Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Předělali kapesní konzoli, aby s ní mohli krást auta

Předělali kapesní konzoli, aby s ní mohli krást auta

Události
autor: Stanislav Holý

Není herní konzole jako herní konzole. Na vlastní kůži se o tom přesvědčili policisté v anglickém West Yorkshiru. Načapali totiž partičku zlodějů, kteří kradli auta s pomocí upravené kapesní konzole SUP.

SUP Game Box je kompaktní handheld, který je v podstatě kopií populárního Game Boye, na čínských serverech se dá pořídit za pár stovek. Už v základu nabízí tato hra předinstalovaných 400 her, například tituly Mario, Turtles, Contra, Mortal Kombat, Robocop, Spider Man, Aladdin, F1 Race, Pacman a další.

Představení konzole SUP Game Box

 

Barevný 2,4palcový displej ale povedená partička kriminálníků vůbec nepoužívala ke hraní her. Celou konzoli předělali tak, aby s ní mohli krást auta vybavená bezklíčkovým odemykáním a startováním. Proč si dávali takovou práci s tím, aby vtěsnali takto sofistikované zařízení do těla konzole, je jasné. Chtěli na ulici budit co nejmenší pozornost, a tu levnému hernímu systému věnuje skutečně málokdo.

I díky tomu se jim podařilo v relativně krátké době ukrást pět vozů Mitsubishi Outlander v celkové hodnotě přesahující pět milionů korun. Upravený herní systém totiž dokázal odemknout pouze tyto vozy. To není nijak výjimečné, zabezpečení automobilů v dnešní době rozhodně není nijak chatrné. A pokud už zloději nějakou kouzelnou krabičku na odemykání vozů mají, zpravidla s ní zvládnou odemknout pouze jeden konkrétní model automobilu.

Hlídat všechny vozy Mitsubishi Outlander v okolí ale bylo nad síly policie ve West Yorkshiru. Nakonec se ale prozradili zloději sami, při své poslední akci totiž nabourali z odcizeným Outlanderem jiný vůz. Policii pak už jen stačilo záběry z bezpečnostních kamer spojit se signály mobilních telefonů v okolí. Díky tomu skutečně Britové Dylan Armer, Thomas Poulson a Christopher Bowes skončili v policejní cele. Hrozí jim až tři roky vězení.

Policie ukazuje, jak gang kradl auta

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru