Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Právě hrajeme - The Division 2: Warlords of New York Recenze
The Division 2 (PC)
The Division 2 (PC)
Produkt není určen k prodeji.
The Division 2 (PS4)  + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
The Division 2 (PS4)
826 Kč 999 Kč 536 Kč 649 Kč
The Division 2 (Xbox ONE)  + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
The Division 2 (Xbox ONE)
826 Kč 999 Kč 536 Kč 649 Kč

Právě hrajeme - The Division 2: Warlords of New York

autor: Adam Plechatý
V nové expanzi pro The Division 2 se vracíme do New Yorku, abychom se konečně vypořádali s hlavním záporákem z jedničky Aaronem Keenerem a jeho čtyřmi parťáky. Je DLC revolucí, nebo spíše jen přirozenou evolucí toho, oč fandové série dlouho prosili? Naše čerstvé dojmy se dočtete v článku!

The Division 2 jsme před rokem u nás hodnotili kladně. Tvůrci se vrátili k rýsovacím prknům a předělali vše od kampaně pro jednoho hráče, kompetitivní multiplayer a kontaminované zóny až po takzvaný end game, tedy hru od nejvyšší úrovně dál. V porovnání s hodně kostrbatým startem jedničky to byl velký kontrast, stejně jako přesun do Washingtonu D.C. a posun v čase do letního období. Kdo si stěžoval na šedošedé kulisy zasněženého Manhattanu z původní hry (my tedy ne, ale proti vkusu...), ten musel být v přerostlé džungli amerického kapitálu jako doma. Že se pár měsíců po vydání i u Division 2 objevily některé nedostatky, tak už to u podobných her prostě chodí - tvůrci Destiny 2 by mohli vyprávět...

Co přinejmenším zarazilo v kampani pro jednoho hráče byl fakt, že se scenáristé zapomněli vypořádat se strůjcem katastrofické nákazy z jedničky Aaronem Keenerem a v podstatě tak nechali hráče dvojky viset nad propastí obrovského cliffhangeru. To ovšem v rámci DLC Warlords of New York konečně napravují. Čeká vás příběhová kampaň, v rámci které Keenera pronásledujete ulicemi nejjižnější části Manhattanu, kde se nachází spousta vládních budov i slavná Wall Street.

Prostředí, jak už je v sérii zvykem, se nedá nic vytknout. Jasně, někomu vyhovovala mrazivá atmosféra zasněžených ulic Manhattanu víc, ale přesto nelze designérům v Ubisoftu upřít talent pro vybudování totální zkázy. V ulicích se válí tuny a tuny odpadků. Na cestě klaustrofobní betonovou džunglí často klopýtáte přes černé pytle s mrtvolami. A v kanálech, kam se také podíváte, místo splašků tečou řeky krve. Vrací se staří známí - Rikers, Cleaners a další frakce, které jsme tak pracně likvidovali v jedničce, a teď jsou jich ulice Manhattanu opět plné. Hodně štěstí!

Jak je expanze vlastně velká? Inu nejedná se o plnohodnotný titul, k jejímu spuštění samozřejmě potřebujete základní hru. Přesto vám zabere hezkých pár hodin než se prokoušete zdejším obsahem. Čeká vás pět hlavních misí, ve kterých postupně lovíte čtveřici vůdčích postav v Keenerově organizaci než se postavíte samotnému kápovi. Dále osm vedlejšáků, osm kontrolních bodů a najít, respektive odemknout pro rychlé cestování musíte postupně čtyři útočiště (safe houses). A když říkáme najít, pak myslíme opravdu najít, protože mapa je tu od začátku zahalená mlhou (fog of war - stratégové vědí), takže všechny její tajemství musíte objevit - a to zkrátka tak, že se zdejšími ulicemi osobně proběhnete.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ruku v ruce s novým obsahem jde zvýšený level cap ze 30 na 40. Co to znamená pro ostřílené harcovníky, co mají původní hru v malíku a legendární vybavení v batohu? Inu to, že stejně jako všichni ostatní budou prakticky začínat odznova. Jakmile se ocitnete v ulicích Manhattanu, veškerý váš gear se resetuje na 30. úroveň a budete ronit slzy, jak svou zlatou pušku budete záhy měnit za zelenou či modrou, protože ta stará, kterou jste si mazlili ve Washingtonu, už prostě nestačí. A tak je to se vším - ve Warlords of New York začínáte hezky od píky.

Obrovskou změnou prošel systém vybavení a s tím související uživatelské rozhraní. Jasně, pokud vás nenadchnou rukavice s jednoprocentním bonusem ke skillu oproti těm starým, s půlprocentním bonusem, ani tady nebudete jásat. Přesto je nyní daleko jasnější, jestli nově sebraný kus vercajku má smysl nasazovat, nebo jej raději rozložit na součástky. A nebo si jej nechat a extrahovat z něj talenty, což nyní můžete udělat s každým kusem výstroje a výzbroje. Že má nová puška horší talenty než ta vaše stará, ale dává větší rány? Není problém, prostě vytáhnete talenty z jedné a přendáte je do druhé. Elegantní řešení!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

DLC přináší i 4 nové skilly, tedy spíš staronové. Dva z nich je stará dobrá sticky bomb, ve dvou variantách - hořlavá a explozivní. Dále pak hologram, ten bude obzvlášť humorné používat v PVP, a pak elektrizující past, která vaši oběť vytáhne z krytu a na chvíli ji paralyzuje.

Warlords of New York je zkrátka hodně solidní DLC, které stojí za investici, ale zároveň nikterak zásadně neredefinuje to, čím The Division 2 byla dosud. Pokud jste čekali na rozuzlení příběhu s Aaronem Keenerem, jděte do toho. Pokud vám chyběl New York, jděte do toho. Pokud už The Division 2 a její recept na zábavu nemůžete ani cejtit, ruce pryč.

Názory ostatních Geeků (1)

dvořák378 DVO

3EUro

dvořák378 17. 3. 2020 8:39

Sranda..Hra byla v Epicu a i na Ubisoftu za 3Euro par dni zpatky,a za DLCčko chtěj 35Euro :) Něco shnilého tu...Neříkal náhodou UBISoft pár měsíců zpátky,že se 2 neprodávala tak jak čekali?
Navíc dle Metacriticu má pruměrné hodnocení 65procent.nic moc

Máš něco na srdci?

nahoru