Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Prémiový zvuk pro PC i PlayStation. Testujeme sluchátka SteelSeries Arctis 7P+

Prémiový zvuk pro PC i PlayStation. Testujeme sluchátka SteelSeries Arctis 7P+

Recenze
SteelSeries Arctis 7P+, bílá_1963401833
SteelSeries Arctis 7P+, bílá
3 222 Kč 3 899 Kč
SteelSeries Arctis 7+, černá_2094702095
SteelSeries Arctis 7+, černá
Produkt není určen k prodeji.

Před Vánocemi si odbyla premiéru nová sluchátka Arctis 7+ a Arctis 7P+. Jak zběhlejší čtenáři již tuší, jde o nástupce svého času velmi populárních sedmiček. Právě druhou novinku, která je určena pro PC i PlayStation, jsme měli možnost otestovat.

Společnosti SteelSeries se předchozí model Arctis 7 opravdu povedl, však také sbíral jedno ocenění za druhým od předních technologických redakcí. Není proto divu, že aktualizované modely se znamínkem plus v názvu staví na stejných základech, navíc ale přinášejí funkce, které si vyžádali samotní hráči. SteelSeries vyslechla jejich požadavky a prodloužila výdrž baterie na více než 30 hodin a zároveň přidala funkci rychlého nabíjení, kde pouhých 15 minut znamená 3 hodiny hraní. Nově lze headset připojit přes USB-C a hrát a nabíjet zároveň na většině platforem.

SteelSeries Arctis 7P+      SteelSeries Arctis 7+ 

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Headset Arctis 7P získával jedno ocenění za druhým

Než se pustíme do podrobného testování, sluší se zmínit, že Arctis 7+ a 7P+ jsou v podstatě identickými modely. Pokud pomineme fakt, že 7P+ se dá koupit v černé i bílé barvě, zatímco 7+ pouze v černé, je jediným zásadním rozdílem ovládací prvek na pravém náušníku u modelu Arctis 7P+. Nalezneme zde kolečko nastavující sidetone, tedy monitoring pro mikrofon. Pomocí něj si můžete vybrat, kolik vlastního hlasu a okolí ve sluchátkách uslyšíte – stačí pootočit kolečkem.

Tento rozdíl zdůrazňujeme hlavně kvůli tomu, pokud někdo uvažuje o koupi modelu Arctis 7+, recenze bude jistě atraktivní i pro něj. Kvalita zvukové reprodukce, zpracování i ergonomie – všechny tyto prvky budou u obou modelů totožné.  

Hlavní vlastnosti modelu Arctis 7P+:

  • Bezdrátové herní připojení 2,4 GHz s nízkou latencí
  • USB-C nabíjení pro maximální flexibilitu
  • Rychlé dobíjení - 15 minut nabíjení zaručí až 3 hodiny používání
  • 30hodinová výdrž baterie
  • Mikrofon s potlačením hluku ClearCast s certifikací Discord
  • Oceňovaný zvuk Arctis

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

SteelSeries Arctis 7P+

Technické parametry

Testovaný model: SteelSeries Arctis 7P+, bílá

Typ sluchátek: Headset, Náhlavní

Platforma: PC, PS4, PS5, Switch, mobilní zařízení, iPad

Prostorový zvuk: Ano, Tempest 3D AudioTech

Ovládání hlasitosti: Na sluchátku

Velikost měniče: 40 mm

Frekvenční rozsah: 20 Hz až 20 kHz

Citlivost sluchátek: 98 dB - SPL

Mikrofon: Nastavitelný, Vysouvací

Frekvenční rozsah mikrofonu: 100 Hz až 6,5 kHz

Impedance mikrofonu: 2200 ohmů

Citlivost mikrofonu: -38 dB – SPL

Možnosti nabíjení: USB-C

Možnosti připojení: USB-A dongle, USB-C dongle

Bezdrátová technologie: Radio Frequency

Předpokládaná doba výdrže: až 30 hodin

Představení headsetu Arctis 7P

Obsah balení

Rukopis společnosti SteelSeries je patrný už na samotném balení sluchátek. Kartónová krabice je totiž vyvedena v odstínech bílé a modré barvy, když ji otevřete, vykoukne na vás další obal s dobře známým heslem „For Glory!“. I když jde jen o krabičku, jde krásně vidět, jak si výrobce vyhrál i s těmi nejmenšími detaily. Kromě sluchátek Arctis 7P+ v balení naleznete ještě Sluchátka bezdrátový vysílač s rozhraním USB-C, mobilní audio kabel, nabíjecí kabel a v neposlední řadě také adaptér USB-C na USB-A. Zapomenout nesmíme ani na příručku s informacemi o produktu.

01.JPG
02.JPG
03.JPG

Balení a dodávané příslušenství

Vzhled a kvalita zpracování

Nejen majitele PlayStationu zaujmou sluchátka na první pohled svým vzhledem. Jsou vyvedena v kombinaci bílé a černé barvy, přičemž některé prvky jsou zvýrazněny modrou barvou. Podobnost s designem PlayStationu není rozhodně náhodná.

Samotná sluchátka kombinují různé typy materiálů – kov, plast, a dokonce i látka. Ta je použita na hlavovém mostu, aby sluchátka byla co možná nejpohodlnější. Právě design hlavového mostu a tvar mušlí je pro značku SteelSeries ikonický. A je to také jeden z hlavních důvodů, proč řada uživatelů nechce o jiné značce ani slyšet. Více si to ještě osvětlíme v části týkající se ergonomie.

Design je velmi čistý – výrobce se snažil, abyste u sluchátek viděli jen minimum spojů. Samotné slícování jednotlivých částí je bez sebemenší chybičky. Krásně to je vidět především u napojení hlavového mostu k samotným mušlím.

Nebojte se však toho, že by konstrukce byla nějak subtilní. Naopak celkově působí velmi pevným a odolným dojmem, což je rozhodně dobře. Nechá si totiž líbit i velmi špatné zacházení, které – ruku na srdce – po prohraném závodu nebo bitvě u počítače nebude ničím výjimečným.

Výrobce zkrátka při konstrukci myslel na ty nejmenší drobnosti, což dokládá například i mikrofon. Řada konkurenčních modelů jej totiž má odnímatelný, aby jej uživatel jednoduše odmontoval, když jej nepoužívá. Ale to není v praxi příliš šťastné řešení, protože mikrofon se pak velmi snadno ztratí. Právě proto má model Arctis 7P+ mikrofon výsuvný, nikdy se tedy neztratí a vždy bude po ruce.

01.JPG
02.JPG
03.JPG

Design sluchátek SteelSeries je nezaměnitelný

Ergonomie na výbornou

Už v řádcích výše jsme naťukli, že ergonomie se u testovaného modelu povedla. Platí to nicméně pro většinu sluchátek od SteelSeries, neboť výrobce používá podobný funkční design prakticky napříč celou svoji produktovou řadou.

Řeč je především o speciálním pásku přes hlavu, který je podobný pásce na lyžařských brýlích. Ten je možné utahovat a povolovat pomocí suchého zipu. Pomocí něj si tak snadno nastavíte co nejpohodlnější posed na hlavu, a to doslova po milimetrech.

Ve spojení s měkkými náušníky, které obklopí celé ucho, představuje toto řešení jedny z nejpohodlnějších sluchátek na trhu. Ani po hodinách hraní nemáte pocit nějaké nepříjemné svíravosti, naopak sluchátka se nosí velmi pohodlně klidně celý den.

Potěší i možnost natočit sluchátka o devadesát stupňů tak, aby se snáze nosila na krku, když je zrovna nepoužíváte. K ergonomii tedy nelze mít mnoho výhrad, naopak i s ohledem na velikost sluchátek je velmi slušná.

01.JPG
02.JPG
03.JPG

Sluchátka jsou velmi pohodlná i po delší době používání

Možnosti připojení a ovládací software

Sluchátka navržena pro multiplatformní kompatibilitu s různými systémy jako jsou počítače, PlayStation, Mac, Android, Switch a Oculus Quest 2. Využívají bezztrátový bezdrátový přenos zvuku přes 2,4 GHz síť, a to s velmi nízkou latencí, kdy pro spojení je využíván kompaktní USB-C adaptér.

Pro kompletní obsluhu sluchátek slouží aplikace SteelSeries GG, koneckonců jako i pro další periferie od tohoto výrobce. V obslužném programu můžete upravovat charakteristiku zvuku pomocí ekvalizéru, ale například i volit, po kolika minutách nečinnosti se má headset vypnout.

K příležitosti uvedení bezdrátových headsetů představila společnost SteelSeries také aplikaci Sonar. Jde o zcela nový zvukový software pro detailní nastavení reprodukce na počítačích, který nabízí nastavení ChatMixu, 7.1 virtuálního prostorového zvuku či dalších funkcí.

01.jpg
02.JPG
03.JPG

Bezdrátový adaptér a ovládací software

Kvalita zvukové reprodukce

Výrobce se chlubí, že testovaný headset byl vyhotovený speciálně pro špičkový 3D zvuk na PlayStationu 5 a PlayStationu 4, a to při zachování kompatibility i s dalšími systémy. Technické parametry nám odhalí, že o reprodukci se starají měniče o velikosti 40 mm. Konkrétně jde o model S1, který se vyznačuje velmi nízkou mírou zkreslení. Sluchátka nabízejí frekvenční rozsah 20 Hz až 20 kHz a citlivost 98 dB – SPL.

Zvuk linoucí se z těchto sluchátek je poměrně vyvážený. Výšky a středy dokonce nejsou ani nijak dramaticky přehlučeny basy, což se bohužel u řady herních sluchátek skutečně stává. Celkově by se tak dala zvuková reprodukce charakterizovat jako jemnější a hladší, díky čemuž jsou zdůrazňovány i velmi jemné zvuku. To se hodí obzvláště ve hrách. Schopnosti sluchátek krásně vyniknou u her nové generace na PS5, které podporují Tempest 3D Audio. Kvalita zvukové reprodukce je v dané cenové kategorii nadprůměrná, musíme si ale uvědomit, že se stále nacházíme v kategorii herních sluchátek.

01.JPG
02.JPG
03.JPG

Sluchátka SteelSeries Arctis 7P+

Sluchátka Arctis 7P+ nabízejí prostorový zvuk 7.1 Surround Sound. Prostorový zvuk samozřejmě není tak věrný jako v případě, kdy používáte skutečnou reprosoustavu s 7.1 kanály. I tak zde ale rozdíl poznat jde, například ve hře dokážete díky této vychytávce rozpoznat, zda nepřítel stojí za vámi, nebo vedle vás.

Jak si pozornější hráči všimnuli již v řádcích výše, k dispozici je hráčům také výsuvný ClearCast mikrofon s certifikací Discord, který je vybaven LED indikací ztlumení. Mikrofon využívá oboustranné charakteristiky pro potlačení okolního hluku a čistotu hlasu. 

Mikrofon dovede v praxi zaznamenat zvuk velmi čistě, je navíc dobře slyšitelný i v hlučnějším prostředí. Velkou výhodou sluchátek je při kooperativních akcích funkce sidetone, kterou jsme si představili již výše. Díky ní nabízí sluchátka možnost odposlechu vlastního hlasu z mikrofonu ve sluchátkách. Jak moc má být váš hlas a okolní zvuk slyšet ve sluchátkách, můžete přitom ovládat pomocí tlačítka na pravé straně.

DSC05912.JPG
DSC05917.JPG
DSC06025.JPG

Mikrofon v akci

Další zkušenosti z praxe

Zcela bez problémů je také bezdrátový režim. Jeho dosah je v praxi více než deset metrů, což by mělo bohatě stačit každému. Během tří týdnů testování jsme ani jednou nezaznamenali výpadek.

Výdrž baterie se pohybuje v praxi skutečně okolo avizovaných 30 hodin herního času, samozřejmě ji ale ovlivňuje navolená hlasitost sluchátek i to, zda je aktivní mikrofon. Sluchátka je možné připojit také pomocí kabelu jack 3,5 mm.

Díky rozhraní USB-C je možné hrát a nabíjet sluchátka najednou. Už pouhých 15 minut v nabíječce stačí na další 3 hodiny hraní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sluchátka se připojují prostřednictvím USB-C kabelu

Klady a zápory

+ ultralehký design s excelentní ergonomií

+ pevná konstrukce si nechá líbit i méně šetrné zacházení

+ kvalita zvukové reprodukce, vyvážený poslech

+ výsuvný mikrofon

+ funkce sidetone

+ výdrž až 3 hodiny, rychlé nabíjení

 

- majitelé starších sedmiček nemají mnoho důvodů k upgradu

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

SteelSeries Arctis 7P+

Závěrečné hodnocení

SteelSeries Arctis 7P+ jsou velmi povedená sluchátka, která najdou uplatnění nejen u PlayStationu. Testovaný kousek si zachovává tradiční design značky, díky čemuž nabízí velmi příjemnou ergonomii doplněnou o skvělý zvukový přednes. Třešničkou na dortu je pak 30hodinová výdrž baterie, která je patrně největším přínosem ve srovnání s předchůdcem. Pokud vám ale stačí výdrž původních sedmiček, nebudete mít příliš mnoho důvodů upgradovat na pluskovou verzi.

SteelSeries Arctis 7P+      SteelSeries Arctis 7+ 

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru