Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Preview: Ghost Recon Breakpoint Produktové tipy
Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint - Ultimate Edition (PS4)
Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint - Ultimate Edition (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint - Ultimate Edition (Xbox ONE)
Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint - Ultimate Edition (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.
Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint - Auroa Edition (PC)
Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint - Auroa Edition (PC)
Produkt není určen k prodeji.

Preview: Ghost Recon Breakpoint

autor: Adam Plechatý
V říjnu se dočkáme pokračování populární série taktických stříleček Ghost Recon s podtitulem Breakpoint. Tentokrát se podíváme na smyšlený ostrov a bojovat budeme s bývalými kolegy i (až po vrtule) ozbrojenými drony. Těšíte se stejně jako my?

Jedna z nejstarších herních značek, navíc se jménem spisovatele Toma Clancyho, Ghost Recon se s Wildlands vydala do otevřeného světa a přinesla kooperativní arkádovou akci až pro čtyři hráče. V realisticky ztvárněných kulisách Bolívie jsme, ať už sólo nebo ve skupině, rozebírali širokou pavučinu zdejšího drogového kartelu. Kromě taktické akce s rozkazy členům party, reálně se chovající výzbrojí a výstrojí, jsme také mohli létat ve vrtulnících, jezdit ve vozidlech a dokonce si udělat projížďku na vodní hladině.

Wildlands se za ty dva roky dočkal devatenácti aktualizací a vývojářský tým se rozrostl na tisícovku lidí, kteří se na komerčním úspěchu hry podíleli. Není proto překvapením, že pokračování s podtitulem Breakpoint se od zavedené receptury nijak dramatický nemění, ale jak sami říkají autoři reaguje na prosby, přání i stížnosti hráčů. Pokud jste tedy do Wildlands investovali tolik času jako my, můžete se začít těšit.

TL;DR

  • Taktická vojenská akce pro sólisty nebo partu čtyř lidí
  • Odehrává se na smyšleném ostrově
  • Bojovat budeme proti speciálním jednotkám i robotům
  • Multiplayerové PvP i příběhová kampaň v jednom

STAŇ SE DUCHEM

Cesta do fantazie

Za dlouhého působení značky Ghost Recon jsme se podívali téměř po celém světě. Reálie a politická situace v Bolívii se však Ubisoftu ukázaly jako příliš velkou PR investicí, a tak se z tenkého ledu vývojáři přesouvají na pevnou půdu pod nohama, kterou našli ve smyšleném ostrově Auroa. To autorům nabízí de facto neomezené pole působnosti co se týče designování světa i jeho náplně. Tenhle tichomořský kus země je navíc neuvěřitelně geograficky členitý.

Představte si obdobu Nového Zélandu - jsou tu zasněžené vrcholky i husté pralesy a mokřady. Někde mezi tím najdete písečné pláže, náhorní plošiny a dokonce aktivní sopku. Není to ale vše, co se tu nachází. Své sídlo tu má technologický gigant Skell, který se zabývá vývojem pokročilých systémů AI a dronů. Jenže z kanceláří se náhle ozývá jen podezřelé ticho, a tak je na místo vyslána skupina Duchů, aby všemu přišli na kloub. Nepřekvapivě jste to právě vy!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Za nepřátelskými liniemi

Proti vám bude stát bývalý kolega a drsňák Cole D. Walker, jemuž ve hře propůjčí svůj majestátní nos a masivní čelist herec Jon Bernthal, známý ze seriálu Punisher. Tomu se Duchové zprotivili a tak si založil vlastní skupinu, která si říká Vlkové. Spolu s nimi se Walkerovi podařilo obsadit místní laboratoře a přeměnit pohádkový ostrov na jednu velkou pevnost. Vaším úkolem tedy bude ukončit jeho samozvanou vládu, ale to rozhodně nebude proti přesile snadné. Bojovat totiž nebudete jen s Walkerem a jeho perfektně vycvičenými Vlky. Čelit budete také modifikovaným a těžce vyzbrojeným dronům.

Nad ostrov se sice dostanete vrtulníkem, ale záhy poté vás jeden z takových dronů sestřelí a vy zůstanete odříznutí od zbytku světa a (alespoň) z počátku i od svých parťáků. Ztraceni v džungli a pronásledováni přesilou tak musíte přežít prvních pár hodin, než se budete moci opět postavit na nohy. Breakpoint bude daleko více survival akcí než tomu bylo ve Wildlands, jak ostatně naznačují první záběry ze hry. Zranění si ponesete s sebou a dokud je neošetříte, budete se muset potýkat s následky - třeba kulka do ramene vám znesnadní míření. A co víc, jídlo i pití bude na permanentním seznamu, o co se bude potřeba starat.

Krom toho, že už nebudete samoléčící chodící Terminátoři, je tu stamina, která přímo ovlivňuje vaši mobilitu. Vyčerpejte ji dlouhým sprintem a budete mít problém zdolat třeba příkrý svah - ujedou vám nohy, zakopnete o kořen, a budete válet sudy dokud se nezastavíte pod kopcem. I to může vést ke zranění. O to bude důležitější, že v divočině budete moci rozbít tábor, kde si ošetříte rány nebo se připravíte na další akci. Vybrat si půjde i denní dobu plnění mise.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Větší, lepší a… na přání fanoušků

Tvůrci se dušují, že nový Ghost Recon je přesně takový, jaký jej chtěli fanoušci. Realističtější, taktičtější a bez dvou zásadních záporů, které nás štvaly ve Wildlands. Konečně si třeba můžete zastrkat nohavice do bot - no fakt, i na to si hráči stěžovali. Ale vážně. Zásadně vylepšené by mělo být za prvé ovládání vozidel a za druhé umělá inteligence, na níž jsme si u počítačem ovládaných parťáků stěžovali nejvíce. Jenže Ubisoft se zrovna tenhle problém rozhodl obejít tak, že pokud nebudete hrát s ostatními, ať už s kamarády nebo náhodnými kolemjdoucími online, pojedete sólo. Tohle zrovna může někoho naštvat, ale uvidíme, jak to nakonec bude fungovat.

Na Ghost Recon Breakpoint se těšíme. Ubisoft se poučil z chyb a s novou hrou se snaží více vyhovět hardcore komunitě, pro kterou byl díl Wildlands až moc velký příklon k arkádě. PvP bude tentokrát ve hře hned od začátku a progres mezi herními režimy bude sdílený, včetně odemykatelné výzbroje a výstroje, perků a odměn. A protože se bavíme o Ubisoftu, rozhodně nebude chybět bohatý přísun obsahu do hry v podobě (doufejme) bezplatných aktualizací dlouho po vydání hry.

Ghost Recon Breakpoint

Vychází: 4. říjen 2019

Vydavatel: Ubisoft

Výrobce: Ubisoft

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

STAŇ SE DUCHEM

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru