Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Preview: Wolfenstein: Youngblood Produktové tipy
Wolfenstein: Youngblood - Deluxe Edition (PC)  + Steelbook Wolfenstein: Youngblood
Wolfenstein: Youngblood - Deluxe Edition (PC)
867 Kč 1 049 Kč
Wolfenstein: Youngblood - Deluxe Edition (SWITCH)  + Steelbook Wolfenstein: Youngblood
Wolfenstein: Youngblood - Deluxe Edition (SWITCH)
826 Kč 999 Kč
Wolfenstein: Youngblood - Deluxe Edition (PS4)  + Steelbook Wolfenstein: Youngblood
Wolfenstein: Youngblood - Deluxe Edition (PS4)
867 Kč 1 049 Kč
Wolfenstein: Youngblood - Deluxe Edition (Xbox ONE)  + Steelbook Wolfenstein: Youngblood
Wolfenstein: Youngblood - Deluxe Edition (Xbox ONE)
867 Kč 1 049 Kč

Preview: Wolfenstein: Youngblood

autor: Adam Plechatý
Střílečka s bohatým rodokmenem se přesouvá do osmdesátých let. Vyměňuje náckobijce B.J. Blazkowicze za dvojici sester, které v Paříži rozpoutají povstání proti německé okupaci. Wolfenstein: Youngblood vychází již za dva měsíce, tak si pojďme říci, co od nového dílu v prastaré sérii očekávat.

Wolfenstein je už neuvěřitelných 27 let synonymem nonstop akce v kulisách druhé světové války. Neohrožený hrdina Blazkowicz likviduje nacisty po stovkách a pamětníkům jistě vytane na mysli Adolf Hitler v robotickém skafandru a dvojicí rotačních kulometů. A přesně tuhle hard-rockovou a ostře nadsazenou atmosféru (o kterou se v roce 1992 postaralo slavné studio id Software) se výborně podařilo replikovat švédským Machine Games před pěti lety. Série potřebovala restart a dobrodružství B.J. Blazkowicze v alternativní realitě 60. let v Americe byla trefou do černého. Nacisté vyhráli válku, přistáli na Měsíci a co hůř, sebrali lidem jejich americký sen.

Wolfenstein: The New Order přinesla nekompromisní a bleskovou akci, duální zbraně (raketomet do každé ruky) a krycí systém, který se parádně doplňoval s jednoduchými, ale zábavnými stealth mechanikami. Oproti minulým dílům švédské studio přidalo na (drsném) humoru a důraz byl kladen i na scénář, postavy a dialogy. Zkrátka pokud jste rebootovaný Wolfenstein nehráli, měli byste tak učinit v přípravě na desátý díl s podtitulem Youngblood.

THE NEW ORDER  THE OLD BLOOD  THE NEW COLOSSUS 

The New Colossus je (zatím) nejnovější díl a jako příprava na Youngblood bude stačit. Ochudit byste se však neměli o žádnou z trojice her. Jsou skvělé všechny a cenovka je více než příznivá. Tak do toho!

TL;DR

  • Samostatně stojící expanze k The New Colossus
  • Dvojice hrdinek znamená možnost hrát v kooperaci
  • Nové prostředí nacisty ovládané Paříže

YOUNGBLOOD

VZHŮRU DO PAŘÍŽE!

B.J. Blazkowicz je nezvěstný! Hlavní protagonista série úspěšně zažehl povstání vůči nacistické zlovůli v USA, přežil svou smrt a ještě se stačil oženit s milovanou Anyou. Wolfenstein: Youngblood se posouvá v příběhu fiktivní reality o dvě dekády kupředu, kdy jejich dcery Jess a Soph jsou dost staré na to, aby vzaly do ruky zbraně a šly lovit nácky. A teď mají o důvod navíc - najít a zachránit pohřešovaného taťku kdesi v okupované Paříži a jako melouch zažehnout plameny revoluce i v samotném srdci Francie. Tak do toho!

Cesta do Paříže vede, jak jinak, než skrze smradlavé stoky, respektive tunely zdejší podzemky. A tady si plamínek rebélie zřídí svůj hlavní stan, odkud budete coby Jess a Soph vyrážet na mise. Poprvé v sérii si tak budeme moci zvolit, kam se vydáme dřív. Zda-li to bude mít nějaký dopad na to, jak se bude zdejší příběh vyvíjet, to zatím nevíme. Otázek je na stole nicméně víc. Zabil B.J. Hitlera? Kde jsou všichni? K postavám z předchozích dílů jsme si vybudovali bohaté emoce a pevně doufáme, že alespoň některé z nich potkáme v Youngblood.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

VE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE

Vskutku. Machine Games se nakonec rozhodli zapojit do příběhu obě dvě sestry a poprvé v sérii nám dají možnost postřílet nácky v tandemu. Kooperativní složka je dnes ve hrách skoro běžná, ale jen málokdy si můžeme vychutnat příběhovou jízdu spolu s kamarádem (či kou). V tomto ohledu udělali tvůrci jeden ohromně vstřícný krok. Koupíte-li si Deluxe edici hry, dostanete jednu kopii pro svého parťáka úplně zdarma.

A to je zatím vše, co o Wolfenstein: Youngblood víme. Vzhledem k nižší doporučené ceně je jasné, že nepůjde o plnohodnotné pokračování v sérii (to ovšem bylo potvrzeno!) a čekat můžeme spíš takovou lahodnou jednohubku jako v případě Old Blood. Spekulovat můžeme dlouho o tom, jak přesně bude Youngblood zapadat do časové osy a zda-li půjde o předskokana ke třetímu dílu, nebo klidně závěr celé trilogie. Možné je u šílených Švédů vše. Teď jim navíc pomáhá francouzské studio Arkane, autoři vynikající série Dishonored - snad aby se podařilo zachytit tu správnou francouzskou atmosféru.

Wolfenstein: Youngblood

Vychází: 26. červenec 2019

Vydavatel: Bethesda

Výrobce: Machine Games / Arkane Studios

Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

YOUNGBLOOD

Názory ostatních Geeků (1)

project1981 PRO

Music

project1981 31. 5. 2019 12:54

Carpenter Brut - Turbo Killer xD:-)

Máš něco na srdci?

Nahoru