Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
První krok na cestě k Arma 4. Reforger si již můžete zahrát

První krok na cestě k Arma 4. Reforger si již můžete zahrát

Události
CZC.Gaming Knight GC235, herní PC_890470210
CZC.Gaming Knight GC235, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Paladin GC126, GUNDAM edition_1723897445
CZC.Gaming Paladin GC126, GUNDAM edition
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Squire GC112, herní PC_398376693
CZC.Gaming Squire GC112, herní PC
Produkt není určen k prodeji.

Největší české herní studio Bohemia Interactive se rozhodlo fanouškům poodhalit budoucnost série Arma, vydána totiž byla v rámci předběžného přístupu novinka Arma Reforger. Potvrzeny byly také práce na Arma 4.

Arma Reforger je aktuálně k mání na PC (Early Access) a Xbox Series X / S (Game Preview), a to za 29,90 eur. Podle tvůrců má tato novinka představit „dosavadní pokrok studia a možnosti nového enginu Enfusion“.

„Arma Reforger je zároveň kreativní platforma, která hráčům nabídne zásadně přepracované nástroje pro moddování. Arma Reforger poskytne fanouškům možnost objevovat nové vlastnosti a možnosti enginu Enfusion a zároveň vývojářům z Bohemia Interactive předat cennou zpětnou vazbu pro pokračující vývoj Arma 4,“ prohlásili tvůrci.

Cesta k titulu Arma 4

Návrat na Everon, dva nové herní režimy

Zdůraznili přitom, že Arma Reforger čerpá z odkazu debutové hry Bohemia Interactive Arma: Cold War Assault a vrací hráče na ostrov Everon – do známého prostředí během osmdesátých let minulého století. Samotný terén, který je součástí fiktivního maldenského souostroví, byl od základu přetvořen a díky možnostem enginu Enfusion vylepšen o objekty jako jsou jezera, rybníky a tekoucí řeky. Mapa, která se rozprostírá na impozantní ploše 164 km2 obsahuje 51 km2 pevniny a hráčům nabízí nespočet zákoutí k prozkoumání. Everon je plný hustých lesů, kopců, hor, polí a idylických vesnic inspirovaných bývalým Československem.

Pokud jde o hratelný obsah, Arma Reforger přichází se dvěma herními režimy pro více hráčů. První z nich je Conflict – perzistentní souboj týmů o ovládnutí ostrova. Ten hráče motivuje k vzájemné spolupráci při obsazování strategických pozic nepřítele. Budováním základen a plněním úkolů mohou získat vyšší a vyšší hodnost. Na výběr jsou dvě primární frakce, americká nebo sovětská, a každá přichází s autentickými zbraněmi, vozidly a vybavením. K dispozici je také menší nezávislá strana s vlastním vybavením, kterou veteráni série Arma bezpečně rozpoznají z prvního dílu Cold War Crisiss.

Arma_Reforger_1.jpg
Arma_Reforger_2.jpg
Arma_Reforger_3.jpg

Ukázky ze hry Arma Reforger

Druhý herní režim je editor misí v reálném čase, známý jako Game Master. V tomto sandboxu se jeden nebo více hráčů ujímá role Game Mastera a vytváří dynamický zážitek pro ostatní hráče. Tento uživatelský přívětivý nástroj pro tvůrce misí navržený s ohledem na nováčky i dlouholeté hráče Arma tak zajišťuje vždy jedinečný herní zážitek. Tento režim je navíc kompatibilní s moddovaným obsahem od komunitních tvůrců.

Arma Reforger vstupuje do předběžného přístupu a v současné době nemá žádné oficiální datum vydání verze 1.0. Hra opustí předběžný přístup, jakmile bude titul považován za kompletní. Přestože interní vývojářské týmy přesouvají své zaměření směrem k vývoji Arma 4, Bohemia Interactive slibuje soustavnou podporu Arma Reforger.

Trailer ke hře Arma Reforger

Hlavní vlastnosti titulu Arma Reforger:

  • Herní režimy: Vydejte se na bojiště v jednom ze dvou herních režimů pro více hráčů. Vyberte si stranu a bojujte o ostrov Everon v konfliktu, nebo vytvářejte a spravujte vlastní bitvy v reálném čase v režimu Game Master.
  • Multiplatformní titul: Autentický zážitek z Arma série je poprvé dostupný i na konzolích. Modifikovaný obsah není exkluzivní pro PC. Moddy si mohou stáhnout také majitelé konzolí díky vlastní platformě Workshop.
  • Reforging Arma: Arma Reforger je všestranná kreativní platforma poháněná zbrusu novým enginem Enfusion. Každý aspekt hry lze modifikovat pomocí sady integrovaných nástrojů Workbench navržených s ohledem na potřeby komunitních tvůrců.
  • Workshop: Rozšiřte hru o originální modifikovaný obsah nebo si vytvořte a sdílejte svůj vlastní! Workshop je vlastní integrovaná služba Bohemia Interactive, což znamená, že si moddy mohou užít jak hráči na PC, tak na konzolích.
  • Workbench: Díky enginu Enfusion můžete Arma Reforger modifikovat pomocí stejných nástrojů, které používají vývojáři v Bohemia Interactive. Jediným limitem jsou technické schopnosti a představivost.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru