Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Potřetí a nejlépe. Asus ROG Phone 3 je nejvýkonnější herní smartphone

Potřetí a nejlépe. Asus ROG Phone 3 je nejvýkonnější herní smartphone

Události
Asus ROG Phone 3 Strix Edition, 8GB/256 GB_1950713537
Asus ROG Phone 3 Strix Edition, 8GB/256 GB
Produkt není určen k prodeji.
Asus ROG Phone 3, 12GB/512GB_502612338
Asus ROG Phone 3, 12GB/512GB
Produkt není určen k prodeji.
Asus ROG Phone 3, 16GB/512GB_734212818
Asus ROG Phone 3, 16GB/512GB
Produkt není určen k prodeji.
Asus ROG Phone 3 Strix Edition, 8GB/256 GB + herní sluchátka ROG Cetra Core_1713174572
Asus ROG Phone 3 Strix Edition, 8GB/256 GB + herní sluchátka ROG Cetra Core
Produkt není určen k prodeji.
Asus ROG Phone 3, 12GB/512GB + herní sluchátka ROG Cetra Core_226344627
Asus ROG Phone 3, 12GB/512GB + herní sluchátka ROG Cetra Core
Produkt není určen k prodeji.
autor: Karel Dvořák

Společnost Asus dnes odhalila ROG Phone 3. V pořadí již třetí generace přitom není pouze novým modelem, ale rovnou celou řadou – zakoupit totiž půjde symbolicky ve třech různých provedeních. A jedním dechem musíme dodat, že jde v současnosti o nejvýkonnější smartphone na světě.

Nejvyšší výkon přitom nabídnou dvě vrcholná provedení, které se jmenují jednoduše Asus ROG Phone 3, základní verze nese přídomek Strix Edition a bude pochopitelně nejlevnější. Sluší se nicméně zdůraznit, že i tak půjde o plnokrevný herní telefon, který nemá mnoho kompromisů.

Základní verze ROG Phone 3 Strix Edition totiž staví na špičkovém osmijádrovém procesoru Snapdragon 865, který nabízí takt až 2,842 GHz. K dispozici má 8 GB operační paměti a 256GB úložiště. Zběhlejší čtenáři patrně vědí, že právě tímto čipsetem jsou vybaveny současné vlajkové lodě konkurenčních výrobců.

Dvě vrcholná provedení ale vůbec jako první zařízení na trhu staví na vylepšeném čipsetu Qualcomm Snapdragon 865+, který zvedá takt až na 3,1 GHz. V praxi by měl být tedy o několik procent výkonnější – aktuálně jde totiž o nejrychlejší mobilní čipset na trhu, alespoň tedy co se přístrojů s Androidem týče. Nejlepší verze má 16 GB operační paměti a 512GB úložiště, zlatá střední cesta pak 12GB paměti a 512GB úložný prostor.

Představení rodiny ROG Phone 3

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ROG Phone 3

 

Monstrózní baterie, rychlý displej

V ostatních parametrech jsou již všechny představené novinky totožné. Lidé tedy mohou u trojky počítat s 6,59palcovým AMOLED displejem, který nabídne rozlišení 2340x1080 pixelů a velmi svižný chod – obnovovací frekvence je 144 Hz a doba odezvy 1 ms. Vyzdvihnout si zaslouží také špičková frekvence 270 Hz zaznamenání dotyku, která dramaticky snižuje latenci dotyku na 25 ms. Při hraní by měl být tedy telefon velmi citlivý. Přímo v obrazovce je mimochodem ukryt snímač otisků prstů.

K dispozici je také podpora HDR10+ s vysokým dynamickým rozsahem pro vylepšenou vizuální realitu. Aby se minimalizovalo namáhání očí při poskytování dokonalých zobrazení, ROG Phone 3 prochází certifikacemi TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardwarové řešení) a Flicker Reduced. Nejen během hraní potěší také monstrózní 6000mAh baterie.

Vylepšení se dočkal také software pro optimalizaci výkonu v režimu X, nyní umožňuje přizpůsobení různých systémových parametrů tak, aby vyhovovaly jakékoli hře nebo scénáře použití. Lepších výkonů dosahuje také chladicí systém GameCool 3, který má přepracovanou 3D parní komoru, zvětšený chladič a velký grafitový film za obrazovkou, aby se maximalizoval přenos tepla. Pomocí speciálně navržených větracích otvorů v zadním krytu může novinka odvádět a rozptýlit teplo generované během provozu na plný výkon. V případě potřeby je k dispozici také externí ventilátor AeroActive Cooler 3.

Zajímavostí je nová technologie ROG HyperFusion kombinovaná s více anténami WiFi a 5G, která umožňuje současné připojení k WiFi i mobilní síti. V praxi to funguje tak, že se telefon síťový tok inteligentně přesměrovává podle toho, které připojení má nejlepší signál. To umožňuje mobilním hráčům pro nepřetržitá připojení vždy využívat ten nejsilnější možný signál.

Pro úplnost dodejme, že fotoaparáty jsou k dispozici čtyři. Vzadu je kombinace senzorů 64 Mpx + 13 Mpx + 5 Mpx, přičemž nechybí LED blesk, HDR a Panorama. Přední selfie kamera pak nabízí rozlišení 24 Mpx a podporuje režimy HDR i Panorama.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ROG Phone 3

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ROG Phone 3

 

Předobjednávky a hromada příslušenství

Mimochodem všechny zmiňované novinky z rodiny ROG Phone 3 je možné již předobjednat na CZC.cz, a to i ve zvýhodněné variantě s herními sluchátky ROG Cetra Core. Cena základního provedení startuje na 22 990 Kč, vrcholná verze vyjde na 31 990 Kč a prostřední varianta na 28 990 Kč. Za sluchátka navíc si je nutné k telefonu připočítat tisícovku.

Hlavní přednost u trojky zůstala stejná jako v případě předchozích dvou generací – hromada praktických doplňků, které ocení především hráči. Nabídka zahrnuje například novou modulární herní podložku ROG Kunai 3, která přidává k ROG Phone 3 fyzické ovládací prvky obdobné systému herní konzole, nový ROG Lighting Armor Case pro co nejvyšší odolnost a ROG Clip pro připojení telefonu k vybraným ovladačům konzole.

Trojku lze také rozšířit o hru na dvou 144 Hz obrazovkách díky nové TwinView Dock 3 a Mobile Desktop Dock umožňuje hráčům připojit stolní klávesnici a myš pro herní zážitek podobný stolnímu počítači na externí televizi nebo monitoru. Ceny a dostupnost příslušenství budou oznámeny až později.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ROG Phone 3

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ROG Phone 3

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru