Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Potěší především hráče. Monitor od Samsungu nahradí dva displeje Události

Potěší především hráče. Monitor od Samsungu nahradí dva displeje

Hraní na více monitorech není v dnešní době žádné tabu, řadu zájemců ale odrazují od takového řešení rámečky mezi displeji. V takovém případě přijde vhod novinka od společnosti Samsung, která má obrazovou plochu jako dva monitory.

Nový herní monitor od jihokorejského elektronického gigantu by měl být přímým nástupcem modelu Samsung CHG90, který cílil také na hráče počítačových titulů. Proti němu ale nabídne citelně vyšší rozlišení. Původní provedení totiž nabízelo 3840 x 1080 obrazových bodů, zatímco novinka nabídne 5120 x 1440 pixelů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novinka bude nástupcem loňského modelu Samsung CHG90

 

Je to tedy stejně velká plocha, jako byste vedle sebe měli postavené dva 1440p monitory. Na rozdíl od tohoto řešení vás však s novinkou nebudou limitovat při hraní či práci žádné rámečky uprostřed – jde zkrátka o jednu souvislou plochu, která je velká jako dva vedle sebe postavené monitory.

Monitor je doslova obří, což je dáno především úhlopříčkou 49 palců a poměr stran 32:9. Novinka spadá do kategorie tzv. IMAX monitorů, díky zakřivené obrazovce se totiž hodí klidně i na sledování filmů. Stejně tak si jeho uplatnění dovedeme představit při plném pracovním nasazení – zobrazení čtyř oken vedle sebe bude totiž s ohledem na velkou úhlopříčku stále ještě příjemné. Jde nicméně o plnokrevný herní monitor, čemuž odpovídá i obnovovací frekvence 120 Hz.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novinka sází na zakřivenou obrazovku

 

Staví na technologii QLED

Podobně jako prémiové televizory od jihokorejského elektronického giganta je i nový herní monitor vybaven technologií QLED. Ta staví na kovovém materiálu zvaném Quantum Dot, který umožňuje displeji reprodukovat citelně širší rozsah barev v porovnání se standardními TV nebo monitory.

Přístroje s technologií QLED, která mimochodem pochází přímo z dílen Samsungu, jsou schopny reprodukovat 100 procent barevného objemu. To znamená, že dokážou zobrazit všechny barvy při jakékoli úrovni jasu. Nejjemnější rozdíly jsou viditelné i při nejvyšším stupni jasu technologie QLED – mezi 1 500 a 2 000 cd/m2. V televizorech se technologie QLED skutečně osvědčila, jsme zvědaví na její reálné uplatnění v praxi u herních monitorů.

Kdy přesně bude novinka dostupná, není zatím jasné. Otazník visí také nad pořizovací cenou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rozměry monitoru jsou opravdu dech beroucí

Názory ostatních Geeků (6)

kropáč1 KRO

Hodnocení?

kropáč1 23. 5. 2018 18:53

Zajímavé hodnocení novinky která jeste ani není na trhu hodně lidi dává právě na hodnocení druhých, ale tady teda nevim. Ty 4 hodnotící určitě mají monitor doma nebo měli možnost někde vyzkoušet že? :)

stangl0 STA
stangl0 23. 5. 2018 19:31

@kropáč1: To je hodnocení článku a ne monitoru ;)

avatar
kenny_evolution 24. 5. 2018 3:11

@stangl0: Kolik stojí nebo bude stát?

ondrywg OND
ondrywg 24. 5. 2018 9:37

@kenny_evolution: předchozí verze stojí 30k, tak bych to viděl v té samé cenové kategorii. Takže hodně :-) .

Kour8 KOU
Kour8 25. 5. 2018 15:47

@kropáč1: Jsem velmi vášnivý hráč a peníze mne nijak neomezují, ale momentálně používám zahnutý monitor, rovněž od Samsungu, 34 palců, 3440x1440 a upřímně už ve větším nevidím žádný přínos, ale to ať už si každý posoudí sám, pouze sdílím svoji osobní zkušenost.

Dfora DFO
Dfora 28. 5. 2018 17:47

@Kour8: Záleží, co děláš... Na práci na více oken bych určitě větší využil. Také teď mám 3440x1440 ale od LG :)

Máš něco na srdci?

nahoru