald green u mi mix 2s budou v prodeji i verze 8/128 a 8/256 GB. Důležitou věcí pro doplnění je bezdrátová nabíječka, která je součástí balení, což je možná vůbec poprvé, kdy se bezdrátová nabíječka objevila v balení společně s telefonem. Verze s 5G by měla přijít do Evropy na začátku roku 2019, pravděpodobně to bude i doba kdy se telefon začne v Evropě prodávat, stejně jako mi 8 se začala prodávat cca se dvouměsíčním zpožděním oproti číně.

@verner22: Pokud tu nebude dostupná varianta 256GB tak si ho můžou nechat ...

Pouzdro?

Jak asi bude vypadat pouzdro na Mi Mix 3, bude-li jaké...?

@tapis: V balení je pouzdro z tvrdého plastu, na spodní straně je pouzdro jen kolem rohů, jinak na spodní straně není. Silikonové pouzdra na to pravděpodobně nepůjdou ale tvrdá plastová ano, samozřejmě pouze na spodní část.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru