Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
PUBG je zadarmo. Má to ale háček

PUBG je zadarmo. Má to ale háček

Události
Playerunknown's Battlegrounds - 1100 G-Coin (Xbox ONE) - elektronicky_1831168308
Playerunknown's Battlegrounds - 1100 G-Coin (Xbox ONE) - elektronicky
206 Kč 249 Kč
Hrnek PUBG - Logo (bílý)_1686100415
Hrnek PUBG - Logo (bílý)
272 Kč 329 Kč

V polovině týdne jsme se dočkali vydání PUBG: Battlegrounds jako free-to-play hry. I tak se ale nevyhnuli záporným reakcím uživatelů.

PUBG: Battlegrounds je považován za průkopníka žánru Battle Royal. Na rozdíl od konkurenčního Fortnitu ale tvůrci vsadili na placený model, což však platilo pouze do středy. Od tohoto dne je možné stahovat PUBG zadarmo.

Má to ale háček. Zadarmo si totiž nemůžete zahrát Ranked a Custom mód. Pokud si vystačíte s Normal či Training módem a Team Deathmatchem, není co řešit. Skutečně plnou verzi hry ale zpřístupníte až po zakoupení DLC Battlegrounds Plus v hodnotě 12,99 dolaru. Za to navíc získáte rovnou i nějaké skiny a 1300 G-Coinů.

Novinky v PUBG: Battlegrounds (anglicky)

 

A tím se dostáváme k reakcím nespokojených uživatelů. Herní fóra totiž bez nadsázky zaplavily povzdechy nespokojených hráčů, kteří dříve zaplatili za titul plnou cenu 29,99 dolaru. I když nyní získají DLC Battlegrounds Plus zadarmo a k tomu ještě set skinů navíc, stále to podle vlastních slov považují za „promarněnou investici“. Další hráči si zase stěžují na to, že hra nebyla odemčena rovnou celá. Tvůrci podle nich totiž už dost vydělají na nákupu G-Coinů.

Tvůrci ale rozhodně smutnit nemusí, neboť výsledky na Steamu za první dva dny jasně hovoří o tom, že vydat se na cestu free-to-play hry byl krok správným směrem. Dříve totiž hráči denně strávili v tomto titulu 3 až čtyři miliony hodin, každý tedy v průměru přes pět hodin. Aktuálně je to ale přes 7 milionů hodin. Lze očekávat, že vyšší popularita se promítne i na příjmech tvůrců.

S uvedením free-to-play modelu si tvůrci připravili i celou řadu novinek a vylepšení. Těšit se můžete na zcela novou kategorii předmětů Tactical Gear, ve které nechybí například ani dron. Zajímavě vypadá také EMT Gear, díky kterému mají uzdravovací předměty vyšší účinnost. Přehled všech novinek naleznete ve videu výše.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dron je jednou z nových vychytávek. 

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru