Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Přepracovaná Mafia se dočká českého dabingu! Události
Mafia Trilogy (PS4)
Mafia Trilogy (PS4)
1 404 Kč 1 699 Kč
Mafia Trilogy (Xbox ONE)
Mafia Trilogy (Xbox ONE)
1 404 Kč 1 699 Kč

Přepracovaná Mafia se dočká českého dabingu!

autor: Adam Plechatý
Už můžete odložit pochodně i podpisová pera k peticím. Tedy alespoň částečně. Legendární Mafia se i v remaku neobejde bez českého dabingu. V jaké ovšem nakonec bude podobě stále nevíme... Ode dneška můžeme hrát remasterovanou dvojku i trojku.

Pokud jste nečetli naši původní novinku z minulého týdne, Mafia: Trilogy od vývojářského studia Hangar 13 bude kompletním vydáním slovutné herní série, jejíž součástí bude remake první (české a nejlepší) Mafie a spolu s ní i remasterovaná dvojka a trojka.

Mafia: Trilogy vychází digitálně dne 19. května 2020. Zákazníci, kteří si koupí Mafia: Trilogy, budou mít okamžitý přístup ke hrám Mafia II: Definitive Edition a Mafia III: Definitive Edition. Mafia: Definitive Edition pak získáte automaticky po jejím vydání 28. srpna 2020.

Co většinu z nás asi zajímá nejvíce je Mafia: Definitive Edition, tedy remake prvního dílu z roku 2002, tentokrát však z dílny (jen z části českého) studia Hangar 13 namísto původních Illusion Softworks (RIP). Hra poběží na enginu z Mafia III a kromě 4K rozlišení, podpory ray-tracingu a HDR se můžeme nově těšit i na motorky...

Jak to bude s dabingem, to zatím nikdo nespecifikoval. Podle tiskové zprávy se dočkáme zmodernizovaného scénáře s novým dialogem, rozvinutějšího příběhového pozadí i dodatečných filmečků. Co konkrétně to bude znamenat nevíme, nicméně třeba původní autor originálního libreta Dan Vávra z toho nejspíš nebude moc nadšený. Jak moc se (převážně) americké studio pod vedením spisovatele a komiksového tvůrce Hadena Blackmena od zdrojového materiálu odchýlí, inu na to si budeme muset počkat do srpna letošního roku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Počínaje dneškem tedy mohou majitelé Mafia Trilogy (ať už na Steamu či konzolích) hrát dvojku a trojku. Mafia II: Definitive Edition dostane 4K vizuál a obsahovat bude veškeré dostupné aktualizace i DLC. Stejně to bude i v případě třetího dílu z roku 2016. Recenzi remasterovaného druhého dílu vám přineseme již brzy.

Názory ostatních Geeků (16)

foltýn6 FOL

Lživý titulek

foltýn6 20. 5. 2020 8:35

"Přepracovaná Mafia se dočká českého dabingu!"
... o pár řádek níže: "Jak to bude s dabingem, to zatím nikdo nespecifikoval." Hrubě lživý a zavádějící titulek, prosím o opravu.

avatar
forutnerayzor 20. 5. 2020 8:47

@foltýn6: Ba hůř - "zatím nikdo nespecifikoval" je samo o sobě lež. Na existující product page na Steamu je explicitně vyobrazené, že čeština bude zastoupena jenom titulky, nikoliv full audio.
https://store.steampowered.com/app/1030840/Mafia_Definitive_Edition/

mrkplacek@gmail.com MRK
mrkplacek@gmail.com 20. 5. 2020 9:15

@forutnerayzor: Na stránkách 2K je jasně psáno, že voice-over bude i v češtině....
https://support.2k.com/hc/en-us/articles/360048665073-Mafia-Trilogy-FAQ

foltýn6 FOL
foltýn6 20. 5. 2020 9:21

@mrkplacek@gmail.com: Výborně, v tom případě opravuji výtku na "Obsah článku neodpovídá titulku, prosím o opravu" :)

VitBub VIT
VitBub 20. 5. 2020 20:27

@foltýn6: Odpovídá, znamená to že dabing bude ale neví se jak to s ním bude - myšleno tak že nevíme kdo ty postavy nadabuje apod.

VitBub VIT
VitBub 20. 5. 2020 23:13

@forutnerayzor: Chyba steamu, oficiální stránky 2K říkají toto
"What languages will be supported for Mafia: Definitive Edition?We're pleased to announce that Mafia: Definitive Edition will be presented in voice-over localization for English, French, Italian, German, Spanish, Czech, and Russian and localized subtitles for LATAM Spanish, Brazilian Portuguese, Polish, Japanese, Korean, Traditional Chinese, and Simplified Chinese. "takže bude kompletní český dabing

tabletnaja TAB
tabletnaja 31. 5. 2020 21:12

@forutnerayzor: Typicky české nevědet nic ale řvát .... STEAM je sam o sobe plný lží a neuplných specifikací ..... STEAM je diktatorský odpad (jak jinak vysvětlit že spustíte hru na 5 minut a STEAM vam oznámí že jste hral 2.2 hodiny logicky tesne za hranici kdy nejsou povinni vracet peníze) STEAM a celé VALVE by měl někdo zarazit az do pekla a nikoli z něj brát jakekoli informace

andy66 AND

Netěším se...

andy66 20. 5. 2020 8:59

Kdyby původní Mafia dostala jen nový grafický kabát, tak bych se asi hodně těšil, protože atmosféru původní hry dělal zejména český dabing a zvukový a hudební základ samotné hry. Pokud toto nebude dodrženo, nevím, na co bych se měl těšit, půjde v podstatě o novou hru. A stavět reklamu na novou hru na slávě té původní je v celku ubohost, takže se celkem bojím, co to bude za paskvil...

avatar
wojnar2 20. 5. 2020 17:10

@andy66: Hlavně se těž... Kappa na to že to právě poběží na enginu z M3 a jestli jsi ji hrál nebo aspon viděl tak asi víš kam tim mířím ... :)

Jabbattahutt JAB
Jabbattahutt 21. 5. 2020 4:14

@wojnar2: On to někdo zrecenzuje a pak se uvidí, zda o dovolence rozehraju původní verzi, či remaster...

avatar
wojnar2 21. 5. 2020 14:47

@Jabbattahutt: no já rád bych remake ale... rozhodujou dvě věci kvůli kterým to bud budhú hrát nebo to nikdy nekoupim ani nesta... jsem fakt zvědav ale v Hangar 13 nemám důvěru právě kvůli M3

tabletnaja TAB
tabletnaja 31. 5. 2020 21:17

@andy66: Kde je psaná informace že to nebude původní hra ? Ten původní příbeh byl děravej jako řešeto pokud ho dopilujou a vyplní mezery který v něm byly tak to bude jen dobře

Jabbattahutt JAB
Jabbattahutt 26. 6. 2020 10:40

@tabletnaja: A řekl bys to Danu Vávrovi do obličeje? :)))))

m.tauchman M.T

Remaster

m.tauchman 25. 5. 2020 7:17

Z výsledku mám trochu obavy. Remaster Mafie 1 je něco, co jsem v koutku duše si hodně přál zahrát, nicméně mám z výsledku trochu obavy. Jako majitel původních dílů jsem remaster dvojky dostal zdarma na Steamu, takže jsem hru hned odehrál, a mám několik postřehů - vylepšeno bylo osvětlení a některé textury (jiné zůstaly v původním rozlišení a působí ve zbytku lehce komicky). Některé věci byly udělány dost nesmyslně - byl třeba vizuálně zvednut sníh, a v něm jsou stopy kroků - bohužel ale napevno, postava a NPC žádné nové stopy nedělají, působí to dost hrozně. Celkově je grafika o něco málo místy vylepšena (ale dle mého už originál nevypadal vůbec zle na svůj věk a na oko ten rozdíl není nijak velký), zároveň ale přidali pěknou řádku bugů (já měl potíže s pády a záseky, jiní zase hlásí grafické glitche) a brutálně snížili výkon (počty FPS jsou i na výkonném HW poměrně směšné, navíc když vezmeme v potaz, že i přes vylepšené některé efekty je to stále stará hra).No a samozřejmě poslední a největší zklamání - M2 měla být původně výrozně delší, ale kvůli uspěchanému vývoji byla spousta míst vystřižena. Znovuvydání dílu bylo nádhernou šancí udělat hru takovou, jaká měla být. Bohužel, nestalo se.Dohromady je pro mne oživená Mafia 2 zklamáním, čekal jsem mnohem víc. Kdyby nebyla zdarma, za takový produkt bych peníze nedal a spokojeně si vystačil s originálem. Když to tak vidím, tak se na jedničku sice těším, ale mám dost obavy z výsledku.A pokud jde o M3, tak tu jsem hrál dvakrát. Napoprvé mi šíleně padala, tak jsem to nějak honem dojel. Když jsem si chtěl zahrát napodruhé a pečlivěji, tak něco po půlce hry začala v jednom místě padat a i přes různé úpravy ovladačů, opravy dat ve Steamu jsem to nerozeběhl. A remaster je prý v zabugovanosti ještě horší. Tak nevím, jestli se mám do něj vůbec pouštět.

Jabbattahutt JAB
Jabbattahutt 26. 6. 2020 10:45

@m.tauchman: Z tvého komentáře cítím, že položím hloupý dotaz, ale přesto... Integrovali do remasteru ten další obsah, který už měli hotový (mluvili o tom kdysi Rybka i Vávra), ale kvůli času/2K ho museli vyškrtat? Rybka kdysi někde vyprávěl, že měli i obdobu "free ride" z jedničky a dalo se tam jezdit i tankem...

fajkus14 FAJ

Dabing

fajkus14 13. 6. 2020 18:37

Co jsem koukal tak v popisku jazyku u mafie 1ky na steamu je sice cesky jazyk ale jen text jaktoze tam neni i zvuk a fajfka u toho? Co jsem tak cetl tak vsude to je potvrzene ten cesky dabing nebo si to clovek musi koupit na xzone nebo tak a pak aktivovat az?Nemuzu naprimo na steamu koupit ?

Máš něco na srdci?

nahoru