Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Popularita Minecraftu stále neutichá, každý měsíc ho hraje 112 milionů lidí

Popularita Minecraftu stále neutichá, každý měsíc ho hraje 112 milionů lidí

Události
Minecraft (PC) - elektronicky_154802644
Minecraft (PC) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Minecraft Base Limited Edition (Xbox ONE)_223298998
Minecraft Base Limited Edition (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.
Minecraft (PS4)_2084421396
Minecraft (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
autor: Petr Kirs

Letos uplynulo deset let od chvíle, kdy byl světu poprvé představen Minecraft. Dnes již legendární titul přitom baví hráče i po tak dlouhé době, každý měsíc jej hraje podle statistik Microsoftu na 112 milionů lidí.

Minecraft je druhou nejprodávanější hrou všech dob, prvenství si už od 80. let drží slavný Tetris. Svět Minecraftu se od té doby příliš nezměnil – stále staví na velmi jednoduché grafice, kde prim hrají kostky. Titul vytvořil švédský vývojář Markus Persson, jenž ve světě jedniček a nul často vystupuje pod přezdívkou Notch. Právě on je zakladatelem společnosti Mojang, kterou následně v roce 2014 pohltil americký Microsoft.

Podle posledních zveřejněných statistik si Minecraft koupilo 154 miliónů lidí, započítány jsou v tom přitom všechny podporované platformy. Počet 112 miliónů pravidelných hráčů, je tedy dechberoucí. Že je tato číslovka tak vysoká, prozradila v rozhovoru se serverem Business Insider šéfka divize Minecraftu Helen Chiangová.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Minecraft

 

Extrémně věrná grafika v Minecraftu

Již nyní je jasné, že Minecraft čeká zářná budoucnost. Nastínili to tvůrci na konci srpna na veletrhu Gamescom 2019 v německém Kolíně nad Rýnem. Fanoušci se totiž dočkali zásadně vylepšené grafiky ve verzi pro počítače s Windows 10, na těchto strojích je totiž nově podporován ray tracing. O této technologii věrné grafiky se v posledních měsících často skloňuje díky grafikám od společnosti Nvidia – právě ty totiž nabízí pro zmiňovaný standard podporu. Alespoň v rychlosti připomeňme, že anglický termín ray tracing, neboli česky sledování paprsků, je metoda renderování 3D počítačové grafiky.

Minecraft nicméně nově nabízí vylepšený path tracing, což je v podstatě obdoba ray tracingu, která pracuje se světlem trochu odlišně. Namísto jednoho paprsku jich totiž každý vykreslovaný pixel vysílá klidně i několik tisíc. Díky tomu mají materiály různé zbarvení a více se podobají realitě. A výsledek vypadá opravdu velmi povedeně, jak koneckonců můžete posoudit sami na zveřejněných ukázkách.

Více se o plánech Minecraftu do budoucna dozvíte v našem dřívějším článku.

Takto vypadá věrná grafika v Minecraftu

Názory ostatních Geeků (1)

avatar

Článek

Connor_CZ 20. 9. 2019 6:12

Tak o čem tento článek je? O nové grafice nebo o tom že MČ hraje X milionů lidí

Máš něco na srdci?

nahoru