Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
První akční kamera GoPro? Poradíme, jak na to Produktové tipy
GoPro HERO8 Black
GoPro HERO8 Black
9 503 Kč 11 499 Kč 7 843 Kč 9 490 Kč
GoPro HERO7 Black  + GoPro Adventure Kit v hodnotě 1 349 Kč
GoPro HERO7 Black
9 496 Kč 11 490 Kč 7 430 Kč 8 990 Kč

První akční kamera GoPro? Poradíme, jak na to

autor: Petr Kirs
Společnost GoPro se letos před Vánocemi snaží uspět s novou akční kamerou GoPro HERO8 Black. V nabídce nicméně stále zůstává starší model HERO7 Black, který má rozhodně co nabídnout. Co od obou modelů čekat? A jak vůbec s akčními kamerami začít?

Velká recenze GoPro HERO8

GoPro HERO8 je v současnosti vrcholem nabídky stejnojmenné společnosti. V nedávné recenzi jsme si ukázali, že patří k naprosté špičce napříč celým trhem akčních kamer. To ale neznamená, že by předchozí model GoPro HERO7 patřil nutně do starého železa. Nenabízí sice všechny moderní vychytávka jako osmička, ale při atraktivnější cenovce s tímto modelem dosáhnete stále prvotřídní obrazové kvality.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi oběma modely a co k nim dostanete, prozradí následující dvě videa:

HERO8 Black: Unboxing a první spuštění

HERO7 Black: Unboxing a první spuštění

 

Nastavení je hračka

Pokud s akčními kamerami teprve začínáte, rozhodně se nemusíte bát ani nastavení či pokročilých funkcí. Uživatelské prostředí kamer GoPro je tak příjemné a intuitivní, že se v něm snadno zorientuje bez nadsázky každý. Poradíme i s tím, v jaké situaci upřednostnit konkrétní nastavení nahrávání.

Samozřejmě hlavním tahákem akčních kamer je široká nabídka příslušenství. Díky tomu je možné kameru přidělat bez nadsázky kamkoliv, a to aniž by bránila při sportovních aktivitách či jinak omezovala uživatele. Na nejpraktičtější příslušenství se podíváme v jednom z dalších videí.

Kompletní nastavení HERO7 Black

Kompletní nastavení HERO8 Black

Nastavení videa HERO8 Black

Nastavení nahrávání a výběr příslušenství

 

Práce s videi a fotografiemi

Kamery GoPro se těší velké popularitě také díky nabízené softwarové výbavě, které jsou napříč trhem bezkonkurenční. Prostřednictvím mobilní aplikace GoPro App je totiž možné nejen kameru ovládat na dálku a upravovat její nastavení, ale také stahovat fotky a videa do připojeného smartphonu či tabletu.

Tou největší vychytávkou je však funkce Quik. Prostřednictvím ní dovede kamera ze zvolených dat automaticky postříhat a upravit video, aniž by uživatel musel mít kdovíjak sofistikované znalosti o dané problematice. Samotný systém se postará o analýzu záběrů a následně navrhne všechny efekty – pak už jen stačí video pojmenovat a můžete jej rovnou sdílet.

Stahování souborů a střih videa

Aplikace Quik v akci

Velká recenze GoPro HERO8

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru