Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Preview: Star Wars Jedi: Fallen Order Produktové tipy
Star Wars Jedi: Fallen Order (PC)
Star Wars Jedi: Fallen Order (PC)
1 239 Kč 1 499 Kč
Star Wars Jedi: Fallen Order (PS4)
Star Wars Jedi: Fallen Order (PS4)
1 445 Kč 1 749 Kč
Star Wars Jedi: Fallen Order (Xbox ONE)
Star Wars Jedi: Fallen Order (Xbox ONE)
1 445 Kč 1 749 Kč

Preview: Star Wars Jedi: Fallen Order

autor: Adam Plechatý
Neuvěřitelné se stalo skutečností. Chystá se totiž hra z univerza Star Wars, která bude čistě příběhovým zážitkem pro jednoho hráče a nebude po vás chtít pravidelně vytahovat kreditní kartu kvůli mikrotransakcím. Star Wars Jedi: Fallen Order vyjde letos v listopadu a my víme vše, co vědět lze.

Dobrá vůle a důvěra nerostou na stromech, o čemž se herní vydavatel EA přesvědčil už několikrát. Jeho nakládání s multibiliónovou značkou Star Wars bylo od zisku exkluzivních práv v roce 2013 minimálně sporné. Třeba takový Battlefront 2 si to odskákal na plné čáře nejen za otravné mikrotransakce, ale také za slabý obsah. Nelze se proto divit, když jsou hráči i kritici za jedno v tom, že k nově oznámené hře Star Wars Jedi: Fallen Order je potřeba přistupovat s notnou dávkou skepse. A že prohlášení EA o tom, že mikrotransakce pro tento projekt jsou pasé, se nesetkaly s očekávaným nadšením, ba dokonce naopak.

Na druhou stranu na hře pracuje talentované studio Respawn (Titanfall, Apex Legends), přičemž do svého scenáristického týmu přilákalo i takovou legendu jakou je Chris Avellone (který pracoval třeba na Falloutu, Divinity: Original Sin 2 nebo KOTORu 2), jenž zároveň pracuje na nedávno oznámeném Vampire The Masquerade Bloodlines 2. Hlavním designérem na projektu je pak Stig Asmussen, bývalý šéf vývoje God of War 3. Zkrátka samé hvězdy pod jednou střechou, to by bylo, aby se to nepovedlo…

TL;DR (Aneb Star Wars Jedi: Fallen Order v kostce)

  • Singleplayerová hra ze světa Star Wars
  • Žádný multiplayer
  • Žádné mikrotransakce
  • Co víc byste si přáli

Chci být Jedi

Execute Order 66...

Ve Fallen Order se zhostíme role mladého padawana Cala Kestise, který nějakým způsobem přežil císařův rozkaz zlikvidovat všechny Jedie a teď se skrývá před Impériem. Jenže jak nám ukazuje trailer (čistě ukázkový, žádný gameplay), Cal je přinucen své schopnosti dát všem najevo a jeho tajemství je venku. Od té doby ho začnou pronásledovat speciální jednotky - inkvizitoři - ustavené císařem pro likvidaci zbylých Jediů.

S Calem se poprvé potkáme na planetě Bracca, což je jeden z úplně nových světů, kterými Respawn chtějí obohatit zavedený kánon Star Wars univerza. Stejné to bude i s doprovodnými či zápornými charaktery. Na straně Impéria to bude například Druhá Sestra, schopná svou Silou ovládat Calovu loď na dálku. Potkáme i tajemnou Ceru, bývalou rytířku Jedi. A samozřejmě nesmí chybět věrný droid BD-1, který Cala nepochybně mnohokrát vytáhne z bryndy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Doba temna

Příběhově je hra zasazena do období po třetí epizodě Star Wars s podtitulem Pomsta Sithů, což znamená, že Impérium je na vrcholu svých sil a pro bývalé uživatele světlé Síly nastávají zlé časy. Tvůrci k tomu dodávají: “Spousta fanoušků Star Wars se o tyto temné časy zajímá a my tuhle tajemnou a temnou kapitolu příběhu chtěli pořádně prozkoumat. I díky tomuto dějovému rámci jsme mohli udělat hru, v jejímž středu bude napínavý a zároveň zábavný systém bojů nablízko jak s pomocí Síly, tak i světelných mečů. Singleplayerová hra ze světa Star Wars je přesně to, co jsme již dlouho chtěli zrealizovat a na co fandové netrpělivě čekali.”

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Konečně singleplayer

Tak to vidíte, hned dva zajímavé střípky informací, kterých se můžeme chytnout. Za prvé má být hra zaměřena na souboje nablízko, respektive méně na střílení a více na smrtící tanečky s meči a zábavné hrátky se Silou. Vše se navíc bude hrát z perspektivy třetí osoby, tedy hezky zpoza zad hlavního protagonisty, takže budeme moci docenit (snad) vymakanou choreografii. Ti z vás, kteří si pamatují staré klasiky Jedi Outcast či Jedi Academy už teď nejspíš přemýšlí, jestli se autorům podaří zachytit souboje alespoň z části tak dobře, jako se to povedlo tehdy LucasArts. A my doufáme, že ano, ale to je zatím to jediné, čeho se můžeme chytat. Trailer sice ukázal souboj s jedním z takzvaných “Purge Troopers” (předchůdci Dark Troopers z Rogue One a původních Dark Forces), ale všichni víme, jak moc se úvodním trailerům na hry dá věřit… (Anthem, ehm.)

A za druhé je tu příslib plnohodnotné hry pro jednoho hráče, bez multiplayeru a (ještě jednou) bez mikrotransakcí. Znamená to snad, že se konečně, po dlouhých letech, dočkáme Star Wars hry, která nemá za úkol vytáhnout z hráčů poslední centy za nesmyslné krabičky v loot boxech? Že se dočkáme AAA titulu od EA, kterému nebude chybět tvůrčí hloubka a zařadí se svými kvalitami dejme tomu po bok her jako Uncharted nebo God of War? Protože singleplayerové hry nejsou mrtvé, jak právě zmíněné hry dokazují. Jen musí být vůle je vytvářet. Tak snad se v listopadu letošního roku dočkáme!

Star Wars Jedi: Fallen Order

Vychází: 15. listopad 2019

Vydavatel: EA

Výrobce: Respawn

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Chci být Jedi

Názory ostatních Geeků (5)

avatar

Zajímavé

corpse_despy_ 17. 4. 2019 17:48

tohle není vůbec zajímavé...

damianx DAM
damianx 21. 4. 2019 10:26

@corpse_despy_: Stejně jako tvůj komentář?

Bygi BYG

Už aby to bylo...

Bygi 18. 4. 2019 14:09

... a doufám, že to EA neposere.

avatar
Douber 18. 4. 2019 15:42

@Bygi: Já se o EA nebojím, ona si najde způsob jak z toho udělat epic fail.

Marethyu MAR

Origin

Marethyu 24. 4. 2019 10:22

Pokud to bude jen na origin, tak přijdou o spoustu prachů...

Máš něco na srdci?

nahoru