Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Project xCloud a herní pecky. Microsoft odhalil novinky pro Xbox i PC Události
Halo Master Chief Collection (Xbox ONE)
Halo Master Chief Collection (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.
State of Decay 2 (Xbox ONE)
State of Decay 2 (Xbox ONE)
619 Kč 749 Kč

Project xCloud a herní pecky. Microsoft odhalil novinky pro Xbox i PC

autor: Stanislav Holý
Řadu zajímavých novinek si připravila společnost Microsoft pro hráče, platí to přitom pro příznivce konzolí i klasických počítačů. Patrně největší rozruch vyvolalo oznámení o kolekci Halo: The Master Chief Collection. Zajímavě nicméně vypadá také Project xCloud.

Všechny novinky prezentovali zástupci amerického počítačového gigantu na akci Inside Xbox. Nás nejvíce zaujala kolekce stříleček Halo: The Master Chief Collection. Hry ze série Halo totiž byly od třetího dějství výsadou televizních konzolí, Microsoft je však nyní nabídne také hráčům.

Halo: The Master Chief Collection

 

Konkrétně se tedy fanoušci série mohou těšit na tituly Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2 Anniversary, Halo 3, Halo 3 ODST, Halo 4 a Halo Reach v přepracované edici, kterého se dočkají také majitelé kolekce na Xbox One. Sluší se také podotknout, že vylepšené budou také dva první díly, jež původně vyšly také ve verzi pro PC.

 

Nezapomnělo se ani na Minecraft

U Halo Reach se hráči mohou těšit na podporu standardu HDR, a to klidně až v rozlišení 4K. Kolekce bude dostupná v rámci Xbox Game Passu, v rámci kterého mimochodem budou moci případní zájemci získat také nestárnoucí hit Minecraft. Jednotlivé díly nicméně bude možné zakoupit také na Microsoft Storu či Steamu.

Bohužel během akce Inside Xbox jsme se nedozvěděli prakticky nic nového o chystaném pokračování Halo Infinite. Na všechny detaily si budeme muset podle amerického počítačového gigantu počkat až do června, kdy se bude konat svátek všech herních nadšenců E3.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Velké aktualizace se dočká titul Minecraft

 

Zmiňovaný Minecraft se letos dočká velké aktualizace DLC Village & Pillage, v rámci níž přinese do tohoto titulu nové bloky, předměty či zvířata. A chybět nebudou ani noví padouši. Tvůrci se také pochlubili, že navzdory stáří tohoto titulu, si stále udržuje 91 milionů aktivních hráčů. To není na téměř desetiletý titul vůbec špatná číslovka.

 

Konec honby za výkonem?

Zajímavě vypadal také Project xCloud. Jde o novou streamovací službu, která by měla primárně cílit na mobily a tablety. Díky ní bude možné hrát konzolové AAA tituly na jakémkoliv zařízení, které bude disponovat internetovým připojením.

Project xCloud

 

V podstatě tak Microsoft odbourává vysoké nároky her na hardware. Všechny výpočty u jednotlivých titulů totiž budou probíhat přímo na serverech amerického softwarového gigantu, a uživateli bude pouze prostřednictvím celosvětové počítačové sítě přenášen obraz. Přímo na akci zástupci podniku demonstrovali, jak na mobilu plynule může běžet Forza Horizon 4. A výsledek vypadal opravdu velmi slibně.

Vedení Microsoftu nicméně zdůraznilo, že Project xCloud nemá být náhradou za televizní konzole. Jde jen o nový způsob, jak dostat zajímavé hry k co největšímu počtu hráčů. Jednotlivé tituly by se tak podle vize amerického softwarového gigantu mohly díky tomu konzumovat úplně stejně jako hudba či filmy on-line. Jak bude celý projekt fungovat v praxi, samozřejmě ukáže až čas.

Na samotném konci akce jsme se dočkali ještě ukázek z akce State of Decay 2 a DayZ. První jmenovaný titul se dočká dvou nových úrovní obtížnosti, druhý pak konečně vstoupí do finální verze.

State of Decay 2

DayZ

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru