Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Příběhový trailer na Mafii je tu Produktové tipy
Mafia Trilogy (PS4)
Mafia Trilogy (PS4)
1 404 Kč 1 699 Kč
Mafia: Definitive Edition (Xbox ONE)
Mafia: Definitive Edition (Xbox ONE)
950 Kč 1 149 Kč
Mafia: Definitive Edition (PS4)
Mafia: Definitive Edition (PS4)
950 Kč 1 149 Kč
Mafia Trilogy (Xbox ONE)
Mafia Trilogy (Xbox ONE)
1 404 Kč 1 699 Kč

Příběhový trailer na Mafii je tu

autor: Adam Plechatý
Nedávno oznámený remake první Mafie se představuje novým trailerem, který sice neukáže moc, nostalgické kanálky ovšem propláchne hezky. Mafia: Definitive Edition vyjde 28. srpna na PC i na konzolích.

Mafia: Definitive Edition bude kompletní předělávka kultovní hry z roku 2002, kterou u nás hrál snad opravdu každý. (No fakt, zeptejte se i zarytých nehráčů, Mafii budou znát.) Jak by ne, jedná se o rodinné stříbro českého herního fondu a tehdejší Illusion Softworks (RIP) pod kreativním vedením Dana Vávry s Mafií prorazili i daleko za hranice našich luhů.

Mafia: Definitive Edition vyjde samostatně 28. srpna na PC i na konzolích. Už teď si ji ovšem můžete předobjednat v rámci Mafia: Trilogy, balíku všech tří titulů v remasterované podobě.

Příběh Tommyho Angela, drožkaře ve fiktivním Lost Heaven, a jeho cesty do středu kriminální rodiny Salieri byl plný skvělých momentů, mnoha zvratů i svébytného humoru, který vynikl i díky profesionálnímu českému dabingu. Nehráli jste? Pak se vám 28. srpna naskytne příležitost zahrát si tenhle skvost se zbrusu novou grafikou - změn se ovšem dočká i dabing a samotný scénář.

Na otázku, co se konkrétně na libretu k Mafii bude měnit, odpověděl ředitel studia Hangar 13 (Mafia 3) Haden Blackman trochu vyhýbavě. Příběh bude prý veskrze stejný, zvraty i hlavní momenty zůstanou původní, vše prý ale bylo od základu předěláno. Co si pod tím máme představit, to úplně nevíme.

Stejný otazník také visí nad českým dabingem, který byl přislíbený, pracuje se na něm, ale v traileru jsme zatím slyšeli jen angličtinu s jasně rozpoznatelným italským nádechem. I v angličtině působí nová Mafia dobře, Marka Vašuta či Petra Rychlého ale už teď postrádáme. Noví herci, ať už to bude kdokoli, budou mít co dělat, aby se těmhle pánům vyrovnali. Držíme palce. Sobě i jim!

A co vy, co říkáte na remake Mafie? Věříte tvůrcům, že tenhle český klenot zrestaurují s dostatečnou úctou? Je vůbec něco, co byste staré Mafii vytknuli a co chcete, aby remake napravil? Dejte nám vědět dole v komentářích.

Názory ostatních Geeků (9)

avatar

Čekám na Release...

wojnar2 14. 6. 2020 6:35

Noo jako je to Mafie vypadá zatím dobře aspon z těch trailerů. Ale jinak mám hoodně velký odstup od ní až do doby než uvidím gameplay po releasu. To znamená jestli budou chtít moji podporu, tak musí být dobrý jizdní model a ne nemyslím z M3 tam to je trash... a druhou věc aby to běželo přinejmenším tak jak Mafie 2 ne jak Mafie 3 tam to je katastrofa. Takže tyhle vě věci rozhodujou jinak proti hře nemám nic <3

m.tauchman M.T
m.tauchman 16. 6. 2020 7:33

@wojnar2: Jsem taky hodně zvědavý, těším se a zároveň jsem dost skeptický - Mafia 2 DE přinesla drobné zlepšení vizuálu za cenu brutálního sražení výkonu, masivního zvětšení objemu dat (to slíbili opravit, nevím, jestli se tak už stalo) a náloží nových bugů. Tomu by se dalo říct i downgrade. Snad jednička dopadne celkově lépe.

avatar
wojnar2 16. 6. 2020 18:56

@m.tauchman: Já mám classic verzi ta DE je uplkně k ničemu a M3 mám free DE pač jsem ji už měl na steamu :) Jinak jestli tak sleduješ po netu tak lidi jsou uplně doslova vyprcaní z toho že bude ten dabing jsou v užasu jak z toho traileru vypadá hra ale .... na celým netu jsem neviděl a neslyšel jediného čecháčka který by řekl ok všechno hezké atd.. ale když dojebou jádro hry tak se mužeš jít klouzat i s NASA pc Clap

bukowski2 BUK

Hot news!

bukowski2 14. 6. 2020 23:56

Petr Rychlý právě potvrdil na svém instagramovém profilu svojí účast při tvorbě dabingu do remaku

m.tauchman M.T
m.tauchman 16. 6. 2020 7:36

@bukowski2: U Rychlého jsem na vážkách, jestli být rád nebo ne, V originální verzi byl a tenkrát to pro nás byl úžasný šok, slyšet tenkrát oblíbený hlas. Jenže čas šel dál a mezitím co daboval někoho v každém druhém filmu či seriálu se mi spíš zprotivil.

avatar Ověřený GEEK - level 2
Usm82 Ověřený GEEK 16. 6. 2020 8:01

@m.tauchman: já jsem jen zvědav, zda na konci tentokrát Tommyho oddělá už opravdový Vitto Scalletta :-))edit: nebo ho zabil Joe???

m.tauchman M.T
m.tauchman 16. 6. 2020 8:52

@Usm82: Myslím, že z lupary vystřelil Joe. Vito přednášel pozdrav :-)

Dissent DIS

Článek?

Dissent 16. 6. 2020 9:56

Podle mě Tommy není drožkař New York City, ale Lost Haven :D a "italského" přízvuku jsem si nevšiml - přízvuk je spíše Chicagsky ...

m.tauchman M.T
m.tauchman 16. 6. 2020 10:08

@Dissent: Lost Heaven - Ztracené nebe. :-)Každopádně dobrá připomínka, já jsem článek moc nečetl, protože v něm nevypadalo řečeno nic, co už bylo jinde. Každopádně to psal asi někdo, kdo Mafii nehrál, a ani si o tom asi si o tom nic nezjistil. Ono už celý název hry Mafia: The City of Lost Heaven by mu mohlo napovědět. A ten italský přízvuk...taky nesmysl, Tommy Angelo má být jako rodilý američan, až Vito Scaletta ze dvojek pochází z Itálie.CZC, docela ostuda...

Máš něco na srdci?

nahoru