Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Právník se proměnil v roztomilé koťátko. A pobavil soudce

Právník se proměnil v roztomilé koťátko. A pobavil soudce

Události
autor: Stanislav Holý

Práce z domova skrývá celou řadu nebezpečí a nástrah. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil právník Rod Ponton, který se během živého vysílání soudního jednání proměnil v roztomilé koťátko. Tím pobavil celou nejen soudce, ale i další účastníky jednání.

Google Meet či Zoom – to jsou dvě aplikace, které jsou v posledních měsících hojně využívány k videokonferencím. Lidé tak v době koronaviru mohou společně jednat, aniž by zvyšovali riziko šíření nákazy. Prostřednictvím těchto programů dokonce v USA probíhají některá soudní jednání.

Na to ze začátku tohoto týdne ale právník Rod Ponton patrně jen tak nezapomene. Říká se sice, že spravedlnost je slepá, ale v tomto případě musela otevřít obě oči. Právník totiž předstoupil před všechny přísedící v podobě roztomilého koťátka. Jak již zběhlejší čtenáři pravděpodobně tuší, za vše mohl filtr v komunikační aplikaci Zoom.

Zábavné soudní jednání bylo zvěčněno na YouTubu

 

„Já jsem tady, nejsem žádná kočka,“ pobavil všechny přítomné právník, když ho soudce vyzval, aby ukázal svou pravou identitu. „Já vidím,“ odpověděl pobaveně texaský soudce Roy Ferguson. Ten následně i zábavný záznam sdílel na YouTubu. Trvalo totiž dlouhých několik desítek sekund, než se právníkovi podařilo filtr vypnout.

Následně se ukázalo, že Rod Ponton využil k připojení k soudnímu jednání notebook své asistentky. Ta ho ale běžně půjčuje své ratolesti, která si předtím volala s kamarády prostřednictvím Zoomu. A nastavila tam filtr roztomilého koťátka.

Jde pochopitelně o kuriozitu, nicméně právě tento případ jasně ukazuje, jaké nástrahy skýtá práce z domova a hlavně to, když na jednom počítači pracuje více lidí. Koneckonců tuzemští rodiče, kteří půjčují kvůli distanční výuce své notebooky či tablety dětem, by jistě mohli vyprávět…

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru